İçeriğe Yönlendir

Focus Yerine Accord

Mehmet Kazancıoğlu

Recommended Posts

2.0 araç ya çok temizse ya da çok ucuzsa alınır bu zamanda. Ara durumlar riskli. 54.000 az para değil. 1.6 dizel araç alın, daha yüksek tork, yüzde 20 az beygir versin. O kayip beygirleri de 180-200km hız yapmadığınız için çok önemsemeyin. Kupon araç alıp riske girmekten korkmuyorsaniz Lancia Delta alın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

2.0 araç ya çok temizse ya da çok ucuzsa alınır bu zamanda. Ara durumlar riskli. 54.000 az para değil. 1.6 dizel araç alın, daha yüksek tork, yüzde 20 az beygir versin. O kayip beygirleri de 180-200km hız yapmadığınız için çok önemsemeyin. Kupon araç alıp riske girmekten korkmuyorsaniz Lancia Delta alın.

Saygılarımla.

evren bey;

benim şu anda araç değiştirme isteğim üst sınıf bir araca binmek istemem otomatik olması kaydı ile 1,6 dizel otomatik öneriniz ne olur mesela, eğer kendi aracımın sınıfında bir araç olacaksa benim aracımın yerini tutacak bir araç bulamam ki. tüp ile zaten dizel yakıt tüketimlerine yakın bir değere sahibim.

delta aklımda olan bir araç tipini çok beğeniyorum ancak yarı otomatik olması benim için sıkıntı. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

genel manada herkes kendi kullandığı arabayı tavsiye eder bu da öyle olacak ama,Evren'in dediği gibi.fıstık gibi 1,6 dizeller var :fiuw::blush:

hemi otomatik,hemi dizel.ne istersen var :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-otomatik-dizel-boyasiz-c5-1%2C6-e-hdi-hatasiz-servis-bakimli-235085862/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-boyasiz_hatasiz_86.000-de_dizel-otomatik_str-stp-plusgeri-gorus-plusnavi-248096874/detay

ilanlar misal,alternatiflerine bakılır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bu araç için çok fazla yorum yapılmış, yapılanlar da çok değerli yorumlar. Ben genel olarak Accord hakkında konuşmak istiyorum.

Benim aracım 2014 model Civic. 2009 model Accord 'dan tek fazlası USB girişi. Haricinde benim aracımdan çok çok dolu bir araç. Eğer ki bir defa da olsa Accord 'a baktıysanız ilginizi de çektiyse sebebi ne olursa olsun civic almayın. İçinize sinen bir Accord ömürlük sizi idare edebilir diye düşünüyorum. 2.0 motor oldukça tatminkar bir motor. Benzinli focus kullandığınız için tatminkar diyorum. 2.0 dizel Mondeo kullanıyor olsaydınız yetmeyebilirdi. Yakıtı LPG ile halledilebilir bir sorun. Tek sıkıntısı vergisi. 

2009 model hasar kayıtsız bir Accord bekleyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Citroën c5 olabilir yeni kasa. Dizel ve otomatik kombinasyonu birçok araçta çok verimli olmayabilir. Bu konuda detaylar önemli. Mesela ben 508'i çok beğeniyorum ama otomatigini sarsıntısı nedeniyle begenmedim. Ben tavsiye etmem ama siz bindiğinizde çok begenebilirsiniz. Dizel otomatik konusunda en iyi seçenek yine Mondeo. 2.0 motoru dizel olması hatırına kabul edilir. Yine laguna 3 2.0 dci Mondeo mk3'teki başarılı jatcoyu kullanıyor. Dizel olacaksa 2.0 çok sorun olmaz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

bu kasa accordu çok kullandım çok bindim araç inanılmaz konforlu bir araç üst hızlarda yola tabiri caizse tam anlamıyla yapışıyor performansıda gayet güzel zaten tek tip donanım var oda gırtlak dolu yok yok alınıp binilir parasının hakkınıda sonuna kadar verir

bu arada ilanları paylaşılan C5 ler başta görünüm olarak accordun yanına yaklaşamaz, C5 e binmedim ancak Accord kalitesini ve konforunu vereceğini zannetmiyorum sadece daha ekonomik bir araç olur

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

bence araç görülür gerekli yerlere gösterilir pazarlığını yapıp içinize siniyorsa alırsınız. 2011 de  0 km civic aldığımızda arkadaşımın 2006 acordu bile ondan daha iyiydi. civic le mukayese edilemeyecek bir araç. citroen lede mukayese ederken aynı yıla ait bir c5 le bir accordu yanyana koyun farkı daha iyi anlayacaksınız. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Az tutulan bir aracın, değişenli ve hasar kayıtlı olanını almak risktir. En azından değişen ve hasar kaydı olmayan alınarak ileride satarken daha rahat olunabilir.

Yorum bağlantısı

Citroen onerenlerden biri benim. Simdi burada araclarin markalarini karsilastiriyor olsak, Honda daha kaliteli denir daha saglam denir, daha sportif denir. Ancak zevkler kisieldir ve bu basli basina tercih sebebidir. Yani citroen'i cok daha begenerek alan olabilir. Bir de buna vergi ve tuketim eklendiginde c5'i accord'a tercih edenlerin sayisinin fazlaligi onlarin yanlis yaptigi anlamina gelmiyor.

Burada da sozkonusu olan idame edilir bir d sinifi arac. Ya da okuduklarimdan bunu anladim. 1.6 dizel bir aracla 2.0 benzinli aracin hitap ettigi kesim ayni degil tabi. Ben 7 sene 2.0 motor araca bindim. Son 5 senesinde lpg takmadan bindim. Nerdeyse 10 sene once 700tl vergi oduyordum. Zevki ayridir buyuk motorun. Maddi yonden gucluyseniz birakin accorda legende binin. Daha da gucluyseniz ,lexus'a binin. Ancak Turkiye sartlarinda gayet tercih edilen ve binilen c5 gibi bir araci o kadar da hafife almayin. Citroen binek arac dunyasinda bircok yeniligi getiren yaratici bir marka olmasinin yanisira, bu konuda konuda ozellike ekonomik dizel motoru ve otomatik vites alternatifli dizel oldugu icin oneriliyor.

Ikinci onemli nokta konuda bahsi gecen kapital Honda'nin en ucuz, genelde hasarli modellerine yetiyor. 2.0, benzinli ve hasarli ve piyasasi cok kolay olmayan bir araci onermek yerine alternatif uretmek zaten paylasimin ana fikri.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

dizel al bol bol etkinliklere gelirsin, turbonun keyfine doyamazssın :D 

hayırlısı olsun abim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

bu araç benimde aklımda hatta forumda açtığım bir konu mevcut dolayısıyla baya bir araştırma yapıyorum bu konuyla alakalı.Araç hakkında çok fazla olumsuz yorum bulamadım.Sadece ağırlığından dolayı motorun 100 km ye kadar hantal olduğu ortak görüş ve arka diz mesafesinin bir C sınıfı araç standartında olması da düşündürücü.Motor ve Şanzuman honda standartlarında yani ömürlük.Bu arada Gökhan hocam usb 2009 yılından itibaren standart accordlarda.Bu bilgiler 2 aydır yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgiler.Bu arada lpg olayında her bakım subap ayarı yapılması gerekiyor zira araçta otomatik subap ayarı yok.

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Bu arada 2011 ikinci yarısından sonra çıkan accordlarda bi-xenon ve uzun far asistanı standart öncesinde sadece xenon var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yakışır Mehmet abi, lakin daha temizini bulmalısın. Başın ağrımasın. Benim aklıma da Mondeo Selective geliyor...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bu kasa accordu çok kullandım çok bindim araç inanılmaz konforlu bir araç üst hızlarda yola tabiri caizse tam anlamıyla yapışıyor performansıda gayet güzel zaten tek tip donanım var oda gırtlak dolu yok yok alınıp binilir parasının hakkınıda sonuna kadar verir

bu arada ilanları paylaşılan C5 ler başta görünüm olarak accordun yanına yaklaşamaz, C5 e binmedim ancak Accord kalitesini ve konforunu vereceğini zannetmiyorum sadece daha ekonomik bir araç olur

bence araç görülür gerekli yerlere gösterilir pazarlığını yapıp içinize siniyorsa alırsınız. 2011 de  0 km civic aldığımızda arkadaşımın 2006 acordu bile ondan daha iyiydi. civic le mukayese edilemeyecek bir araç. citroen lede mukayese ederken aynı yıla ait bir c5 le bir accordu yanyana koyun farkı daha iyi anlayacaksınız. 

biz bu konuda 2 aracı karşılaştırma yapmıyoruz ki,eldeki bütçeye göre d sınıfı binilebilecek düzgün araç tavsiyesi yapıyoruz.Başlığı açan Mehmet bütçesine göre bir araç görüp yorum istemiş,bir kaçımız o araçtan vazgeç deyince alternatif ne olabilir demiş.Kimse model bazında accord kötüdür dememiş,citroen accorddan daha iyidir de dememiş.Görünüm olayı ise apayrı bir dünya.kimisi onu beğenir kimisi diğerini.Burada asıl önemli nokta bütçe.Aynı bütçe ile bir modelin değişenli,ciddi miktar hasar kayıtlı ,2.0 lpg li ve 2009 modeli var,diğer yanda üzerinde boya bile olmayan,hasarsız kayıtsız,2013 model  1.6 dizel araç var.ki teknoloji,güvenlik ve donanım olarak C5  de accorddan geri kalmaz.

ha bu bütçeyle aynı şartları sağlayan accord varsa Mehmet şu saatte kalsın gitsin noterin kapısında beklesin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

bu araç benimde aklımda hatta forumda açtığım bir konu mevcut dolayısıyla baya bir araştırma yapıyorum bu konuyla alakalı.Araç hakkında çok fazla olumsuz yorum bulamadım.Sadece ağırlığından dolayı motorun 100 km ye kadar hantal olduğu ortak görüş ve arka diz mesafesinin bir C sınıfı araç standartında olması da düşündürücü.Motor ve Şanzuman honda standartlarında yani ömürlük.Bu arada Gökhan hocam usb 2009 yılından itibaren standart accordlarda.Bu bilgiler 2 aydır yaptığım araştırmalar sonucu edindiğim bilgiler.Bu arada lpg olayında her bakım subap ayarı yapılması gerekiyor zira araçta otomatik subap ayarı yok.

Bilgi için teşekkür ederim. 

biz bu konuda 2 aracı karşılaştırma yapmıyoruz ki,eldeki bütçeye göre d sınıfı binilebilecek düzgün araç tavsiyesi yapıyoruz.Başlığı açan Mehmet bütçesine göre bir araç görüp yorum istemiş,bir kaçımız o araçtan vazgeç deyince alternatif ne olabilir demiş.Kimse model bazında accord kötüdür dememiş,citroen accorddan daha iyidir de dememiş.Görünüm olayı ise apayrı bir dünya.kimisi onu beğenir kimisi diğerini.Burada asıl önemli nokta bütçe.Aynı bütçe ile bir modelin değişenli,ciddi miktar hasar kayıtlı ,2.0 lpg li ve 2009 modeli var,diğer yanda üzerinde boya bile olmayan,hasarsız kayıtsız,2013 model  1.6 dizel araç var.ki teknoloji,güvenlik ve donanım olarak C5  de accorddan geri kalmaz.

ha bu bütçeyle aynı şartları sağlayan accord varsa Mehmet şu saatte kalsın gitsin noterin kapısında beklesin :)

Vergi yönüyle yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. Gerisi zaten kişisel zevk. Benim anlatmak istediğim de bu yazılanlar üzerine vergi yönü pas geçilebilirse eğer Accord çok iyi bir tercih olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Mehmet abi az bineceksen bence değiştirme aracını accord atmosferiklerin piridir ayrıca:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar yorumlar için hepinize çok teşekkür ederim. C5 sizlerinde bahsettiği gibi 1.6 olması dizel olması daha düzgün araç bulunabilmesi gibi avantajları yanında herkesin de kabul edeceği gibi iyi bir tercih ancak görsel olarak Mondeo gibi benim içime sinmeyen ve görsel olarak beğenmediğim bir araç sw modelini bulabilirsem olabilir gibi

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Arkadaşlar yorumlar için hepinize çok teşekkür ederim. C5 sizlerinde bahsettiği gibi 1.6 olması dizel olması daha düzgün araç bulunabilmesi gibi avantajları yanında herkesin de kabul edeceği gibi iyi bir tercih ancak görsel olarak Mondeo gibi benim içime sinmeyen ve görsel olarak beğenmediğim bir araç sw modelini bulabilirsem olabilir gibi

Deme abi öyle mondeo candır:)

1.6 dizel c5 kasasına yakışmaz bence onun hakkı 2.0 dır:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Deme abi öyle mondeo candır:)1.6 dizel c5 kasasına yakışmaz bence onun hakkı 2.0 dır:)

Alper Mondeo çok iyi bir araç bunu inkar edemem sadece kasa olarak bana hitap etmiyor. Yeni kasa bu gün gördüm çok güzel olmuş ama maalesef o bütçeye benim ulaşmam çok zor

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

accord candır. accord olmuyorsa e200 kompressor alınır :)

tarihinde Mustafa KOÇAK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

yeni araç aldığım için bu konunun bir önemi benim için kalmadı konuyu sizde uygun görürseniz kapatabilirsiniz sayın mod arkadaşlar.

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...