İçeriğe Yönlendir

Passat Variant 1.4 Tsi, Focus Titanium Sw, Grand C- Max

Fatih Alp

Recommended Posts

Benim sunrooflu birçok aracım oldu. Convertible da oldu (le baron). 

Sunrooflu araçlarda sıkıntılar:

1- tavan diğer versiyona göre alçak basık

2- mutlaka biraz daha ses yapıyor rüzgar açısından kapalı iken bile

3- üç beş yıl sonra bir gün aracın içini ıslak bulma ihtimali (ben dahil birçok kişinin başına geldi tahliye boruları tıkanır)

4- 6-7 yıl sonra mekanizma sorunları ve lastiklerin eski performansı vermemesi

olumlu tarafları:

1- Zevki çok iyi.

2- sigara içene sanırım daha iyi olur.

3- sünnet yaparsan çocuk dışarı çıkar

Ferahlık, yazın klima yerine doğal havalandırma ile serinleme, yağmurda, karda ve dolunayda daha zevkli kullanım:), dolu çarpmasında daha düşük hasar ihtimali.

EKsisi: Cam tavanlarda perde ışığı ve sıcağı kesmeye yeterli olamayabiliyor, sunroofta sorun olmuyor. Cam tavanlarda perde elektrikliyse bozulma ihtimali yüksek. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Kerem sıfır kokusunu alsın bence lazım olacak çünkü :D

Gısganma.. :p Boşline aracımla gayet mutlu ve mesud takılıyoruz.  ;) Abs, hava yastığı, klima neyine yetmiyor?  :i-ih:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

benim sunroof hevesim var, çakma sunroof var sprinter de acil çıkış kapağı olarak, hevesimi alamadım daha:=)
koltuk deri olacaksa havalandırmalı ceylan derisi olsun (sıcak-soğuk), hız sabitleyici olacak,ön cam ısıtmalı olacak, navigasyon olacak, geri de kamera olacak, renkli cam vs .. bunlar baya konforu artırıyor..
ee siparişi kime veriyoz :p

Yorum bağlantısı

Sen al İstanbul'a gelince bineriz :D

Ama ikinci el olsun :)

Biz bu tarz araçları kiralıyoruz genelde  :biggrin:

Bir caps vardı onu hatırla  :D

Yorum bağlantısı

benim sunroof hevesim var, çakma sunroof var sprinter de acil çıkış kapağı olarak, hevesimi alamadım daha:=)

koltuk deri olacaksa havalandırmalı ceylan derisi olsun (sıcak-soğuk), hız sabitleyici olacak,ön cam ısıtmalı olacak, navigasyon olacak, geri de kamera olacak, renkli cam vs .. bunlar baya konforu artırıyor..

Suyundan da koyalım mı abi?  :D

Yorum bağlantısı

Sen iste yeter ki  :biggrin: Ford araçtan çıkma ama istediğin araca uygulayabilirsin. :p

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-orjinal-sifir-sunroof-bakmadan-gecme-250354393/detay

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Suyundan da koyalım mı abi?  :D

oldumu öyle olacak, suyu salçası, yağlı tarafından mmm :=)

olur mu olur, minibüs yaptırma hayalim / arzum var onu da katayım içine:=) 

Yorum bağlantısı

oldumu öyle olacak, suyu salçası, yağlı tarafından mmm :=)

olur mu olur, minibüs yaptırma hayalim / arzum var onu da katayım içine:=) 

Vakti zamanında bir otobüs projemiz vardı forumda,sen o konuyu görseydin bu ne ki derdin  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

hintli kızlar da başınızda palmiye yaprağı sallayacak mı?

Hocam 4 yönlü oto klima olacağı için böyle aktivitelere ihtiyaç hasıl olmaz sanırım :=)

Vakti zamanında bir otobüs projemiz vardı forumda,sen o konuyu görseydin bu ne ki derdin  :biggrin:

hımm, görmek lazım.. ya ben şu anki işle ilgili arabayı yenilemek ve birazda büyütmek için (19+1) panelvan alıp açtırma düşüncem var olursa..  örn: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-akar-dizayn-farkiyla-238586541/detay/

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Hocam 4 yönlü oto klima olacağı için böyle aktivitelere ihtiyaç hasıl olmaz sanırım :=)

hımm, görmek lazım.. ya ben şu anki işle ilgili arabayı yenilemek ve birazda büyütmek için (19+1) panelvan alıp açtırma düşüncem var olursa..  örn: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-minibus-midibus-akar-dizayn-farkiyla-238586541/detay/

soğutma fonksiyonu dışındakiler?

Yorum bağlantısı
Fatih Alp

1. ARAÇ PASSAT

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-2009-passat-variant-1.4-tsi-full-otomatik-249904078/detay

2. ARAÇ  C-MAX

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2011-model-7-kisilik-hatasiz-249874841/detay/

Fiyat olarak birbirine yakın olan iki araç arasında gidip gelmekteyim. 4 kişilik bir ailem var.

Fazla yol yapan biri değilim. Yılda 12-13 bin km.

Benim sorum şu ki performansta konforda rahatlıkta iç hacim de (hacimden kasıt şöför arkası koltuktaki yolcuların baş ve diz mesafesi)

Yakıt olarak, rutin ve ağır bakımları. Sorun çıkarma durumları (şans ve kader işi tabi de)

En son ikisi de olmaz ise daha önce sizlere danıştığım  2011 focus titanium SW alıp geçeceğim.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ben cmax'i tercih ederdim. Konfor ve sürüş keyfi olarak kesinlikle passattan üstün, yüksek ve ferah bir araba seviyorsanız cmax. Grand C-max yerine normal cmax bakabilirsiniz tavsiyem bu olurdu. İki motoru da kullanmadım performans açısından bir şey diyemem. Yılda 12 13 bin benzinli için de çok az değil sanki.

Yorum bağlantısı

Bu tip araçların satışları yavaştır. (Piyasası) Grand C-Max lerde arka sürgülü kapı problemli diye duymuştum. Zevk meselesi ama ben Passat Variant ı seçerdim.

Yorum bağlantısı
Fatih Alp

Bir tane de 2.0 dizel s-max var da onu ekledim. :)

Valla kafam allak bullak oldu.

Arabam 10 gundur yok. Dolmuslara da alisamadim. Yanlis biniyorum coluk cocuk perisan olduk. Herkes acele etme diyor. Ama cok lazim oluyo araba. Bilmiyorum napacagimi..

Yorum bağlantısı
Fatih Alp

Passatin cazip gelen tarafi sanjimaninin otomatik olmasi. (Tabi sorunsuz ise)

Ford ise bildigim bir arac...

Dizel bi c max ta baktim lakin maksimum 45 e cikabiliyorum. O fiyata temiz bi x paket bulsam alirdim. 40 bin var 5 bin de kredi kullanacagim.

Malum site disinda baska yerlerde ve forumda satan arkadaslar varmiydi temiz bi arac?

Kriter bagaj+diz bas mesafesinin iyi olmasi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...