İçeriğe Yönlendir

Focus Almayı Düşünüyorum?

Halil Soyer

Recommended Posts

Halil Soyer

Merhaba arkadaşlar,

2011 focus almayı düşünüyorum, LPG ve Dizel olmak üzere sizlere danışmak istedim.

LPG: kasa ağır olduğu için çekmez ve sıkıntı yaşarsın diyorlar. Piyasası da yok diyorlar.

Dizel al diyorlar, istediğim şekilde LPG li buldum.

Yada alternatif olarak 2013 tdci fiesta almak var aklımda...

önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı

Dizel tercih olabilir ama fiyat olarak daha yüksekler sanırım. Düşük km li, iyi bir Lpg kitli bir araç soru yaratmaz. Çekmeme vs sıkıntısı sağlıklı bir araçta yoktur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Merhaba arkadaşlar,

2011 focus almayı düşünüyorum, LPG ve Dizel olmak üzere sizlere danışmak istedim.

LPG: kasa ağır olduğu için çekmez ve sıkıntı yaşarsın diyorlar. Piyasası da yok diyorlar.

Dizel al diyorlar, istediğim şekilde LPG li buldum.

Yada alternatif olarak 2013 tdci fiesta almak var aklımda...

önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

lpg ile söylenenler bence yanlış her araç için geçerli değil.

ben yaklaşık 37000 km dir aracımı lpg ile kullanıyorum. hiç bir sıkıntı yaşamadım. focuslarda iki tip motor var 100 beygir ve 115 beygir. benim aracım otomatik titanium 100 hp ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. 115 beygirlik araçlarda lpg sıkıntısı bazı arkadaşlar yaşadı diye biliyorum. eğer performans arıyorsanız zaten kesinlikle dizeline bakmanız lazım. kasanın çekmemesi lpg ile alakalı değil dizel ile karşılaştırınca turbo farkı. lpg ile değil benzinli olarak da kullansanız dizele göre çekmeyecektir. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Dizelini tavsiye ederim yaklaşık 57.000 binde aldık 4 senedir kullanıyoruz şuanda 100000 e yaklaştık performans açısından güzel bi sorun olarak bizden önce turbosu değişmiş bizde bi sorun çıkarmadı çok şükür:)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bence 2 aracı da kullanıp inceleyin fırsat varsa. 2.5 lpg li manuel kullandım, performansın idare etmesi için 3000 devir civarı kullanmanız gerekiyor. 2.5 dizel denk gelmedi 2 kasa dizel aldım kullanım olarak oldukça memnunum. Otomatik vites rahatlığı olmadıktan sonra lpg li focus tercih etmem şahsen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

aracın fiyatı çok uçuk değil mi ya ben 38 e satıyordum benimkini bi xenonlu jantlı mantlı  :biggrin:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

aracın fiyatı çok uçuk değil mi ya ben 38 e satıyordum benimkini bi xenonlu jantlı mantlı  :biggrin:  :biggrin:

Sen satmadın daha değil mi Mehmet im :)

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

abi ben vazgeçeli çok oldu  :)

En iyisini yapmışsın, bin işte miss gibi focus ;)

Yorum bağlantısı

2,5 kasa 115 hp brcli focusumu 2 sene boyunca 55.000 km tepe tepe kullandım hiçbir sıkıntı yaşamadım, elbette araç lpg ile giderken biraz performans düşüklüğü oluyor bu gayet normal ancak rahatsız edici boyutta değil. 

Bu arada siz 2011 tdci almayı düşünüyorsunuz forumda Recep bey de 2011 tdci focusunu satmayı düşünüyor bir bakın isterseniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/277730-2011-hb-focus-2-16tdci-collection/

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Ben lpg li focus kullandım. Onu satıp aynı aracın dizelini aldım. Dizel tavsiye ederim ama lpgsi kaliteli ve arabada bakımliysa lpgli focus gayet iyidir

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Eğer sığabiliyorsanız Fiesta da harikadır. Yine dizel olmalı.

Ben çocuk düşündüğüm için Focus aldım. Daha çocuk gelmeden çok defa bagajının avantajını kullandım.

Eğer arabanız yokuşlarda çok hız kaybetmesin istiyorsanız muhakkak dizellere bakın. Yoksa otomatik ve benzinli olması iyidir...

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

o fiyata makyazsız benzinli  yeni kasa rahatlıkla bulunabilir bence neden eski kasa bakıyorsunuz

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Düzgün bulunan araç neyse onu alın derim.. Piyasa da düzgün araç bulmak çok zor. Dizel ve düzgün daha da zor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

6 yıl lpg ile focus 2 kullandım hiçbir problem yaşamadım. Yaptığınız kilometre de önemli tabi ancak önemli olan aracın temiz olması.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...