İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Komple Motor Değişimi

Ercan Aslan

Recommended Posts

Ercan Aslan

Arkadaşlar Merhaba

Aracım 1,6 benzin ecoboost  2011 mondeo.hararet,hortum patlaması, conta yakmak silindir kapak çatlatmak gibi  durumlardan(bu kısım çok uzun anlatmıcam)  artık aracın motoru kesinlikte değişmesi gerekiyor.Servis motorun onarımının mümkün olmadığını söylüyor.Ve stokta motor yok diyor.Aracım sanayi de ve usta 6000-8000 arası bir fiyata motoru bulabileceğimizi söylüyor.Ne yapacağım bilemedim.Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Ercan öncelikle geçmiş olsun.

Sandık motor mantıklı, ama servisten almayın zaten. Çok pahalıya malolur.

İstanbul'da parçacılarda daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Eğer isterseniz telefonla bilgi alabileceğiniz özel servis numarası verebilirim.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Ecboost larda hortum kronik problemdi, servis işlemleri garantiden halletmiyor mu.

Yorum bağlantısı
Ercan Aslan

ilk olarak 1 saat şehir trafiğinde kalmamın ardından avm otoparkında radyatör hortumu patladı.çekici ile çektirip hortumu değiştirttim.aradan bir -iki hafta geçtikten sonra aracım sürekli hararet yükseltti.Müşürden kaynaklı dediler.Conta yakmışım.Conta değişimi kapağın yeniden taşlanması vs.(serviste değil sanayide).Aracı teslim aldım.Sonrasından antalyadan istanbula gittim.Bir sıkıntı yoktu.Ertesi gün (kurban bayram 2.günü ve duran trafik)ist. yenibosnadan gebzeye 45 dklık yolu 9 saatte geçtim.Hararet tekrar yükseliyordu.sağa çekip 1 saat bekledim.Tekrar hareket ettiğimde yaklaşık 1dk sonra hararet ibresi aniden 120 ye vurdu ve yine hortum patladı.Tamirci getirip hortumu değiştirttim ama artık hararet çalıştırdıktan 1dk sonra hemen yükseliyordu.Sonrası çekici ve yeniden tamirci.Uzun süre parçaları toplayıp tekrar takrar denediler ama yapılamadı.Sorun için  tamirci ile birlikte servise başvurduk.Aldığımız cevap 2011 ecoboost mondeo larda eğer bir defa hararet yaptıysa o motor iflah olmaz.Ve birkaç yere sorduğumuzdada herkes onayladı.Durum bu tam bir drama döndü benim için.

Gürkan hocam numarayı verirseniz sevinirim.Arayıp bir fikir alırım.Heryeri arıyorum soruyorum.Bu arada bir yerde motoru 7000 tl(86000km de) ye buldum şimdilik..

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Geçmiş olsun dünyanın parasını ver araca sonra uğraştığımız şeylere bak allah kolaylık versin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çok geçmiş olsun, böyle durumlarda genelde garantinin bitmesiyle başlıyor şansa.

Allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Çok geçmiş olsun bayağı bir can sıkıcı olay Allah yardımcınız olsun

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Üzüldüm gerçekten tüm şanssızlıklar üst üste gelmiş sanki, ama motor değiştirmek en mantıklısı olur evet...

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Çok geçmiş olsun..Ustanız ne kadar iyi de olsa kendinizin de araştırıp fiyat alıp ona göre motor almanızı öneririm..

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Geçmiş olsun :(

Can sıkıcı tüm anlattıklarınız. İnş. aradığınızı kolaylıkla bulur ve sonrasında rahatlarsınız.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Çağla

Çok kötü bir durum allah sabır versin. Bu aşamaya kadar da 1000-1500TL gitmiştir. Bu kadar yeni araçta bu sorunların olmaması lazımken duruma bak hele. Komşum 2006 dizel fiestasının motoruna 6500 masraf edip 18500 e sattı.

Yorum bağlantısı
Ercan Aslan

Araştırmalarım doğrultusunda sıfır motor,montajı,motor no değişimi vs 10000tl üzerinde tutuyor.bende aracı 2011 nissan micra ile o halde takas ettim.bu sorunlar olmasa idi araçtan çok memnundum.benden tavsiye ecoboost motor sahipleri en ufak bir hararet durumunda hiç vakit kaybetmeden aracınızı gösterin ve tüm detayları kontrol ettirin.ben yaşadım umarım benden başka birileri yaşamaz bu durumu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Araştırmalarım doğrultusunda sıfır motor,montajı,motor no değişimi vs 10000tl üzerinde tutuyor.bende aracı 2011 nissan micra ile o halde takas ettim.bu sorunlar olmasa idi araçtan çok memnundum.benden tavsiye ecoboost motor sahipleri en ufak bir hararet durumunda hiç vakit kaybetmeden aracınızı gösterin ve tüm detayları kontrol ettirin.ben yaşadım umarım benden başka birileri yaşamaz bu durumu.

Hayırlı olsun.

Ecoboost aracı olanların kontrol ettirmesi şart, ford her nedense servis bülteni yayınlayıp araçları çağırmadı (benim bildiğim kadarı ile)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ilk olarak 1 saat şehir trafiğinde kalmamın ardından avm otoparkında radyatör hortumu patladı.çekici ile çektirip hortumu değiştirttim.aradan bir -iki hafta geçtikten sonra aracım sürekli hararet yükseltti.Müşürden kaynaklı dediler.Conta yakmışım.Conta değişimi kapağın yeniden taşlanması vs.(serviste değil sanayide).Aracı teslim aldım.Sonrasından antalyadan istanbula gittim.Bir sıkıntı yoktu.Ertesi gün (kurban bayram 2.günü ve duran trafik)ist. yenibosnadan gebzeye 45 dklık yolu 9 saatte geçtim.Hararet tekrar yükseliyordu.sağa çekip 1 saat bekledim.Tekrar hareket ettiğimde yaklaşık 1dk sonra hararet ibresi aniden 120 ye vurdu ve yine hortum patladı.Tamirci getirip hortumu değiştirttim ama artık hararet çalıştırdıktan 1dk sonra hemen yükseliyordu.Sonrası çekici ve yeniden tamirci.Uzun süre parçaları toplayıp tekrar takrar denediler ama yapılamadı.Sorun için  tamirci ile birlikte servise başvurduk.Aldığımız cevap 2011 ecoboost mondeo larda eğer bir defa hararet yaptıysa o motor iflah olmaz.Ve birkaç yere sorduğumuzdada herkes onayladı.Durum bu tam bir drama döndü benim için.

Gürkan hocam numarayı verirseniz sevinirim.Arayıp bir fikir alırım.Heryeri arıyorum soruyorum.Bu arada bir yerde motoru 7000 tl(86000km de) ye buldum şimdilik..

O ilk hortumu değiştirip geri gönderen servis elemanını kızılcık sopası ile eğitmek lazım.

bazı hekimler de bu mentalitede ve birok kişinin hayatına maloluyor..  (yakınlarım arasında çok oldu)

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Micra nere mondeo nere bu durumun sorumlusu kesinlikle servistir başka bir şey değil. İşini bilmeyen çavuşlar döner avuçlar misali bu memlekette garantili arabaya bu yüzden biniyorlar herhalde. Çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...