İçeriğe Yönlendir

2011 Seat İbiza 1.4 85 Hp

Aziz günal

Recommended Posts

Aziz günal

Arkadaşlar 2011 seat ibiza 1.4 85 hp Stylance almayı düşünüyorum. 

75 bin km de.

İki kişilik bir aileyiz, daha çok şehir içi kullanacağız.

Süspansiyonlar hariç Poloyla aynı şase ve motora sahipmiş.

Daha önce kullanan ya da bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Kronik sorunu var mıdır?

Kullanımı nasıldır?

Ses yalıtımı nasıldır?

Lpg ile uyumlu mudur?

Neticede alınabilir bir araç mı?

Yorum bağlantısı
Aziz günal

az kaçar sakindir.lpg takılır amortisörleri da aynı olması lazım polo ile

Sizce fiesta mı ibiza mı

Yorum bağlantısı
Aziz günal
(düzenlendi)

zevk meselesi...

Sağlamlık, konfor olarak hangisi sizce fikrinizi soruyorum

tarihinde Aziz günal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR
(düzenlendi)

Kendim 2011 ibiza kullanıyorum.Sağlamlık olarak çok güvenmiyorum ben,konfor orta sert diyebiliriz. Baktığınız model LPG ile gayet uyumlu ve lpg ile epey az yakıyor (yani dizellerinden bile az) .Yalıtım olarak uzun yolda lastik sesi 100 km/h ve üzeri hızlarda da rüzgar sesini alabiliyor.Kronik olarak fiestaya oranla frenleri zayıftır fren pedalinda 2-3 cm gibi bir boşluk her zaman vardır ve ABS yi çabuk devreye sokarlar.Başkada bir kronik problemi yoktur.Sınıfının en geniş bagaj hacmine sahiptir. Yürüyen poloyla hemen hemen aynı ama arada kalite farkı yok değil tabi.Fiestanin yol tutusuyla hemen hemen aynidir.Ama ben fiesta yerine ibizayi tercih ederim ve kesinlikle minimum style donanım alın derim.Şöyle birseyde var.İbizanin 1.6 sport paketli body-kitli mercek farli daha ekstrem özellikli modeli var,fiyatları aynıdır onlara bakın derim.

tarihinde Alper DEMİR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aziz günal

Kendim 2011 ibiza kullanıyorum.Sağlamlık olarak çok güvenmiyorum ben,konfor orta sert diyebiliriz. Baktığınız model LPG ile gayet uyumlu ve lpg ile epey az yakıyor (yani dizellerinden bile az) .Yalıtım olarak uzun yolda lastik sesi 100 km/h ve üzeri hızlarda da rüzgar sesini alabiliyor.Kronik olarak fiestaya oranla frenleri zayıftır fren pedalinda 2-3 cm gibi bir boşluk her zaman vardır ve ABS yi çabuk devreye sokarlar.Başkada bir kronik problemi yoktur.Sınıfının en geniş bagaj hacmine sahiptir. Yürüyen poloyla hemen hemen aynı ama arada kalite farkı yok değil tabi.Fiestanin yol tutusuyla hemen hemen aynidir.Ama ben fiesta yerine ibizayi tercih ederim ve kesinlikle minimum style donanım alın derim.Şöyle birseyde var.İbizanin 1.6 sport paketli body-kitli mercek farli daha ekstrem özellikli modeli var,fiyatları aynıdır onlara bakın derim.

Teşekkürler bilgi için

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

2013 1.2 tsi DSG var bizde. Hem performans hem de yakıt açısından kesinlikle tavsiye ederim. Copa plus ya fa style donanım tercih sebebi. Kesinlikle memnun kalırsınız 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Aracımı alalı yaklaşık 150 km oldu ibiza style 1.2tsi 90 hp iyiki almışım diyorum.1.4 lpg ile uyumu konusunda genel bir kabul görmüşlüğü var azda yakıyormuş.Style tercih edin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

fiesta

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...