İçeriğe Yönlendir

Kaza Sonrası Çekici Ücreti

Serdar ÖZ

Recommended Posts

Serdar ÖZ

İyi günler arkadaşlar. Kaza sonrası karşı tarafın kusurlu olduğuna dair tutanak tutulduktan sonra sanayiye götürmek için aracımı çektirdim. Bu çekici ücreti ve araçta oluşan 2.el değer düşüklüğü bedeli davası için nasıl yol izleniyor. Karşı taraf kusurlu olduğunu kabul etti.  Kasko olmadığı için çekici ücretini de kendim karşıladım. 

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

sizin aracınız tamir edildikten sonra faturalarla beraber başka bir ekspere gideceksiniz o size dosya oluşturacak talep edicek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çekici için faura aldıysanız, ekspere göndereceğiniz evraklar içerisine çekici faturasını da koyun. Hasar hesabına dahil edilir.

Araç Değer Kaybı Nasıl Karşılanır?

Kazada kusuru bulunmayan sürücünün araç değer kaybını karşılayacak taraf kazaya neden olan sürücüdür. Bu nedenle araç değer kaybının karşılanması aşamasın da trafik sigortası devreye girecektir.

Aracınızdaki değeri karşılamak için ekspertiz raporu alarak değer kaybına neden olan kişiye dava açabilirsiniz. Araç değer kaybının tahsisi esnasında sigorta şirketinin sorun çıkarması durumunda araç değer kaybını gösteren ekspertiz raporu ile Sigorta Tahkim Komisyonu’na başvuru yapabilirsiniz. Kaza sonrası anlaşmazlıklarda açabileceğiniz davaları "Trafik Kazalarında Açılabilecek Davalar" başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Sigortam.net

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar ÖZ

Çekiciden fatura aldım. Tamir için bıraktım sanayiye gün içerisinde usta aradı ve eksper birazdan gelecek dedi. Çekici faturasını bu aşamada mı vermem gerekiyordu.

Yorum bağlantısı

Onarım faturası kesildikten sonra tüm faturaları tek seferdegönderirseniz daha sağlıklı olur.

Çekiciden fatura aldım. Tamir için bıraktım sanayiye gün içerisinde usta aradı ve eksper birazdan gelecek dedi. Çekici faturasını bu aşamada mı vermem gerekiyordu.

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Geçmiş olsun Serdar.

Eğer imzanızdaki araç ise değer kaybını gözardı edecektir sigorta.

11 yıllık aracınız için değer kaybı vermeyecektir.

Yine de eksperle görüşün bu konuyu.

Bir de değer kaybı tespiti için 350 TL ekstra eksper ücreti talep ederler sizden, dikkatli olun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar ÖZ

Aslında ben de bu konuyu soracaktım. 2004 model aracim fakat kaza sonucu oluşan yerde daha önce hasar yoktu. Değer kaybı davalarında 2004 model araç için tazminat hakkım olmaz mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

formülü bayağı uzun o hesabın ama 12 yıllık düşüş ile eksper masrafında borçlu çıkma ihtimaliniz var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar ÖZ

Arkadaslar aracın modeli ve km ne göre değer kaybı hesaplanıyormus. Model düşük olduğu için hiç uğraşmaya gerek yok. Fakat bu durumda hiç olmazsa çekici ücretini bari alabilsem. Onun için nereye nasıl başvururum. Çekici fatura var

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Çekici faturasını hasar evrakları ile birlikte ekspere teslim edin, yada anlaşmalı serviste işlemi yaptırıyorsanız dosyaya konulması için servise bırakın ekspere onlarda iletebilirler. Bu tarz trafik hasarlarında araç yürümüyor veya araç yürüse bile,aracın yürütülmesinde dolayı mevcut hasarın artacağı durumlarda çekici faturaları ödenir.

Yorum bağlantısı
Serdar ÖZ

Teşekkür ederim arkadaşlar söylediğiniz gibi yaptım. Ekspere çekici faturasını gönderdim dosyaya eklenecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...