İçeriğe Yönlendir

Focus III - Uzaktan Çalıştırma

Kadir Sönmez

Recommended Posts

Kadir Sönmez

arkadaşlar merhaba

kış aylarında aracın ısınması beklemek büyük sıkıntı bana göre bu yüzde evden çalıştırmak için yaptığım araştırmalar sonucunda fortin evo-fort1 diye bir sistem buldum, amerikadan getirttim 80 dolara.

maalesef sistemi çaılıştıramadım nedenini araştırdığımda bu evo-all modülünün stand alone denilen tek başına çalıştırma durumuna göre programlanması gerektiğini öğrendim. şimdi FORTIN FLASH-LINK UPDATER  diye bir yazılım yükleme aparatı gerekiyor bunuda alacağım ama gelmesi çok uzun sürüyor aklıma belki forumdaki arkadaşlarda kullanan vardır diye geldi bir soruyum dedim

bu FLASH-LINK UPDATER cihazı elinde olan var mı arkadaşlar ?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

webasto düşündünüz mü? ayarlayın istediğiniz anda çalışsın ısıtsın, alımı ve montajı maliyetli ama bir kere alırsınız yıllarca kullanırsınız, arabayı değiştirdiğinizde söker takarsınız, yakıtı ise çok düşük..

Yorum bağlantısı
Oğuz Doğru

webasto düşündünüz mü? ayarlayın istediğiniz anda çalışsın ısıtsın, alımı ve montajı maliyetli ama bir kere alırsınız yıllarca kullanırsınız, arabayı değiştirdiğinizde söker takarsınız, yakıtı ise çok düşük..

webasto ufak bir parçamı focus a monte edilebilirmi ?

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

webasto ufak bir parçamı focus a monte edilebilirmi ?

uafk değil 40 cm kadar dır ama monte edilir ön koltuğun altına monte edilir, saati var ayarlarsınız mesela saat 07,35 e 20 dereceye o çalışır arabayı ısıtır.. vw carevelin reklalmları vardı termal diye hatırlarsanız  onun gibi...

örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-minivan-van-at-2000st-webasto-isiticilari-made-in-germany-245356314/detay

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

arkadaşlar merhaba

kış aylarında aracın ısınması beklemek büyük sıkıntı bana göre bu yüzde evden çalıştırmak için yaptığım araştırmalar sonucunda fortin evo-fort1 diye bir sistem buldum, amerikadan getirttim 80 dolara.

maalesef sistemi çaılıştıramadım nedenini araştırdığımda bu evo-all modülünün stand alone denilen tek başına çalıştırma durumuna göre programlanması gerektiğini öğrendim. şimdi FORTIN FLASH-LINK UPDATER  diye bir yazılım yükleme aparatı gerekiyor bunuda alacağım ama gelmesi çok uzun sürüyor aklıma belki forumdaki arkadaşlarda kullanan vardır diye geldi bir soruyum dedim

bu FLASH-LINK UPDATER cihazı elinde olan var mı arkadaşlar ?

teşekkürler

Uzaktan kumandalı aynı zamanda arabayı çalıştıran alarm sistemleri vardı hala mevcutmu bilmiyorum. Şahinlere çok takarlardı uzaktan kumandayla çalışırdı :)

Yorum bağlantısı
Kadir Sönmez

hocam dediğiniz sistemler immobiliseri devre dışı bırakamıyor , ya yedek anahtar üzerinde kalacak yada immo çipi oraya yapıştırılacak.

ama benim aldığım sistem uzaktan çalıştırma komutu gelince immoyu devre dışı bırakıp çalıştırıyor kapatınca immo yine devrede (zaten aracın anahtarını kopyalıyor kendi sistemine anahtar takılı gibi davranıyor araç). bide arabanın kendi kumandasından kontrol ediyorsunuz 3 kere kilitlemeye basınca araba çalışıyor)

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

sizin aracınızda anahtarsız çalıştırma varsa çalışmaz aldığınız sistem malesef anahtarsız çalıştırma olmaması gerekiyor ...

Ledron firması yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam ...

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

uafk değil 40 cm kadar dır ama monte edilir ön koltuğun altına monte edilir, saati var ayarlarsınız mesela saat 07,35 e 20 dereceye o çalışır arabayı ısıtır.. vw carevelin reklalmları vardı termal diye hatırlarsanız  onun gibi...

örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-minivan-van-at-2000st-webasto-isiticilari-made-in-germany-245356314/detay

Webasto sadece aracın içini ısıtır ama motoru değil :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

Webasto sadece aracın içini ısıtır ama motoru değil :)

sulu sistem webasto takarsan motoru da ısıtırsın :=)

tabii burada amaç da önemli arabanın içini ısıtmak mı motoru ısıtmak mı? aracın içi ısıtılması içinse uzaktan çalıştırmayla baya bir çalıştırırsın aracı... aracın içi ise önemli olan (genelde çocuklar üşümesin diye) motorun ısınmasına ne gerek var 1 dk lık olay..

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

Arkadaşlar böyle şeylere girmeyin kış olduğu için akşam geldiğinizde motor sıcakken motora kedi girebilir sabah kapı açılmadıgından araç çalışınca hayvan kaçma fırsatı bulamıyacak ama kapı açılıp kapandığında ses çıktığı için kaçacaktır hem hayvan a hem arabanıza yazık olmasın selamlar

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Savaş Kocaacar

Arkadaşlar fomoco olarak bu sistem mevcut focus için orjinal kit olarak var ben düşünmüştüm fakat montajı uğraştırır diye girişmedim. Amerika focus larda var orjinal Ford üretimi. Ebay da kit olarak satılıyor. Burda amaç ara anın içini değil motorunda ısıtmak. Soğuk motor aşınmalarını engellemek. Bana gerçekten saçma gelirdi uzaktan arabayı çalıştırmak fakat sabah erkenden hergün çocuğu kreşe bırakıyorum biraz çalışırken beklesemde motor daha ısınamıyor. Mecbur o şekilde hareket ediliyor. Ben bide antalyadayım. Bence çok güzel bir özellik montajını yapabileceğimi kestirsem kesin alırım.

Yorum bağlantısı
Kadir Sönmez

neyse arkadaşlar ilginiz için teşekkürler 

programlama cihazının siparişini verdim gelince programlıyıp takacam inşallah

saolun ilginiz için

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kadir Sönmez

arkadaşlar bahsettiğim cihaz geldi programladım araca taktım sıkıntısız çalışıyor

aracın kumandasından kilitleme düğmesine 3 kez basınca çalışıyor

video:

https://youtu.be/8frDItzlOvw

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

arkadaşlar bahsettiğim cihaz geldi programladım araca taktım sıkıntısız çalışıyor

aracın kumandasından kilitleme düğmesine 3 kez basınca çalışıyor

video:

https://youtu.be/8frDItzlOvw

Hayırlı olsun. Kendi anahtarı üzerinden çalışıyor olması çok güzel.

Yorum bağlantısı
Kadir Sönmez

eywallah

3-6-10-15-30 dak. gibi ayar aralıkları var ayarlanan sure kadar çalışıp istop ediyor veya siz kapatana kadar.

kapıyı açınca yada frene basincada istop ediyor

alarm gibi ekstra özellikleri de var ama ben ugrasmadim

bana toplamda nakliye dahil 130 dolara mal oldu montajını kendim yaptım herhangi bir kesme biçme işlemi olmadığı için çok basit bir montajı var tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...