İçeriğe Yönlendir

Tavuk Kümesim Ve Tavuklarım

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

Merhaba Forumdaşlarım 

Hobi olarak başladığım daha sonra küçük bir ticaret kapısına dönüştürdüğüm gezen tavuk yumurta projem :) 

ilk fotolar kümes yapım aşaması..

RRqfZkLo.jpg

Bu1NRNMA.jpg

0T4MPINM.jpg

Cr1rvkzG.jpg

zd44OWfM.jpg

LZY2R9xh.jpg

cI2O0xeL.jpg

bunlarda kızlar :)

bsSNzJoe.jpg

0zNTh7u4.jpg

0kKyr7eR.jpg

bunlarda mahsüller:) organik yumurta 

QJucGgXf.jpeg

0ekEdCTa.jpeg

toplamda 35 adet tavuğum var 

20 tane ataks cinsi 

15 tane lohman brawn cinsi

günlük 26 27 yumurta alıyorum 

• Beğen 20
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Maşallah, organik olması güzel tabi ki  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Maşallah çok güzel :)

Mekan nerede? Babamın Orhanlı'da 6 dönüm kadar zeytinliği var, aynı şekilde 30 - 40 arası tavuktan yumurta alıyor, onun tavukları da gezenti :)

Başarılar, devamı güzel olsun..

foçada benim mekan abi bağarası diye köyü var ordayım :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bunlar gezen tavukdan pek volta tavuğu gibi:=)

ama güzel tabi, biz şehirde organik arıyoruz, güvenipte alamıyoruz, sıkıntılıyız bu konuda...

bizimde bir tavuk projemiz vardı, romen tavuğu tenekede :=))

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Kümes başarılı yanlız korunaklı değil.Tellerin altını mutlaka beton dökün yoksa yakında tavuklarınız birer birer yok olur.Bizde bir heves kümesimizi yaptık tüm tedbirleri almaya çalıştığımız halde tavuklarımız teker teker yok oldular.Tellerin altından üstünden her yerden saldırı geliyor :) İlk başlarda sorun yoktu 2-3 ay sonra yabani hayvanlar dadanıyor.Etrafa kümesi koruyacak köpek falan bağlayın en azından.

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

bunlar gezen tavukdan pek volta tavuğu gibi:=)

ama güzel tabi, biz şehirde organik arıyoruz, güvenipte alamıyoruz, sıkıntılıyız bu konuda...

bizimde bir tavuk projemiz vardı, romen tavuğu tenekede :=))

:) evet o alan biraz küçük  ancak telin dışı 1 dönümlük arazı. tavuklar için yonca diktim büyümesi için tavukları salmıyorum bi süre, yonca büyüdüğü zaman gezen tavuk olacak :) 

Kümes başarılı yanlız korunaklı değil.Tellerin altını mutlaka beton dökün yoksa yakında tavuklarınız birer birer yok olur.Bizde bir heves kümesimizi yaptık tüm tedbirleri almaya çalıştığımız halde tavuklarımız teker teker yok oldular.Tellerin altından üstünden her yerden saldırı geliyor :) İlk başlarda sorun yoktu 2-3 ay sonra yabani hayvanlar dadanıyor.Etrafa kümesi koruyacak köpek falan bağlayın en azından.

telli alanın dışında 1 dönümlük telli alan daha var orasının teli daha korunaklı bahçeye hayvan girmesi için uçaması lazım gibi bişey :) 1 dönümlük alana yonca diktim büyümesini bekliyorum tavukları büyük alana salacağım daha sonra..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

yumurtaları ben alayım evde 3 canavar var haftada 40 yumurta az geli  :D  :D  :nazar:

Kardeşim fevkalade birşey yapmışsın hayallerim lakin benim evde içinde olacak  :biggrin:  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

yumurtaları ben alayım evde 3 canavar var haftada 40 yumurta az geli  :D  :D  :nazar:

Kardeşim fevkalade birşey yapmışsın hayallerim lakin benim evde içinde olacak  :biggrin:  

okan abi maşallah yumurtaları yok satıyor gibi bişeyim inan daha 5 tane yumurta ya yedim ya yemedim yumurta yetiştiremiyorum. yolun bu taraflara düşerse buyur gel sana yumurta buluruz :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

okan abi maşallah yumurtaları yok satıyor gibi bişeyim inan daha 5 tane yumurta ya yedim ya yemedim yumurta yetiştiremiyorum. yolun bu taraflara düşerse buyur gel sana yumurta buluruz :)

Öpüyorum seni gardaşım teşekkür ederim düşünmen bile bin derde deva  :air_kiss:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Elinize sağlık. Allah sermayelere zeval vermesin.  :nazar:

amin abim Allah razı olsun 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

organik yumurtadan çok organik but,organik kanat ve göğüs eti ilgimi çekiyor benim.nasıl şeyyapabiliriz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Maşallah Allah bereketini arttırsın :bravo:

amin kardeşim 

organik yumurtadan çok organik but,organik kanat ve göğüs eti ilgimi çekiyor benim.nasıl şeyyapabiliriz :)

balkonda tavuk bakabilirsin abi kesip yersin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Hayırlı olsun, bol kazançlar dilerim.

Artık foruma yazdın ya, hani yolumuz düşerse diye, aralarına 1-2 tane (yada bin :)  ) et tavuğu atın. Mangalda yumurta olmuyor diyecem de, bu  FCTR lilere güven olmaz, onuda yaparlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yumurtlamayan olursa diye adresi özelden yolluyorum, yolmana gerek yok ben hallederim.. :D  

Çok güzel bir uğraş, kıskandım valla..   :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet evet.. volta atıyor bunlar.. kesme sakın voltalarını ibiklerler yoksa  :blush:

Bırak gezsinler yaa.. Yada en az 100 metreye çıkar.. o zaman gör sen yumurtayı.. müşteriler kapıda yatar yumurta için.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Hayırlı olsun, bol kazançlar dilerim.

Artık foruma yazdın ya, hani yolumuz düşerse diye, aralarına 1-2 tane (yada bin :)  ) et tavuğu atın. Mangalda yumurta olmuyor diyecem de, bu  FCTR lilere güven olmaz, onuda yaparlar.

bunlardan da keseriz haşmet abi foruma feda olsun :)

Organik yumurta isteriz :)

yumurta çok abi yeter ki gel :)

Yumurtlamayan olursa diye adresi özelden yolluyorum, yolmana gerek yok ben hallederim.. :D

Çok güzel bir uğraş, kıskandım valla..   :good1:

ankaraya kadar bozulur o tavuk ya :)

Evet evet.. volta atıyor bunlar.. kesme sakın voltalarını ibiklerler yoksa  :blush:

Bırak gezsinler yaa.. Yada en az 100 metreye çıkar.. o zaman gör sen yumurtayı.. müşteriler kapıda yatar yumurta için.. 

mehmet abi alanım varda yonca ekdim tavuklar için yonca biraz büyüsün hergün yoncaya salcam..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Kesmeden yolla o zaman.. ;)

o zman olur serkan abi :)

Gebzeye davık ve yımırta servisi isteriz

izmir dışı çalışmıyoruz malesef servet bey :) :) adres ver gönderem abi ayıp ettin :) ama kimseye söleme herkes ister sonra :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Bol kazançlar, bol yumurta diliyorum, keyifli ve zor iş :)

saol kardeşim ama inan yumurtları toplamanın verdiği zevk bütün zorluğu unutturuyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...