İçeriğe Yönlendir

Civic-Astra-Focus

Aziz günal

Recommended Posts

Aziz günal

Arkadaşlar herkese merhaba. 2005 focus 2 1.6 benzin/lpg li trend aracım vardı. 3 hafta dayanabildim. Direksiyon kutusu arızası, gaz kelebeği arızası, inanılmaz yol ve motor sesi, çokça trim ses gibi sebeplerden sattım. Daha önce 2001 ambiante focusum vardı kesinlikle focus 2 den daha stabil, daha tok, daha sessizdi. 

Maximum 30 bin tl bütcem var. C sınıfı bir araç almak istiyorum. (b ve d segment istemiyorum)

Artık sanaiye gitmek istemiyorum gerçekten çok usandım. Sıfır almayı bile düşündüm ama bütçemi çok zorluyor.

Şu an için önümde iki seçenek var:

1. 2002 Honda Civic Vtec 1.6i LS Benzinli 102 binde ilk sahibinden. 1 Parça Boya var. Hasar kaydı yok.

2. 2005 Opel Astra H 1.6 Enjoy Benzin/Lpg  152 binde kaput ve ön çamurluk değişmiş. Şaselerde oynamanın olmadığını söylüyor.

İki aracın fiyatı da aynı.

Farklı önerileriniz de olursa sizlerin fikirleri çok önemli benim için.

Yorum bağlantısı

Sanayiye gitmek istemiyorsunuz ama araçlar biri 14 diğeri 11 yaşındalar.

Daha düşük sınıf daha genç şansınız varsa bende onu önereyim size.

Yorum bağlantısı

Civic!

ilk sahibi, hasar kaydı yok, değişen yok, Km. düşük.

Satmak istediğinizde bunların hepsi (+) puan olacak. Ayrıca geniş ve rahat bir arabadır.

Yorum bağlantısı
Aziz günal

Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Ama dizel km fazla biraz 180- 190 binde satarken sıkıntı çekmem mi?

Sanayiye gitmek istemiyorsunuz ama araçlar biri 14 diğeri 11 yaşındalar.

Daha düşük sınıf daha genç şansınız varsa bende onu önereyim size.

Hocam b sınıfı araçlar küçük geliyor. Benzinli olsa Lpg tankı bagaji kapatıyor. Dizel olsa düşük km bulmak sıkıntı bütçeyi aşıyor.

Civic!

ilk sahibi, hasar kaydı yok, değişen yok, Km. düşük.

Satmak istediğinizde bunların hepsi (+) puan olacak. Ayrıca geniş ve rahat bir arabadır.

Teşekkür ederim yorumunuz için.

Yorum bağlantısı
Aziz günal

Bana göre 30 bin tl az para değil. Kimileri için önemsiz meblağlar ama... Bu kadar parayı verince oyuncak gibi bir arabaya da binmek istemiyor insan. Yanlış mı düşünüyorum

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Km kontrolü yaptırdıktan sonra kesinlikle civic...İleriye dönük  2005 model opelden daha az arıza verecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Opellerin kronik sorunları var alınacaksada dizel alınıp tasarrufun tadı çıkarılır. Civic içinse yol sesi alır ancak gerçekten temiz ve düzgünse ikisi içinden civic tercih edilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Ama dizel km fazla biraz 180- 190 binde satarken sıkıntı çekmem mi?

Hocam b sınıfı araçlar küçük geliyor. Benzinli olsa Lpg tankı bagaji kapatıyor. Dizel olsa düşük km bulmak sıkıntı bütçeyi aşıyor.

Teşekkür ederim yorumunuz için.

çekmezsiniz. çünkü zaten ucuz alıyorsunuz.  Aynı motor birebir şu an benim araç 291 binde. isterseniz onu satalım.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Fazla oynanmamışsa civic,opel en son alternatif olmalı

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aziz günal

Fazla oynanmamışsa civic,opel en son alternatif olmalı

Kesin oynanmıştır diyorsunuz yani :) Tüm muayenelerine eksiksiz girmiş araç anormal bir durum gözükmüyor. Meşhur hondacı kadir ustayı aradım. bu km nin oynanıp oynanmadığını anlayabilirmiyiz diye sordum. Elektronik olarak anlayamayız ama araba kendini belli eder o modelde o km de aracı olan müşterilerim de var dedi. İnsanlara güven kalmadı inanmaktan başka çaremiz var mı ?

çekmezsiniz. çünkü zaten ucuz alıyorsunuz.  Aynı motor birebir şu an benim araç 291 binde. isterseniz onu satalım.

Hocam enjektör arızası pompa arızası turbo arızası çalıştırmadan önce bekle stop etmeden önce bekle bakımını asla aksatma yüksek devirde kullanma. İnsallah bir kac yıl sonra sıfır alırsam ozaman kesinlikle dizel alırım. Ama şimdi güvenemiyorum.

Opellerin kronik sorunları var alınacaksada dizel alınıp tasarrufun tadı çıkarılır. Civic içinse yol sesi alır ancak gerçekten temiz ve düzgünse ikisi içinden civic tercih edilir. 

Yarın bakıp baktıracağım hayırlısı ise olur ins.

Yorum bağlantısı
Aziz günal
(düzenlendi)

http://www.sahibinden.com/254960547Honda şu galiba. Tüp yokmuş, benzin ile zorlamaz mı?

Evet araç bu çok iyi anlatmışım demek :) ne diyosun? Zaman içinde tüp taktırrım diye düşünüyorum

tarihinde Aziz günal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet araç bu çok iyi anlatmışım demek :) ne diyosun? Zaman içinde tüp taktırrım diye düşünüyorum

Demode görünüme göre bence çok para. Ayrıca "zaman içinde" derken? Ne kadar katlanılabilir benzin fiyatlarına bilemiyorum :) Uyumlu ve kaliteli bir LPG kiti de ortalama 2.000 TL, bu 2.000 TL'yi amorti etme süresi falan... Çok hesap var. Ben bu seçeneği elerdim şahsen :) 

Yorum bağlantısı
Aziz günal

Demode görünüme göre bence çok para. Ayrıca "zaman içinde" derken? Ne kadar katlanılabilir benzin fiyatlarına bilemiyorum :) Uyumlu ve kaliteli bir LPG kiti de ortalama 2.000 TL, bu 2.000 TL'yi amorti etme süresi falan... Çok hesap var. Ben bu seçeneği elerdim şahsen :)

Seninle aynı dili konuşcaz bence :flowers: . Bence de görünümü demode. Ama başka hangi seçenek var ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Makyajsız boş civic dizel c4 den daha zor satılır İLERİDE.

Yorum bağlantısı
Aziz günal

Makyajsız boş civic dizel c4 den daha zor satılır İLERİDE.

Buna katılmıyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Seninle aynı dili konuşcaz bence :flowers: . Bence de görünümü demode. Ama başka hangi seçenek var ? :unsure2:

Eyvallah. Ama seçenekleri daha ehil abiler sunsun. Beni aşar o kısım :)

Yorum bağlantısı
Aziz günal

Eyvallah. Ama seçenekleri daha ehil abiler sunsun. Beni aşar o kısım :)

Herkes fikrini söylesin kardeşim.Şimdi o paraya güncel kasa ne alcaksın? Peugeot, Fiat, Citroen, Renault markalardan birini Forumlara bakıyorum bu markalardan kimse iyi bahsetmiyor.  Sadece forumlardan değil gözümüzle de görüyoruz Bu arabalar çabuk dökülüyor bu bir gerçek. Honda ford Wv gibi markalara yönelsek eskilerini alabiliyoruz ama araba araba gibi duruyor. Olay burda kopuyor zaten. kararsızlık kararsızlık kararsızlık :unsure2:  :unsure2:  :(  :(  :shok:  :shok:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...