İçeriğe Yönlendir

Seat Ibiza 1.4 Style 2015 Otomobil

Mithat Tuğrul

Recommended Posts

Mithat Tuğrul

Seat Ibiza 1.4 Style 2015 benzinli otomobil almayı düşünüyoruz babama. Bugün gidip baktılar. 500 km'de bir araç var 40 bine bırakacak. Yorumlarınız nedir. Artıları eksileri yada bilmemiz gereken şeyler nelerdir.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Fiyat listesine baktım sıfırı 56 bin yıl sonu indirimleriyle 3-4 bin inseler. Sizin dediğiniz fiyatlara geliyor sanırım. Bide LPG takılan tip sanrım dimi bu araçlar, Hikmet bey.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

1.2 TSI sıfırı 45.500 Tl yaklaşık 2.000- 2500 TL indirim alabilirsiniz. 1.4 atmosferik motor alacağınıza 42.000 - 43.000 gibi bir rakama sıfır TSI motor alabilirsiniz. Benim tercihim sıfırından yana olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İbiza 1.4 benzinli şuan satılmıyor sadece tsi ve tdi ibizalar var şuan birde 1.0 atmosferik var. 1.4 için fiyat makul bence.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Bende skoda var, LPG bir sıkıntı olmuyor; ortak üretim bunlarda da olmaz diye biliyorum. Ama, motor va şase ile servisinden teyit ettirmek daha garanti olur.  

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Fiyat listesine baktım sıfırı 56 bin yıl sonu indirimleriyle 3-4 bin inseler. Sizin dediğiniz fiyatlara geliyor sanırım. Bide LPG takılan tip sanrım dimi bu araçlar, Hikmet bey.

Mithat bey

Alacağınız araç 1.4 TDI dizel Mi?  Bakmış olduğunuz fiyat dizel aracın fiyatı. Benzinlide ise satışta TSI motorlar mevcut bu motorlar turbo beslemeli 1.0 ve 1.2 Lt hacime sahipler sizin alacağınız araca denk gele 1.2 TSI 90 BG olan araç olup sıfır liste fiyatı 45.500 TL . Dediğim gibi atmosferik 1.4 alacağıma turbo beslemeli 1.2 TSI araç tercihim olurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Sıfırının fiyatına bakıp, % 20-25 eksiğine alınabilinirse mantıklı olur.. 

sıfırında benzinli fiyat bulamadım..dieseller http://www.seat.com.tr/fiyat-listesi/2015-fiyat-listesi.aspx

Mithat bey

Alacağınız araç 1.4 TDI dizel Mi?  Bakmış olduğunuz fiyat dizel aracın fiyatı. Benzinlide ise satışta TSI motorlar mevcut bu motorlar turbo beslemeli 1.0 ve 1.2 Lt hacime sahipler sizin alacağınız araca denk gele 1.2 TSI 90 BG olan araç olup sıfır liste fiyatı 45.500 TL . Dediğim gibi atmosferik 1.4 alacağıma turbo beslemeli 1.2 TSI araç tercihim olurdu

Model(*4) Donanım Tavsiye Edilen Anahtar Teslim Liste Fiyatı tl.png(*1-2-3-8) Detaylar Yeni Ibiza 1.0 lt 75 hp Reference 38.200 ₺ Detaylar   Yeni Ibiza 1.2 lt TSI 90 hp Reference 41.200 ₺ Detaylar   Yeni Ibiza 1.2 lt TSI 90 hp Style 45.500 ₺ Detaylar   Yeni Ibiza 1.0 EcoTSI 110 hp DSG S&S Style 54.500 ₺ Detaylar   Yeni Ibiza 1.4 lt TDI 90 hp Reference 51.900 ₺ Detaylar   Yeni Ibiza 1.4 lt TDI 90 hp Style 56.000 ₺ Detaylar    
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

o kadarı da malı öldürmek olur bence 500 km de araç için

Haklısınız . Ancak, araba maağazadan çıktığı an işi bitiyor. 

1,2 tsi de detaylara tıkladıgımızda çıkıyor fiyat.

Göz yanılması olmasın.. 56bin likler hepsi TDİ

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

haklısınız tdi.

1,2- 1,4 benzinli arasındaki fark ne olur sizce?

1,2 sini forumdan bir arkadaş 44.250 tl ye almıştı yanlış bilmiyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş
(düzenlendi)

Burada önemli olan TORK değerleridir. Eski teknoloji motorlar 2000 cc bile olsa TSI motorlarda 1,2 motor bile aynı tork değerlerini verir duruma geldi..  

yani  ya TSI ya da TDI paranıza göre düşünün. 

ÖRNEK:

Benim araba 1,4 atmosferik  132 tork verir. ama aşaağıdaki çizelgede  1.00 cc bile200 tork veririken  1,2. den (90)fazla torku var...

Benzinli Motorlar 1.2 TSI 90hp 1.0 Eco TSI 110hp DSG S&S   MOTOR     Motor Tipi 4 silindir 16 V Benzinli Motor 3 silindir 12 V Benzinli Motor Motor Hacmi (cc) 1197 999 Maks. Güç hp (kw) / dd 90 (66) / 4400-5400 110 (81) / 5000-5500 Maks. Tork Nm / dd 160 / 1400-3500 200 / 2000-3500

tarihinde Hikmet Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Seat Ibiza 1.4 Style 2015 benzinli otomobil almayı düşünüyoruz babama. Bugün gidip baktılar. 500 km'de bir araç var 40 bine bırakacak. Yorumlarınız nedir. Artıları eksileri yada bilmemiz gereken şeyler nelerdir.

yakıtı 1.4 ün fazladır. ancak uzun dönemde daha az sorunludur. çok uzun yıllar kullanacaksanız iyi bri pazarlıkla alınabilir. ancak TSI 6 litre yakarken bu 8 yakacaktır.

Yorum bağlantısı

dizel sıfır araba ile benzinli ikinci el araba karşılaştırılmaz. Hata edilir. 40 bin civarı bütçe ile direk sıfır km si alınabiliyorken ikinci eline bence gerek yok. Ayrıca bağajı zaten küçücük birde tüp koymak bağajsız araba haline getirir. TSİ 0 alıp lpg kaynakları sorunlar veya oto parka girememe dertlerini uğraşmadan kullanırsınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1.4 mpi sakin kullanımda az yakması lazım.

hayır o motorun karakteri yeniler gibi değil. evet çok yakmaz ama bugünkü standarda göre yakar.  

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Forumda satılan 2014 bir ibiza vardı sanki. 33-34 bin diyordu sanırım. biraz kazımak lazım satılık otoları. sattı mı satmadı mı onu da bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hayır o motorun karakteri yeniler gibi değil. evet çok yakmaz ama bugünkü standarda göre yakar.

Vatandaş 2 km işe gidiyor çok yakıyor diyor.
Yorum bağlantısı

Vatandaş 2 km işe gidiyor çok yakıyor diyor.

keşke işim 2 km olsada evime dert etsem motor ısınmıyor çok yakıyor vs :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...