İçeriğe Yönlendir

Yetkili Servis Parça Garantisi

SİNAN ÇINAR

Recommended Posts

SİNAN ÇINAR

Merhaba arkadaşlar.2006 model cmax aracımın triger seti +devirdaim+v kayış setini yetkili serviste değiştirmek istiyorum.Fakat servis 'yağını ve hava filtresini de değiştirmemiz lazım yoksa takılan parçalar garantili olmaz.' dedi.Şaşırdım tabi.Yetkili servislerin 2 yıl parça garantisi yok mudur? İyi günler.

Yorum bağlantısı

Öncelikle o servisi değiştirin yada müdürüne şikayet edin. Para kazanmak için demişler. Böyle bir durum söz konusu değildir. İçiniz rahat olsun. Serviste değişen tüm parçalar garanti altındadır.

Yorum bağlantısı
SİNAN ÇINAR

Yağ ve hava filtresi, devirdaim alakası nedir anlamadım. :unsure2:

Ben de onu anlatmaya çalıştım ama sürekli aynı şeyler.

Saçmalamış bence, yapılacak işlemle yağın ve hava filresinin alakası yok.

Bence de.Teşekkürler cevap için.

Öncelikle o servisi değiştirin yada müdürüne şikayet edin. Para kazanmak için demişler. Böyle bir durum söz konusu değildir. İçiniz rahat olsun. Serviste değişen tüm parçalar garanti altındadır.

Teşekkürler.Bulunduğum yere yakın aynı zamanda iş güzergahı üzerinde olduğu için tercih ettim.Bakalım Perşembe randevu verdiler.İnat ettim yağı değiştirmeyin dedim.  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

444FORd u arayıp nitelikli dolandırıcılık mı yapılıyor sorun. bu tip bilgi yetkiyi kötüye kullanmaktır. yetkili servis personeli gerçeğe uygun olmayan ifade ile extra iş çıkartamaz size.

vesile ile aynı parçaları özel serviste yarı fiyatına yakın larak değişeblirsiniz. kayışın zaten garantisi olmaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
SİNAN ÇINAR

444FORd u arayıp nitelikli dolandırıcılık mı yapılıyor sorun. bu tip bilgi yetkiyi kötüye kullanmaktır. yetkili servis personeli gerçeğe uygun olmayan ifade ile extra iş çıkartamaz size.

vesile ile aynı parçaları özel serviste yarı fiyatına yakın larak değişeblirsiniz. kayışın zaten garantisi olmaz.

Teşekkürler cevap için.İşçilik ücreti almıyorlarmış.Triger+devirdaim+v kayışı 770 TL.Özel çok farklı değildi.Garantili olsun diye Yetkili Servis'e yöneldim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teşekkürler cevap için.İşçilik ücreti almıyorlarmış.Triger+devirdaim+v kayışı 770 TL.Özel çok farklı değildi.Garantili olsun diye Yetkili Servis'e yöneldim.

rakam araşıreın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Merhaba arkadaşlar.2006 model cmax aracımın triger seti +devirdaim+v kayış setini yetkili serviste değiştirmek istiyorum.Fakat servis 'yağını ve hava filtresini de değiştirmemiz lazım yoksa takılan parçalar garantili olmaz.' dedi.Şaşırdım tabi.Yetkili servislerin 2 yıl parça garantisi yok mudur? İyi günler.

hocam samsunda yetkili servisden daha iyi özel servisler var ford üzerine. Onlardanda bir fiyat alın derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

garanti işletilebilecek parça değil bahsedilenler. Bence devridaim de dahil olmak üzere. burda işçilik ve dürüstlük önemli.

Bu adamlar siz gittiğinizde aks körüklerinize falçata atarsa ne olacak? 3 ay sonra ses geliyor diye geri gideceksiniz... :)

Türker usta var diye cevizli forda gidiyordum. bir yamuk yaptılar (türker yoktu) bir daha asla uğramadım. 

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Renualt'ta kayış koparsa verdiği zarar da dahil olmak üzere tamamı karşılanıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Renualt'ta kayış koparsa verdiği zarar da dahil olmak üzere tamamı karşılanıyor.

o rutin yaşam frnesizda

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
SİNAN ÇINAR

Teşekkürler cevaplar için.Ulaşım ve iş güzergahında olduğu için bu servisi tercih ettim.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Kayışın garantisi niye olmazmış ki. Km sınırı içinde kayış ve işçilik iki sene garantili. İsterse arabanın garantisi olmasın.

Kayış km sınırı altında koparsa bunu ücretsiz yapacaklar.

Yapmazlarsa başka yerde yaptırıp daha sonra verdiğiniz ücreti hukuki yolla alacaksınız.

Ülke sınırlar ıcınde 2 sene altı garantili mal satışı yasak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Trigeri serviste değiştirmeye gelip yağ koydurmayan müşteri olursa servis olsam direk kapalıyız derim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Trigeri serviste değiştirmeye gelip yağ koydurmayan müşteri olursa servis olsam direk kapalıyız derim.

Belki 1000km önce değiştim? Ona ne?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ha o da var. ama o belli olur. kaça yapıyon felan diye soracaktır.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ha o da var. ama o belli olur. kaça yapıyon felan diye soracaktır.

20bin km geçmişse anlarım da, 20bin'e gelmeden hiç bir şeyi zorunlu tutamaz.

Yorum bağlantısı
SİNAN ÇINAR

Yağı geçen hafta değiştirdim filtre ile birlikte.Servis tekrar değiştireceğiz yoksa taktığımız parçaların garantisi olmaz diyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yağı geçen hafta değiştirdim filtre ile birlikte.Servis tekrar değiştireceğiz yoksa taktığımız parçaların garantisi olmaz diyor.

hmm ayıp etmiş o zaman. bir daha gidilmez oraya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

444 3673 arayın bilgilendirin . Bakım ile triger değişiminin alakası olamaz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...