İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Km. Göstergesi Ve Kapı Kolları Led Uygulama-1

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Alper Aytar

Km gösterge panelini de keşke kırmızı ya da beyaz yapsaydınız çok çok daha başarılı olurdu ilk fırsatta kapı kollarına bende nokta led koyacağım..bakalım kısmet

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Ben maalesef belli konularda teknoloji dusmaniyim, cok isik da sevemedim, kapi kollari hayir diyorum ama gostergeler guzel.

Gule gule kullanin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

güzel calışma olmuş eger yapmadıysanız halla far anahtarı hakıında kolay bi çözüm ön taraf öyle yada böyle cıkıyor tekrar yerine gecmesi sıkıntı onun için takmadan önce yada ilk dagıtırken arkadaki soketin oturdugu kısın altan üsten ikiser tırnak var basit bi şekilde ayırabilirsin fazla ugraşmış olmazsın ayrıca far anahtar cubugunu da fazla esnetmene gerek kalmaz 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

güzel calışma olmuş eger yapmadıysanız halla far anahtarı hakıında kolay bi çözüm ön taraf öyle yada böyle cıkıyor tekrar yerine gecmesi sıkıntı onun için takmadan önce yada ilk dagıtırken arkadaki soketin oturdugu kısın altan üsten ikiser tırnak var basit bi şekilde ayırabilirsin fazla ugraşmış olmazsın ayrıca far anahtar cubugunu da fazla esnetmene gerek kalmaz 

dağıtıp toplama işini çözdümde içinde devre kartı çok kalitesiz. fazla oynamaya gelmiyor. yuvadan dolyı 3mm led taktım ışığı çok zayıf kaldı. başka bişey deniyecem. şuan sorunsuz çalışıyor ama ben beğenmediğim için resimlemedim.

Yorum bağlantısı

Video'da görüldüğü üzere göstergeler tamam, ama Km ekranı ve teybin bilgi ekranı yeşil kısım çok zayıf kalmış. Onları da kırmızı ya da beyaz olsaydı daha şık durabilirdi. Bu haliyle de güzel emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

dağıtıp toplama işini çözdümde içinde devre kartı çok kalitesiz. fazla oynamaya gelmiyor. yuvadan dolyı 3mm led taktım ışığı çok zayıf kaldı. başka bişey deniyecem. şuan sorunsuz çalışıyor ama ben beğenmediğim için resimlemedim.

benim yapmış oldugun calışmada resimler var bakabilirsiniz bende 3 mm lik mantar led kullandım ama bazı boş yerlere ekleme yaptım köprü atarak gayet hoş oldu tabi zevk meselesi bakmanızı yine de tavsiye ederim o kadar da cansız degiller

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Aydın Akdeniz

resimleri video yaptım. 

Ford servisi şaşırmırş hayret etmiş çok beğenmiş. halen aynı kişide araç. arasıra geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ayhan Göksu
On 19.02.2017 at 21:58, Aydın Akdeniz yazdı:

resimleri video yaptım. 

Ford servisi şaşırmırş hayret etmiş çok beğenmiş. halen aynı kişide araç. arasıra geliyor :)

Aydın bey merhaba, Kendim de yapmayı düşünüyorum, Gösterge paneli ve kumandalar için kullandığınız led tipleri nelerdir acaba. Göstergelere 5050 SMD led takıyorlar sanırım bunun dışında farklı bir tipe ihtiyacınız oldu mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
3 saat önce, Ayhan Göksu yazdı:

Aydın bey merhaba, Kendim de yapmayı düşünüyorum, Gösterge paneli ve kumandalar için kullandığınız led tipleri nelerdir acaba. Göstergelere 5050 SMD led takıyorlar sanırım bunun dışında farklı bir tipe ihtiyacınız oldu mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

şerit ledlerde kullanılan ledlerden takıyorum. lehimleme sırasında fazla ısıtırsanız çok çabuk bozuluyor. aceleniz yoksa ( 2 ay ) her renkten led istedim sökme takma ile uğraşmadan direk yenisini lehimlersiniz. yada karaköyden bulabilirseniz adetli alıp değiştirebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu
16 saat önce, Aydın Akdeniz yazdı:

şerit ledlerde kullanılan ledlerden takıyorum. lehimleme sırasında fazla ısıtırsanız çok çabuk bozuluyor. aceleniz yoksa ( 2 ay ) her renkten led istedim sökme takma ile uğraşmadan direk yenisini lehimlersiniz. yada karaköyden bulabilirseniz adetli alıp değiştirebilirsiniz.

Bilgi için teşekkür ederim, şerit ledler üzerlerinde bulunan ledlerin tipine göre kodları değişiyor, sizin kullandıklarınız 5050 tipine benziyor, en kötü bi kaç tip şerit led alıp deneyeceğim veya önce göstergeyi açıp bakacağım. Bi yandan da renk kombinasyonu tamamen beyaz olsa daha mı güzel olur veya gözü çok mu alır, yoksa açık mavi beyaz karışımı bişey mi olsa diye düşünüyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
50 dakika önce, Ayhan Göksu yazdı:

Bilgi için teşekkür ederim, şerit ledler üzerlerinde bulunan ledlerin tipine göre kodları değişiyor, sizin kullandıklarınız 5050 tipine benziyor, en kötü bi kaç tip şerit led alıp deneyeceğim veya önce göstergeyi açıp bakacağım. Bi yandan da renk kombinasyonu tamamen beyaz olsa daha mı güzel olur veya gözü çok mu alır, yoksa açık mavi beyaz karışımı bişey mi olsa diye düşünüyorum :)

ledlerde önceden tek tipti şimdi 3 boy olarak var . kod olarak hiç bakmadım. araçta en büyüğü var. parlaklık ayarı varsa çok sorun olmaz. folyo falan koyarak farklı renkler alabilirsiniz. 

ledler bu şekilde 

IMG_20170208_112617

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu

folyo koymak açıkçası hiç aklıma gelmemişti, led pek fazla sıcaklık vermez ama acaba folyoyu eritme gibi bir durum söz konusu olur mu bilemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
folyo koymak açıkçası hiç aklıma gelmemişti, led pek fazla sıcaklık vermez ama acaba folyoyu eritme gibi bir durum söz konusu olur mu bilemedim.

Olmaz rahat olun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Göksu

Bu ledlerin + ve - uçları var mıdır, board üzerine bağlarken +,- bağlantısına dikkat etmek gerekir mi yoksa direkt eskisini sök yenisini bağla şeklinde midir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Ayhan Göksu yazdı:

Bu ledlerin + ve - uçları var mıdır, board üzerine bağlarken +,- bağlantısına dikkat etmek gerekir mi yoksa direkt eskisini sök yenisini bağla şeklinde midir?

Ledler aslında diyottur.. bu sebeple + ve - yönü vardır. rast gele takamazsınız. Ayhan Bey. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu
On 29.05.2017 at 14:57, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ledler aslında diyottur.. bu sebeple + ve - yönü vardır. rast gele takamazsınız. Ayhan Bey. 

Ben de öyle düşünmüştüm, o halde bunların + ve - uçları nasıl tespit edilir, hadi diyelim diyotun uçlarını board'a değdirerek test edelim o zaman da board'a akım gelmesi için araç soketine bağlı olması gerekecek bu da işlemi aracın içinde yapmak demek, ya da soket bağlıyken hepsini değdirip diyot uçları işaretlenecek sonra da masa üstü gibi düzgün bir çalışma ortamında lehimler yenilenecek.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
32 dakika önce, Ayhan Göksu yazdı:

Ben de öyle düşünmüştüm, o halde bunların + ve - uçları nasıl tespit edilir, hadi diyelim diyotun uçlarını board'a değdirerek test edelim o zaman da board'a akım gelmesi için araç soketine bağlı olması gerekecek bu da işlemi aracın içinde yapmak demek, ya da soket bağlıyken hepsini değdirip diyot uçları işaretlenecek sonra da masa üstü gibi düzgün bir çalışma ortamında lehimler yenilenecek.

analog ölçü aletiniz varsa kolayca yapabilirsiniz bide ledin üzeinde işaret var . 

ANALOG ÖLÇÜ ALETİ YX-360TR

led üzerinde kesik olan taraf "eksi uç"

IMG_20170112_195342

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Ayhan Göksu yazdı:

Bios pili gibi bir pille deneyin.. Doğru yönde akım verdiğinizde yanar led.. 

Pilin artısı da bellidir. Kolayca tespit etmiş olursunuz.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu

Yanıtlar için çok teşekkürler,bunları göz önünde bulundurarak ilk fırsatta çalışmaya başlayacağım.

Ledin üzerindeki kesik taraf hiç dikkatimi çekmemişti ne yalan söyleyeyim, bu bilgi için de ayrıca teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
53 dakika önce, Ayhan Göksu yazdı:

Yanıtlar için çok teşekkürler,bunları göz önünde bulundurarak ilk fırsatta çalışmaya başlayacağım.

Ledin üzerindeki kesik taraf hiç dikkatimi çekmemişti ne yalan söyleyeyim, bu bilgi için de ayrıca teşekkürler.

sıradaki video size gelsin :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

sıradaki video size gelsin [emoji4]

Anaaaaa ben burayı hatırlıyorum [emoji33]
Kamera mı aldın[emoji15]
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz
29 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Anaaaaa ben burayı hatırlıyorum emoji33.png
Kamera mı aldınemoji15.png

yok abi telefonla hallediyorum. sabitlemeye ayak falan yaptım. bence olmuş gibi ama ... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
yok abi telefonla hallediyorum. sabitlemeye ayak falan yaptım. bence olmuş gibi ama ... 

Valla çok temiz görüntü çıkarmış, olmuş ama iyi bi makina şart sana.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Aydın Akdeniz yazdı:

sıradaki video size gelsin :)

Rgb lede bakış açım değişti :D eline sağlık şu kısa videoda çok bilgi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...