İçeriğe Yönlendir

Egm Plaka Ceza Sorgulaması Resimli Anlatım

Eray Aksoylu

Recommended Posts

Eray Aksoylu
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar son 2 gündür tüm ülkemizde yaygınca bir ceza dağıtımı var daha sonradan faizle karşınıza çıkmaması adına şimdiden kontrol etmenizi ve ilerleyen zamanlarda ara sıra kontrol etmenizi tavsiye ederim ben de öylesine bi bakayım diyerek açtığım sayfada süpriz bir ceza ile karşılaştım.

*Öncelikle https://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Trafik_Sorgulari.aspx sayfasına giriyorsunuz karşınıza böyle bi ekran geliyor

burayı kendi bilgilerinizle doldurup sisteme giriş yapıyorsunuz "Şekil:A"

XLYJ4k.jpg

*Ardından karşınıza böyle bi sayfa çıkacaktır "Araç Plakasına Yazılan Ceza" Bölümüne giriyorsunuz ve karşınıza bu ekran gelecektir "Şekil:B"

bJ4Ybb.jpg

*Peşinden aşağıdaki gibi ekran çıkacaktır hangi araca bakacaksanız onun Plakası ve Tescil belge seri numarasını yazıp sorgula butonuna basıyorsunuz

Not:İlla sizin adınıza kayıtlı araç olması şart değil elinizde ruhsatı olan herhangi bir aracın bilgilerini girerekte bahsi geçen araca ait ceza var mı yok mu öğrenebilirsiniz."Şekil:C"

dkq0bX.jpg

*Açılan sayfada da Şekil: D' deki gibi süpriz bi cezanız varsa ve sisteme girmişseniz çıkacaktır.

5MR2VL.jpg

işlem bu kadar arkadaşlar bilmeyenler için faydalı olacağını düşünüyorum yönetici arkadaşlar konu sabitlemek için uygunsa sabitleyebilirler..

AnaMenüye dönerek "sürücü belgesine", "tüzel kişi adına" ve "otoparka çekilen araç" hakkında sorgulama yapabilirsiniz.

tarihinde Eray Aksoylu tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tespit çok doğru... tüm türkiyede ciddi bir ceza dağıtımı var... 

300 metrelik bir mesafede kemer takmamışım.. Mobese yakalamış ve kesmiş 88 liramı :)

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

yıl sonu geldi diye herkes kota doldurma peşinde ne güzel yılbaşında tam 2 yıl olacaktı ceza yemediğim bu işi bozdu bundan sonra durmadan ceza gelir.. 2 yıl öncesinde 8 ayda 6tane ceza yemiştim sonra bi kesildi ne güzel cezasız gidiyodum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu
(düzenlendi)

tüm türkiyede ciddi bir ceza dağıtımı var... derken, yakın zamanda yeni yazılan cezalardan mı bahsediyoruz, yoksa 3-5 ay önce yazılıp hali hazırda tebliğ edilmeyenlerden mi? 

kurban bayramı arefe günü Erdemli'de benim focusun fotolarını çekip çocuklarımla tartışan trafikçi amca sanırım tutanağı yazmamış olmalı ki bu güne dek ceza gelmedi. ( gelmesinde zaten, çok heveslisi değilim :biggrin: )

aralıklarla sürekli kontrol ediyorum sistemde de gözükmüyor. 

valla abi seçim muhabbetine uzun zamandır çok seyrek olarak ceza dağıttılar PTT Dağıtım Görevlisi olan bi abim dün facebookta bi foto paylaştı fotoyu da ekliyorum altına da yazmış "taze trafik cezaları geldi.." başka forumlarda da bu aralar ceza konuları açılmaya başlayınca anlaşılan uzun zamandır kesip kesip yollamadıkları cezaları dağıtmaya başladılar..

nLG2zN.jpg

masada da görüldüğü üzere bu sıralar ceza dağıtmakla meşguller

tarihinde Eray Aksoylu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

cezalar katmerli miii, katmersiz mi? ;)   işte asıl mesele burda.  :)

katmerli gelmez tebliğ tarihi önemli sonuçta :D çok ceza yediğim zamanlar hep 3 ay sonra geliyordu ödemeye gittiğimde de tebliğ tarihine göre 2 haftalık indirimin geçerli olup olmadığı veya gecikme faizinin olup olmadığı belirtiliyor.. misal 8. ayda ceza yedik bize bugün geldi zarfın üzerinde de tebliğ tarihi yazılıyor ödemeye gittiğimizde o tebliğ tarihini istiyorlar cezanın kesim tarihinin bi önemi yok.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Paylaşım için teşekkürler, ben giremiyorum. "bilgilerinizi kontrol edin " diye ikaz çıkyor.. bel ki işyerinde ki internet sınırlamassı ile ilgili olabilir. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

daha güzel bir uygulama daha söyleyeyim. cezalar buraya da hemen düşmüyor. ama tc ile e-devletten yapılan sorguda aynı gün bile düşüyor :) tc nizle yaptığınız sorguda ruhsat sahibi sizseniz tabi .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu

İlk bilgileri gidiyorum ama ikinci sorgu ekranı gelmiyor malesef.telefondada bilgisayarda da durum ayni

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar
(düzenlendi)

Trafik Kurallarına uyulursa ceza gelmez kendinizden şüpheniz varsa demek kuralları pek önemsemiyorsunuz demektir 10 senedir bir tane ceza yedim oda yine trafik polisinin arkadan seni sıkıştırıp ana yola girmeme müsade etmediği devam et demesi ve plakama ceza yazması. Atalarımız boşuna dememiş babana bile guvenmiyeceksin [emoji4]

tarihinde Rıfat Hasar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

teşekkürler ama kaç kişi ruhsatı taşıyor ki yanında ben bakamadım arçta olduğu için :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Ptt de hgs cezası ödemek istedim, gişede görevli memur bize yatırılan cezalar sistemden düşmüyor dedi. Vergi dairesine yatırmamı tavsiye etti. Bu durum ile karşılaşan oldu mu?

Yorum bağlantısı

Paylaşım için teşekkürler, ben giremiyorum. "bilgilerinizi kontrol edin " diye ikaz çıkyor.. bel ki işyerinde ki internet sınırlamassı ile ilgili olabilir. 

İlk bilgileri gidiyorum ama ikinci sorgu ekranı gelmiyor malesef.telefondada bilgisayarda da durum ayni

Kimlikte Türkçe karakterler olduğu gibi giriş yapın, yani i , ç , ş , ğ şeklinde girin

Yorum bağlantısı

Niye açıldı bu başlık :) bir pazar'ı pazartesiye bağlayan gece 00:15 %30 aşmışım hızı haliç üstünde. Bu zamana kadar haliçte yiyen duymamıştım.

Ki ben radar olmasa da orada hep kontrollü giderdim, büyük ihtimalle gece o rampa aşağı farketmedim. Kaçla girdiğim yazmıyor tebligat gelince görürüz  :kafa2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Niye açıldı bu başlık :) bir pazar'ı pazartesiye bağlayan gece 00:15 %30 aşmışım hızı haliç üstünde. Bu zamana kadar haliçte yiyen duymamıştım.

Ki ben radar olmasa da orada hep kontrollü giderdim, büyük ihtimalle gece o rampa aşağı farketmedim. Kaçla girdiğim yazmıyor tebligat gelince görürüz  :kafa2:

hayret traifk yok muydu. 1 km yi 1.5 saatte gidince de biz ceza kesebiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı

hayret traifk yok muydu. 1 km yi 1.5 saatte gidince de biz ceza kesebiliyor muyuz?

Gece boş saate denk gelmiş nedense :) o geceyi de hatırladım zaten, sonra Zincirlikuyu trafiğinde 45 dk kalmıştım. Orayı bi anlık gaflet ile 105 ile geçince bu cezayı yiyoruz.

Ben zaten cezaya itiraz etmiyorum öyle ya da böyle ben sınırı aşmışım da. Dilimler saçmalık. 110 ile yiyen de, o yolda makas atarak 160-170 giden de aynı cezayı yiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

haliç köprüsü kot yüzünden 160 la takla atar köprü girşinde malum ayakları kaydı

Yorum bağlantısı

haliç köprüsü kot yüzünden 160 la takla atar köprü girşinde malum ayakları kaydı

Zaten girilmiyor ki abi her türlü daralımdan vs yavaşlamak zorunda kalıyoruz, ama benim anlamadığım orada Aralık da yok koridor olacak
Yorum bağlantısı
Ercan Pamukcu

Evet Tıklıyoruz ve epeyce bekledim.muhtemelen dediğiniz gibi bir sorun var.

Tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...