İçeriğe Yönlendir

Araca Orjinal Dışı Aksesuarlar Ve Ceza

İbrahim Halil Geloğlu

Recommended Posts

İbrahim Halil Geloğlu

Bildiğim kadarıyla araca sonradan takılan yüksek ses çıkaran egzozlar trafikten men edilmeye kadar yolu var.

Peki ses sistemi Subwofer amfi v.s. aksesuarlar araçla var fakat normal ses düzeyinde, yani çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde dinlemek cezaya tabimidir. Bu konuda bilgi sahibi olan yanıtlarsa sevinirim. 

Yorum bağlantısı

ses seviyesi çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde dinleyen kimseye ceza yazmaz polis. zira nereden bilecekler aracın bagajında ne var. Çevre rahatsız edecek kadar ses normal orjinal teyplerden de  çıkar burada önemli olan niyet biraz...  

Yorum bağlantısı

Değil ve olamazda. Ha çevreyi rahatsız edecek kadar ses açınca haliyle cezai işlem olur ancak zaten üst segment araçlarda orjinal amfili, subwoferlı yüksek kalite ses sistemleri mevcut. Yüksek ses sistemli araçlar cezaya tabi olsa bunlar bu şekilde çıkmazdı..

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Az önce bir video izledim. Videoda araçta egzos modifiye etmişler. Polis uygulama yaparken egzosun açılıp kapandıgı sistemi görünce  aracı trafikten men ve ceza yazıyor. Şİmdi gelelim Müzik setine yüksek seste kullanmasanda egzos gibi düşünülürse ceza uygulanması gerekmezmi.  Bunları sormamın sebebi yüksek sesle müzik dinlediğimden değil. Hani olurda birgün uygulamaya geldik diyelim orada haklarımızı bilelim diye soruyorum

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bunun için şikayet ve desiber değeri ölçümü gerekli mesala gecenin 3 de son ses tıstak tıstak açarsan birde güm güm şikayet ekip gelir.ve keser cezayı ve hatta kıl birine gelirsen standar donanım dışında proje onayı olmadan yapılan değişkliklere müdahale bile eder tabi türkiyede neredeyse imkansız ama bildiğim avrupada bu varki rusyada kankam var boru gibi ceza kesmişler bu yüzden .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

bazı illlerde bazen seri halde yazarlar. bana aracın eski diye yazmışlardı....

vaybe banada yazmasınlar eski diye .. model yükseltelim mondiye geçelim en kısa zamanda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bildiğim kadarıyla araca sonradan takılan yüksek ses çıkaran egzozlar trafikten men edilmeye kadar yolu var.

Peki ses sistemi Subwofer amfi v.s. aksesuarlar araçla var fakat normal ses düzeyinde, yani çevreyi rahatsız etmeyecek şekilde dinlemek cezaya tabimidir. Bu konuda bilgi sahibi olan yanıtlarsa sevinirim. 

Peki o kadar tesisatı neden yaptırıyor ? Şimdi yapan arkadaşlar yazacak kimsenin olduğu yerde uzun yolda dinliyorum. O tesisatı kuranın % kaçı şehir içinde dinlemiyor yüksek sesle?Polisin olduğu yerde zaten kimse sesi açmıyor ki.

Hiç akıllısı bulmuyor seni :)

Bunun için şikayet ve desiber değeri ölçümü gerekli mesala gecenin 3 de son ses tıstak tıstak açarsan birde güm güm şikayet ekip gelir.ve keser cezayı ve hatta kıl birine gelirsen standar donanım dışında proje onayı olmadan yapılan değişkliklere müdahale bile eder tabi türkiyede neredeyse imkansız ama bildiğim avrupada bu varki rusyada kankam var boru gibi ceza kesmişler bu yüzden .

İyi olmuş beter olsunlar. Ben akşam evde oturuyorum kapının önünden biri geçiyor camlar titriyor sanki deprem oluyor gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Araca sonradan ekletilen ruhsatta olmayan en ufak bir eklentiye bile polis ceza yazabilir, hatta bizim fordclub stickerlerimize bile. 

Yorum bağlantısı

İyi olmuş beter olsunlar. Ben akşam evde oturuyorum kapının önünden biri geçiyor camlar titriyor sanki deprem oluyor gibi.

Bizim sokaktada var bir tane  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bizim sokaktada var bir tane :fiuw:

Biliyorum onun abisini [emoji8][emoji8]
Yorum bağlantısı

Benim arkadaş ceza yemişti. Trafikten değil normal polisten. Sebebide yüksek sesli müzik ile çevreye rahatsızlık vermekten. Lakin o araçta teyp bile yoktu.

Yorum bağlantısı

O kesin trafikten men  :blush:

Biliyorum onun abisini [emoji8][emoji8]

Yollarım sokağınıza ızdırabınız olur  :D

Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Hangi illerde Çağlar ? Ehtiyarlar olarak gitmeyelim oralara "Şoför eski" diye de yazabilirler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Araca sonradan ekletilen ruhsatta olmayan en ufak bir eklentiye bile polis ceza yazabilir, hatta bizim fordclub stickerlerimize bile. 

Sticker'ımı elletmem, gerekirse orda sökerim sonra yenisini takarım. :D

Yorum bağlantısı

Sticker'ımı elletmem, gerekirse orda sökerim sonra yenisini takarım. :D

Sökersen sıkıntı yok zaten :D 

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Anormal yuksek ses ise "Gurultulu Arac Kullanmak" diye yaziyorlar cezayi. Onun harici diger arkadaslarin da dedigi gibi icerdeki ses donanimini bilemez bilse de yazamaz, donanim var diye.

Arac eski nedir ya [emoji15][emoji15][emoji15]

Saka mi [emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı

Anormal yuksek ses ise "Gurultulu Arac Kullanmak" diye yaziyorlar cezayi. Onun harici diger arkadaslarin da dedigi gibi icerdeki ses donanimini bilemez bilse de yazamaz, donanim var diye.

Valla polis kafaya koyarsa öyle bir yazar ki o cezayı, git mahkemeye der siz uğraşırsınız  :seytan:  :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Peki o kadar tesisatı neden yaptırıyor ? Şimdi yapan arkadaşlar yazacak kimsenin olduğu yerde uzun yolda dinliyorum. O tesisatı kuranın % kaçı şehir içinde dinlemiyor yüksek sesle?Polisin olduğu yerde zaten kimse sesi açmıyor ki.

Hiç akıllısı bulmuyor seni :)

Mehmetim saat gece 01.00 civarı çocuklar hasta perişanşarlar tam uyumuş 3 çocuk tam  bir gümbürtü patinaj açık eksoz sesleri çocuklarım hepsi yataktan zıpladı fırladım balkona bir tane it honda civik dönüp duruyor mutfakta çay fincanlar geçti elime 4 tane, 4 taneden 2 tanedi arabaya denk geldi idi aşadan saydırıyor fırladım aşa evden şöyle  kalaınca bir sopa ben inene kadar 10 kişi inmiş almışlar ortaya tartışıyorlar daldım badozlama daha tüyü bitmemiş çocuk la olum hastası var ,çocuğu var işten geleni sabahın köründe işe gidecek olanı var dedim demesinmi banane tam çakacaktım ki hop ekip geldi götürdüler bebeyi şikayet var diye daha da gelmedi semte.

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Oğuz

Genelde rahatsiz etmedikce ceza yazmazlar ama bence tamamen polisin insiyatifine bagli nasil egzozu acmasa bile ceza yiyenler varsa sesi acmadikca da ceza yazan polisler olabilir

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Yorumlara bakarak fikir sahibi oldum. Öncelikle ne olursa olsun trafikte  eksik bitmezmiş. Nasıl derseniz haziran ayında kış lastiği ve zinciri gibi mesela.

Cezalar caydırıcımı dersiniz ban göre hayır. Ben yaklaşık 15 yıldır  motorsiklet ve araç kullanıyorum kasksız araç kullanmaktan belki 10 kere ceza yedim ama yine aynıyım. Kurallar başka insanın hayatını tehlikeye sokacaksa ona uyarım tabiki. Mesela şehirler arası yolda gidiyorum. Ben normal hızla ilerliyorum, karşıdan gelen hatalı sollama yapan araca yavaşlayıp sağa yanaşıp yol veriyorum. Son olarak şunu belirteyim karşımda ses sistemi montajı  yapan komşum var günde bir çok kez ses denemesi yapıyor. Ben aracıma montajımı  yakalaşık 6 ay önce yaptım inanın daha sesi açıpda ses ayarı yapacak mekan bulamadım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...