İçeriğe Yönlendir

Ön Tampon Koruma Muayeneden Geçer Mi ?

Serdar Güngör
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Serdar Güngör

Alttaki ön korumadan alıp taktırmak istiyorum ama kazalarda karşı tarafa fazla zarar vereceği sebebiyle muayenede sorun olacağını duydum  :unsure2: Bu konu ile ilgili bilgisi tecrübesi olan var mı ? Karşı tarafa zarar verecek ise yan basamak ve arka koruma da takmayalım o zaman ?

QZYZp3.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

Ön demiri taktırken alttan şaseye ayak yapıyorlar muayeneye girerken söküyorsunuz yan demir ve arka tampon korumada böyle bir unsur yok ama çünkü ben şaseye kaynatmıştırmıştım

aeefa498e7aea62531ce1c73adf11381.jpg

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Ön demiri taktırken alttan şaseye ayak yapıyorlar muayeneye girerken söküyorsunuz yan demir ve arka tampon korumada böyle bir unsur yok ama çünkü ben şaseye kaynatmıştırmıştım

Benim yan basamak da şaseye bağlantı ayakları ile bağlandı ? Arka korumada şaseye bağlanıyor ?

m1zPM0.jpg

BD0Map.jpg

Yorum bağlantısı
Alper Aytar

O zman gayet iyi captur'da ki yan basamaklar geçme ve de çok dayanıksız Sizinkiler amacına hizmet eder güzel olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Yanda bi sıkıntı yok ama ön tampondaki geçmiyor.

Hatta ilginçtir ki fabrikasyon daihatsu Terios'larda da varmış, fabrikasyon donanım olmasına rağmen geçmemişti bir tanıdıkta

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
(düzenlendi)

Bende 2 yıl ön korumayla vizeden geçtim abi.. Muğla'dakiler sıkıntı çıkarıyorsa Milas'takiler her halükarda geçiriyorlar. Modifiyeli airli araçları bile geçirdiğini gördüm..

E56Jbn.jpg

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Tüv sitesinde muayene esaslarını incelemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ön bar pılicarbon olursa geçiyor. Metal olursa geçmiyor diye biliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bende 2 yıl ön korumayla vizeden geçtim abi.. Muğla'dakiler sıkıntı çıkarıyorsa Milas'takiler her halükarda geçiriyorlar. Modifiyeli airli araçları bile geçirdiğini gördüm..

Sende ki plastik ? 

Ön bar pılicarbon olursa geçiyor. Metal olursa geçmiyor diye biliyorum.

Abi dediğim gibi yan ve arka koruma da demir ? Bu koruma sevdasından vazgeçecem sanırım  :(

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Sende ki plastik ? 

Metal-plastik durumunu bilmiyorum abi ama daha önce hiç duymamıştım vizede sorun yaşandığını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Metal-plastik durumunu bilmiyorum abi ama daha önce hiç duymamıştım vizede sorun yaşandığını.

En güzeli taktırıp görmek lazım, bir sorun çıkartırlarsa söktürüp tekrar geçmek  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben polisler ceza yazıyor zannediyordum buna ama görüyorum ki en çok polisler seviyor :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Tüv tek ama güzel yurdumda uygulamalar yine şahıslar dahilinde esnetiliyor, yada değiştirilebiliyor. Bende ön koruma barı için geçmiyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Ben polisler ceza yazıyor zannediyordum buna ama görüyorum ki en çok polisler seviyor :)

İş cezaya kalırsa yazacak madde çok  ;)  Bu arada avatar resmi kime ait ? Seni gördüm hiç benzemiyor sana  :D

Tüv tek ama güzel yurdumda uygulamalar yine şahıslar dahilinde esnetiliyor, yada değiştirilebiliyor. Bende ön koruma barı için geçmiyor diye biliyorum.

Değiştirilmeyen, esnetilmeyen ne var ki güzel yurdum da  ;)

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Misafir

Geçse de geçmese de ben etik bulmuyorum bu korumaları.

Tamamen arazide kullanılacak olur vs tamam ama, artık yayaya zarar vermesin diye farlar bile mika olurken, tamponlar esnek olsun zararı minimum a indirsin diye uğraşılırken, koca demir karşı tarafa ciddi zarar verecektir. Hem araca hem yayaya

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İş cezaya kalırsa yazacak madde çok  ;)  Bu arada avatar resmi kime ait ? Seni gördüm hiç benzemiyor sana  :D

O halde ceza yazmak isteyen olursa abimi değil seni ararım abi :)

O benim son halim, bıyıksız ve saçlı.

Senin avatarın bile yok ayrıca sayın abim ;)

Ayrıca Ozan, yorumundan dolayı kutluyorum kardeşim. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karşıdan ziyade bağlanan araçtaki hasarı artırıyor bu ilaveler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Kansu
(düzenlendi)

Abi başlıktaki araç tanıdığın birindeyse yada bu şekilde aracı olan bir tanıdık olsa daha net fikir olur heralde birde daha önce bende yan basamakla muayneye araç götürdüm geçmişti diye hatırlıyorum ön krom korumayla geçermi bilemiyorum.

tarihinde Murat Kansu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Ön tarafa takilacak olan bu eklentiler airbaglerin çalışma duyarlılığını etkilemez mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

etkilemez airbag açılacak derecede çarpma olursa unalr zaten kağıt kadar korur

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Ben tam tersine çabuk kırılıp sensörlere denk gelip gereksiz yere açarsa diye düşünmüştüm. Tabi sadece bir fikir :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Piyasa da o kadar çok var ki.. demek ki bir şekilde geçiyorlar yada bunların hepsi muayenesiz geziyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...