İçeriğe Yönlendir

2004 Ford Fusion Arka Amortisör Ve Helezon Yay Sıkıntısı

Emre Kayıkçı

Recommended Posts

Emre Kayıkçı

Merhaba arkadaşlar,

2004 model benzinli ford fusionum var fakat arka tarafı aracın çok basık gözüküyor benzer modelleriyle karşılaştırdığım zaman benim araç yere basılmış gibi duruyor.

birkaç ustaya gittim hepsi farklı konuştu ne amortisör de nede helezonlar da sorun yok diyen amortisörlerin patlamış diyeni hatta hepsini komple değiştirmen de fayda var diyenler oldu ben sadece amortisörleri değiştirdim ama değişen de olmadı gıcırtı sesi vardı o geçti.

Helezon yay da alarak değiştirmeyi düşünüyorum ama bu akşam bir ustada bu araçlarda torsiyon ayarı var senin onları açmışlardır o yüzden yere basık duruyordur dedi. 

Bu konuda fikri olan var mı?

aracın arkasına 2 kişi otursun yerde gidiyor resmen. 

gZ8DR3.jpg

Z7kaRG.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bunun yayı kesilmiş veya preslemiş. bilgi olarak: amortisöre yüksekliğe etkisi yoktur. hareketli parça zaten nasıl olsun ki

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile. torsiyon yok bunlarda. nasıl usta az eğilip baksa imiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

vesile ile. torsiyon yok bunlarda. nasıl usta az eğilip baksa imiş

direkman olanları torsiyon sanıy..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Broadway sanmış bunu.

o da ne güzeldir ama.. şöyle yaylandırırsın....

Yorum bağlantısı
Taha Bayraktar

Merhaba arkadaşlar,

2004 model benzinli ford fusionum var fakat arka tarafı aracın çok basık gözüküyor benzer modelleriyle karşılaştırdığım zaman benim araç yere basılmış gibi duruyor.

birkaç ustaya gittim hepsi farklı konuştu ne amortisör de nede helezonlar da sorun yok diyen amortisörlerin patlamış diyeni hatta hepsini komple değiştirmen de fayda var diyenler oldu ben sadece amortisörleri değiştirdim ama değişen de olmadı gıcırtı sesi vardı o geçti.

Helezon yay da alarak değiştirmeyi düşünüyorum ama bu akşam bir ustada bu araçlarda torsiyon ayarı var senin onları açmışlardır o yüzden yere basık duruyordur dedi. 

Bu konuda fikri olan var mı?

aracın arkasına 2 kişi otursun yerde gidiyor resmen. 

Merhaba;

Araçta LPG tankı mevcut mu? Eğer cevap evet ise yakıt tanklarınız dolu olduğunda bu duruma gelmesi normal (Benzin ve LPG her ikisi dolu seviyeler için...)

Aksi durumda aracınızın yaylarında kesilme, soğuk pres işlemlerinden biri mevcut. Aracın sizden önceki sahibi yol tutusunu arttırmak için müdahele ettirmiş olabilir. Yay grubunu değiştirerek normal seviyelere gelebilirsiniz.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Emre Kayıkçı
(düzenlendi)

Arkadaşlar,

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim tavsiyelerinize uyarak yaylarını değiştireceğim hayırlısıyla inşallah düzelir diyorum. 

Bakan usta da torsiyonu flashlarda var bunda da olabilir diyerek yorum yaptı aracın altına eliyle kontrol ederek var bak buna bastırmalısın bence dedi. 

LPG mevcut ama tam dolu depo ile gezmiyorum çok benzinde maksimum ceyrek depo gaz'da ise uzun yollarda ancak depoyu ful dolduruyorum. (stepne yok)

Birde parçacı ile görüştüm elinde Ford Fusion helezon olmadığını Fiesta'nın yaylarının olacağını söyledi bu konu hakkında fikri olan var mı?

tarihinde Emre Kayıkçı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yayların değişmesi gerektiği ortada. Siz amortisörleri çift değiştirdiniz bu arada, değil mi?

Amortisör değişimi iyidir. Yol tutuş artar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Arkadaşlar,

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim tavsiyelerinize uyarak yaylarını değiştireceğim hayırlısıyla inşallah düzelir diyorum. 

Bakan usta da torsiyonu flashlarda var bunda da olabilir diyerek yorum yaptı aracın altına eliyle kontrol ederek var bak buna bastırmalısın bence dedi. 

LPG mevcut ama tam dolu depo ile gezmiyorum çok benzinde maksimum ceyrek depo gaz'da ise uzun yollarda ancak depoyu ful dolduruyorum. (stepne yok)

Birde parçacı ile görüştüm elinde Ford Fusion helezon olmadığını Fiesta'nın yaylarının olacağını söyledi bu konu hakkında fikri olan var mı?

Fusion'un yürürü, şasisi motoru vs fiesta ile aynıdır.

Yorum bağlantısı
Emre Kayıkçı

Evet çift değiştirdim Amortisörleri Sachs marka ile o zaman helezon yaylar ile değişikliği gerçekleştirdiğimde arka tarafı toparlamış olurum diye ümit ediyorum en azından bu basık görüntüden kurtulmak istiyorum. 

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...