İçeriğe Yönlendir

Janttaki Ofsete Göre Lastik...

Ercan Ayas

Recommended Posts

Ercan Ayas

Hayırlısı ile sonunda bir jant lastik takimi aldım türkiyede karpuz olarak bilinen bmw stayling 128 replikası jantları lastikleri ile beraber 900 tl ye aldım. Jantlar ön ve arka olarak farklı ofsetlerde önler 8j arkalar 9j önlere 225 taban lastikler çok güzel oturuyor ama arka 9 ofsetlere dar geliyor bunu lastikleri 235 alarak oturtma şansım olurmu yoksa daha geniş bir ebatmı seçmeliyim

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

sanırım sorum biraz karışık olduğundan cevap alamadım kısaca abilerim ve arkadaşlarım 9 ofset janta kaç taban lastik tam oturur ?

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Sorunun karışıklığından değil de, kimse görmemiştir ondan cevap gecikmiş olabilir...

225 tabanın ideali 7,5 dur. ,6,5 veya 8,5 da olabilir...

235 taban lastiğin de ideal ofseti 8 inç tir. 9 inç de olur ama tam sınırdır. Lastik tabanı janttan çok içerde kalır. Esneme sıfır olur. Bence güzel de görünmez....

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

9eeb84d3dfa03e159c295f296fc10f7d.jpg

Bir tik daha büyütürseniz ideal olur.

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

min 235 te kalmak iyi olacak sanırım 245 normal taban genişliğinden 5 cm fark olarak yakıta ve çekişe kötü yanları olabilir 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ben taban genişliğini azlatmaya çalışıyorum sen genişletmeye ercan :D

ofsetli jantın kötü yanları işte.

​Hiç 235 takana denk gelmedim nasıl durur ve aracı ne konuda etkiler riske girip denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Arkalarda taban genişliği pek eksi yönde etkilemez diye tahmin ediyorum onlerim 225 taban arkalarda ayni ama lastik bana göre çok biçimsiz ortada duruyor

0168ad29a3ca5db67ea601e82efe536c.jpg

Bu şekilde görünmesi hoşuma gitmiyor biraz jant dolsun istiyorum 245 bile alabilirim

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Ercan bu seferde janla birlikte lastik aşırı dışarda durcağı için hoş bir görüntü olmiycak. Aldıgın jant hem ET değeri forda uyumlu olmadığı için hemde ofsetli olusundan dolayı olması gerekenden çok fazla dışarda kalmasına neden oluyor. Önce takıp dene ondan sonra al bence ;)

​Birde 9.5 veya 10 ofset takanlar var arkadan görüntsü hiç hoşuma gitmiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...