İçeriğe Yönlendir

Ultrasonic Işın Temizliği

Muray Altay

Recommended Posts

Muray Altay
(düzenlendi)

Arkadaşlar arabam 1.4 tdci fiesta 180.000 km de ve hiç enjöktör vb temizlik yapılmadı? Carbon clear olsun yada ultrasonic ışın temizliği mi yaptırsam diye düşünüyorum ama buda acaba yararlı kurumlarıda yok eder mi diye de düsünüyorum sonuçta yüksek kilometre araç. Yada hiç bulaşmadan pompacıda enjoktörleri söktürüp temizletsem mi sadece birde turbo temizliği yaptırsam.

Sizin tavsiyeleriniz nedir

tarihinde Muray Altay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Eveliyatında düzenli olarak cc yapılmadıysa, yüksek km'lerde tavsiye edilmiyor.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muray Altay

Eveliyatında düzenli olarak cc yapılmadıysa, yüksek km'lerde tavsiye edilmiyor.

Yok hiç yapılmadı. Enjöktörleri temizletem araca faydası olur mu

Yorum bağlantısı
Misafir

Yok hiç yapılmadı. Enjöktörleri temizletem araca faydası olur mu

Araçta sorun yoksa hiç elletmeyin. Würth yakıt katkısı kullanabilirsiniz, boşken depoya atıp üzerine 100 liralık mazot alın ve bitene kadar biraz yüksek devirde kullanın. 

220.000 km'de ki 1.3 multijet palio aracımda düzenli olarak kullanıyordum.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ultrasonic ışın temizliğini ilk defa duydum ama carbon clean Eray'ın da dediği gibi geçmişte düzenli olarak yapılmadıysa tavsiye edilmiyor yüksek kmli araçlarda.

Würth veya berner gibi markaların enjektör temizleyici mazot katkılarını kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Muray Altay
(düzenlendi)

Peki würthü nasıl ve ne kadar sıklık ile kullannalıyım sizce?

tarihinde Muray Altay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Peki würthü nasıl ve ne kadar sıklık ile kullannalıyım sizce?

Aracım 84.000 de. Ben her bakımdan (15.000km ) sonra kullanıyorum. Fiyatı 30-35 tl

Depoya ekledikten sonra en az yarım depo mazot alın. Bu depoyu bitirene kadar biraz daha devirli kullanın aracı. Hatta imkan varsa uzun yol yapın. Bu depo bitmeden ilave yakıt almayın.

Yorum bağlantısı
Muray Altay

Benim korkum aalinda birikmiş kurumların temizlenirken enjöktörlerime zarar vermesi. Hani temizlenirken çok birikinti oldugu için enjektörleri elime almaktan korkuyordum sadece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ultrasonic Işın olmaz ultrasonic ses dalgası olur, bu da kuşağın işitmediği bir frekansta ses titreşimleri yayan sisteme denir. Ultraviyole Işın olur bu ise gözün göremediği dalga boyunda foton yayımlayan sisteme denir, örneğin Bluetooth veya wireless.

Saygılarımla

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ultrasonic Işın olmaz ultrasonic ses dalgası olur, bu da kuşağın işitmediği bir frekansta ses titreşimleri yayan sisteme denir. Ultraviyole Işın olur bu ise gözün göremediği dalga boyunda foton yayımlayan sisteme denir, örneğin Bluetooth veya wireless.

Saygılarımla

Bende onu soracaktım, yeni çıkmış bir fizik kuralı ellam dedim, anştayn atomu icat etmişti ya onun gibi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere
(düzenlendi)

Saygılarımla

Bende onu soracaktım, yeni çıkmış bir fizik kuralı ellam dedim, anştayn atomu icat etmişti ya onun gibi. :D

Siyah ışık oluyo da bu niye olmuyo? Ha? Hı? N'oldu, kaldınız öyle? :crazy: tarihinde Murat Dere tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muray Altay

Yanlış yazmış olabilirim ana konu bi değil amma

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Siyah ışık oluyo da bu niye olmuyo? Ha? Hı? N'oldu, kaldınız öyle? :crazy:

Bana Fizik Mühendisliği yaptırmayın ellam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. turbo temziliği diye birşey duymadım

2. carbon clean şampuan bazıdır her km yapışlabilir zararı olmaz olur ise zaten distribütör karşılıyor

3. depoya atılanlar tedavi etmez iyileştirir zaten yoğunlukta %90 gazyağıdır. o depoda arba iyi de gider pistonlar ısınır kışın falan iyidir

4. 180 bin de. enjektörler sökülüüp kontrol edilmesi . gerekirse meme lerin değişmesi gerekmiyorsa temizliği (bu zaten ultrasonic titreşimle yapışlır tek yolu o dur), kızdırma buji ve tüm o ring ile pulların temizlenmesi

en makbul teknik yöntemidr

Yorum bağlantısı
Muray Altay

1. turbo temziliği diye birşey duymadım

2. carbon clean şampuan bazıdır her km yapışlabilir zararı olmaz olur ise zaten distribütör karşılıyor

3. depoya atılanlar tedavi etmez iyileştirir zaten yoğunlukta %90 gazyağıdır. o depoda arba iyi de gider pistonlar ısınır kışın falan iyidir

4. 180 bin de. enjektörler sökülüüp kontrol edilmesi . gerekirse meme lerin değişmesi gerekmiyorsa temizliği (bu zaten ultrasonic titreşimle yapışlır tek yolu o dur), kızdırma buji ve tüm o ring ile pulların temizlenmesi

en makbul teknik yöntemidr

Abi bende turbo temizliği bilmiyordum da trabzonda benim arkadaşın turbosunu sökmüş usta içinde pislik falan varmış temizlemiş bişeyler yapmış, aracım şuan daha iyi diyor. Trabzon sanayisini bilirsiniz imkansız diye birşey yoktur :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bana Fizik Mühendisliği yaptırmayın ellam :)

Allah'ın İzmir'li bebesi de ellam diyo ya la, anlamını bileydi ne iyiydi (galba demek)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Allah'ın İzmir'li bebesi de ellam diyo ya la, anlamını bileydi ne iyiydi (galba demek)

Ben fahri İzmir'liyim abi, asıl memleket Kahramanmaraş - doğum yeri Hatay  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...