İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Isınsın Diye...

Timuçin Orcan

Recommended Posts

Timuçin Orcan

Arkadaslar bır arkadası oto Elektrik cıye götürdüm. Benim de arabanın kaloriferi gec ısınıyor dedim calistırdı boşta 2000_2300 devir tahmını üç beş dakika yaptı motordan sanki hava kaçırıyor gıbı ve tıkırtılı sesler gelmeye başladı. Hemen stop ettim Motorcu arkadası geldi. Bilgisayar a bağlamak lazım dedi siboplar yada kayış atlamıştır dedi bu araba ıle gıtme sanayide kalsın dedi bende tamda hafta sonu arabasız kaldım dertli yaptı bu araba benı yada ben iyi şoför değilim. Ne olmuş olabilir. Arabaya arkadaslar herkese iyi akşamlar

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Çıkıp iki tut atsa daha iyi olurmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

nasıl bir mantık....siz geç ısınıyor diyorsanız geç ısınıyordur. 3000 devirde her gün mondeo mu ısıtıyor boşta da "bu biraz geç ısınıyor evet haklısın" diyecek?

elektrikçiye niye izin veriyorsunuz ki? herkes işini yapsın.

boşta devir yapmak katalitik konvertöre zarar verebilir. yahut zaten sırada bekleyen uyuyan arızaları uyandırabilir. büyük birşey olduğunu sanmıyorum. tabi sese bağlı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Çıkıp iki tut atsa daha iyi olurmuş.

Hocam ben şaşırdım zaten. Ne diyim araba görmüş adamlar var bir bildiği dedim. Teşekkür ler ilginize

nasıl bir mantık....siz geç ısınıyor diyorsanız geç ısınıyordur. 3000 devirde her gün mondeo mu ısıtıyor boşta da "bu biraz geç ısınıyor evet haklısın" diyecek?

elektrikçiye niye izin veriyorsunuz ki? herkes işini yapsın.

boşta devir yapmak katalitik konvertöre zarar verebilir. yahut zaten sırada bekleyen uyuyan arızaları uyandırabilir. büyük birşey olduğunu sanmıyorum. tabi sese bağlı.

Haklısın hocam aynı fikirdeyim. Siboplar olabilir dedi motor ustası ama bağlamadan anlıyamam dedi. Toyota arabam vardı fazla bastım binlik motora pistoonlar falan motoru yenıledık 4000 tl gıttı umarım kotu bısey cıkmaz. İlginize teşekkür ederim
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
(düzenlendi)

Timuçin Bey Balıkesirdesin sanırım çok fazla düzgün usta yok maalesef Balıkesirimizde o bir ustanın sözüyle de hareket etmeyin sakın. 

tarihinde Abdullah Aladı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Kardeş Balıkesirdesin sanırım çok fazla düzgün usta yok maalesef Balıkesirimizde o bir ustanın sözüyle de hareket etmeyin sakın.

Hocam ayvalık tayım cok haklısın ustalar beni arabadan soğuttu. Ama yapıcak bıseyde yok bu paraya bu arac cok ıyı servis mağlum cok pahali. Teşekkür ler ilginize
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Arabanın yürümesinde sakınca olmazsa İzmir yakın sayılır derim.SAbri ustayla da görüşün arabanın son durumu belli olduktan sonra.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Arabanın yürümesinde sakınca olmazsa İzmir yakın sayılır derim.SAbri ustayla da görüşün arabanın son durumu belli olduktan sonra.

Yürür duruma gelirse isterim ıyı bır ustaya göstermek umarım kötü bişey cıkmaz hocam
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Motor soğukken geç yağlama yapar.

Umarım ciddi bir sorun çıkmaz.Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Yürür duruma gelirse isterim ıyı bır ustaya göstermek umarım kötü bişey cıkmaz hocam

Geçmiş olsun temenlimiz ufak bir şey olsun lakin eğer kötü bir şey çıkarsa tavsiyem Sabri ustayla yani ustaellerle görüşün gerekirse çekicide ayarlarlar bilmedik ellere araç teslim edilmez işin piri Sabri ustadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Kaloriferin ısıtmamasına elektrikçi neden baktı ki?

Umarım önemli bir şey çıkmaz ama her halükarda iyi bir uzmana göstermekte fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Umarım önemli bir şey çıkmaz ama her halükarda iyi bir uzmana göstermekte fayda var.

bence o elektriğe de bakmasın.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Çok geçmiş olsun. İnşallah ciddi bir sıkıntı değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Üç beş dakika boşta 2000-2300 devir yapılması bu araca hiç bir şey yapmaz.

Var olan veya olmak üzere olan bir sıkıntı varsa aracınızda bu sayede ortaya çıkmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Geçmiş olsun temenlimiz ufak bir şey olsun lakin eğer kötü bir şey çıkarsa tavsiyem Sabri ustayla yani ustaellerle görüşün gerekirse çekicide ayarlarlar bilmedik ellere araç teslim edilmez işin piri Sabri ustadır.

Hocam yarın bağlayacak bilgisayar a bakalım ne cıkacak buyuk bıseyse kesin oradayım

Hocam benimde kararım aynı sekilde. Yurur durumda olsa buralarda oyalanmıyacağım. Teşekkür ler

Çok geçmiş olsun. İnşallah ciddi bir sıkıntı değildir.

Teşekkürler inşallah

Üç beş dakika boşta 2000-2300 devir yapılması bu araca hiç bir şey yapmaz.

Var olan veya olmak üzere olan bir sıkıntı varsa aracınızda bu sayede ortaya çıkmış olabilir.

Motor ustası da aynı seyi söyledi umarım bize pahalıya patlamaz
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Arkadas lar bugun ablamdan toyota yarısı aldım ödünç 40 km gıttı geldim hafif yağmur var. Arbamı bu kadar arıyacağımı dusunmemiştim su kızgın halım ıle arabama. Araba benımkinden yeni model ama araba gitmiyor sanki pistonlardan bırı calismiyor gıbı ınanın şüpelendım hatta toyota yı da sokucam bilgisayar a.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Timuçin bey, bilgisayar dediğiniz şey sadece elektronik arızaları okur. Mekanik arızalar çıkmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3-5 dakka 2000 devirde çalışmakla bişey olmaz arabaya.

Bişey olduysa da.. olacağı varmış olmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Timuçin bey, bilgisayar dediğiniz şey sadece elektronik arızaları okur. Mekanik arızalar çıkmaz.

Yarın neler söyleyecek usta bakalım haklısınız hayırlısı artık

3-5 dakka 2000 devirde çalışmakla bişey olmaz arabaya.

Bişey olduysa da.. olacağı varmış olmuş.

Belkide yolda bırakacak tı araba. Böylesi daha ıyı oldu heralde hocam

ustayı değişin. tdci da ilk aklına subap geliyorsa....

Hocam birde mazot az kalmıştı depodaki pisliği almış olmasın
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Timuçin Bey geçen ay soğuk bir gün arabaya çocuk bineceği için önceden ısıtmaya çalıştım 5 dk ısınmadı bizim dizeller yürüdükçe daha çabuk ısınıyor.

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Timuçin Bey geçen ay soğuk bir gün arabaya çocuk bineceği için önceden ısıtmaya çalıştım 5 dk ısınmadı bizim dizeller yürüdükçe daha çabuk ısınıyor.

Salih bey anlatamadım gec ısınıyor diyorum. Anlamıyorum. Gerci yinede o anda bu sorun olmaması lazım ıyı akşam lar
Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Arkadaşla usta soktu beraber baktık zincir epey gevşetici yani zincir değişecek. Sonuç ıyı olmadı siboplar bakılacakmış. 140000 de yapıyormuş ömrü yanı. Siparişi verdik yarın nasıpse. Her keze cok tesekkurler

Yorum bağlantısı
Timuçin Orcan

Arkadaşlar. Iyı akşamlar. Bugunde zincir den sonra menifotta. Delik çıktı. Enteresandır içeriden bir parçayı oyle bir püskürtmüşki delmiş. Şimdi kapakta sokuldü. Icerde hangi parca cıktı bakılacak. Kapaktakı delik tamir oluyor dedi. Pek içime sinmiyor plastik kaynak diyor bakalım artık başka bısey cıkıcakmı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. 2006 model arabada pek olmaması gereken şeyler. Tabi aracın geçmişi de önemli.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...