İçeriğe Yönlendir

Arka Cam Fıskiyesi Su Geri Kaçma Problem Çözümü

Mehmet Sezgin

Recommended Posts

Mehmet Sezgin

arka camı temizlemek için su püskürtmek istediğim zaman silecek 3-4 kez kuru bir şekilde çalışıyordu.silecek suyu muhtemelen geri kaçırıyordu.bunu önlemek için bagaj kapağının orada su hortumunun geçtiği lastik muhafazalı kısım açılarak, hortum kesilerek araya bir çekvalf konularak suyun geri kaçması önlenmiş oldu.çekvalfi akvaryumculardan yaklaşık 2 tl ye alabilirsiniz.çekvalf takılırken yönü önemli.ok yönü fıskiye tarafında olacak.montajdan sonra denemeler gayet güzel su artık geri kaçmıyor.

Nrpr3O.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Elinize sağlık.  :good1: Neden geri kaçma oluyordu acaba?  :unsure2:

Sistem bi yerden hava alıyordur büyük ihtimal abi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyi çözüm.. ancak bence hortumda kaçak var..Siz cama sıktıkça aracın bir yerleri ıslanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

araç içerisinde ve tavanda ıslaklık yok neden geri kaçırıyor bilemedim.ben de böyle bir çözüm buldum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Normalde fıskiye motorunun üzerinde veya hortumun depo girişinde benzer bir cekvalf olması gerekir. Belki de o bozulmuştur. Normalde ön cam fıskiyeleri de belki geç geliyor ama depoya çok yakın olduğu için siz farketmiyor olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Öne sıkıldığında basıncı nasıl suyun? Belkide depoda tortu birikmiştir motor tam basamıyordur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Sezgin

önde gayet güzel bir sıkıntı yok acaba fıskiyelerin kendi içerisinde çekvalf var mıdır?o mu bozuldu ki??

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Mükremin abim depo veya motor üstünde olması gerekir demiş.Belkide takılı kalmıştır ben olsam sirkeli su ile iki üç depo bitirirdim  :)

Yorum bağlantısı
Taha Bayraktar

önde gayet güzel bir sıkıntı yok acaba fıskiyelerin kendi içerisinde çekvalf var mıdır?o mu bozuldu ki??

Merhaba;

Check valf fıskiye motorunun içinde. Eğer ön deliklerde düzenli kullanım esnasında uzun süreli bekleme yoksa sistem görevini uygun olarak yapıyordur. Arka fıskiye uzun süre kullanılmadığında buharlaşma kaynaklı olarak hortumun içinin boşalması normaldir. Siz araya aparat koysanız bile sıcak havalarda yine gecikme olacaktır. Sıcak havalarda ön fıskiyelerinizde bile gecikme olması normal karşılanmalıdır.

Hortumun hava alması gibi bir durum olması demek hortumun delik olması anlamına gelir ki! Bu da; fıskiye motoru su bastığında delik çapına bağlı olarak düşük basınçlı püskürtmeye yol açar.

Saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Elinize sağlık.  :good1: Neden geri kaçma oluyordu acaba?  :unsure2:

Prostad problemi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Ersen Tapan
Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaşlar Selam

Yeni konu açmadan konuyu hortlatayım dedim

Benim arka silecek fiskiyesi su kaçırmaya başladı

Yani arka cama su basıp silecek temizledikten sonra gaza bastıkça hortum içindeki su fiskiyeden akmaya devam ediyor

Bende çek valf alıp taksam derdime çare olur mu ?

İlk mesajda su geriye kaçmasın diye konulmuşta bende tam tersini yapacağım hortumdaki su akmaya devam etmesin diye takayım diyorum

Su hiç akmaz o zaman .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mert Gulkokan yazdı:

vw grubunda kronik sorun

Forumlarda baktım millet çek valf takarak hallettik demişlerde ne resim ne şey hiçbir şey yok emin olamadım

Tek yönlü çek valf takıyorlar serviste,  bir ara benim araç da yapıyordu, kesildi şimdi kendiliğinden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Mert Gulkokan yazdı:

vw grubunda kronik sorun

Forumlarda baktım millet çek valf takarak hallettik demişlerde ne resim ne şey hiçbir şey yok emin olamadım

Ters takarsan su akmaz ama silecek suyunuda sıkamazssın işte :)
Belki belli basıncın üstünü serbest bırakan bir aparat varsa bilemem. 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Dostum çekvalfi nozuĺa en yakin bolgeye düz takarsan bence olur. Nozulla cekvalf arasinda kalan su akar en fazla. Ters takma su gelmez bu sefer.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Duster da arka camda yokuşta bırakıyordu suyu :D Neyi beceremiyorlar anlamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mert Gulkokan yazdı:

@Servet Aydın sayın king bey yorumunuz var mıdır acaba ?

@Serkan Toker şevkatli adminim sizde fiestaya takmışsınız zamanında

Olm alıntı bilgisi gelmiyor ki tapada. Çek valf işi çözüyor. Hemen fıskiye dibinde olacak 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...