İçeriğe Yönlendir

Sıfır Km. D Segmenti En Uygun Dizel-Otomatik?

Erdem Çağla

Recommended Posts

Misafir

Bütçe tam nedir ne kadara denk gelir ÖTV ile bilmem ama, benzinli seçenekleri de varsa e180 ve 520i bence de süper olur bunların yanında.

Bunların arasında da en mantık/fiyat/performans olarak superb duruyor.

Vw de benzinlisine binmek yerine superb dizel nefis olur.

Ayrıca içi 2+1 ev

Yorum bağlantısı
Misafir

Neyse uzatmıcam konu mındar olmasın. [emoji41] Gün gelir ters köşe yaparım size [emoji16]

Ölmezsek buradayız..  ;)  :p

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

1600 cc üst sınır galiba.

sizw en yakın seçenek volvo s60 gibi duruyor.büyük araç olursa nissan honda 1.6 dizel otm.

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

ÖTV indirimiyle alınan araçlarda devlet 2.0 motorlara izin vermiyor. İlla otomatik dizel derseniz piyasaya yeni girecek olan oyunculardan talisman baya iddialı duruyor..

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Super B... güzel seçenek bence. Fiyat olarakta avantajlı.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

PEUGEOT 508 De dizel otomatik vardı sanırım . listeye eklenebilir d sınıfı dizel otomatik 

Önceki şanzımanları sorunluydu şimdi yeni çıkan son modeldeki şanzımanlarını bilemiyorum ancak pejo olduğundan dolayı marka algısı 1 tık geride. Misal 90 binlik 508 mondeodan daha az prestiji var gittiğim yerlerde.

seçenekleriniz arasında bana teklifte bunulsaydı, superb derdim..

SuperB olacak gibi gözüküyorum f/p oranı yüsek araçlardan biri benzinlide passat ile arasında 10bin, dizelde 17bin fark var. Araban ne dedikleri zaman şikoda yerine superB demek lazım.

10 senelik Audi mi [emoji41] Havalı diyorsunuz yani...[emoji16]

e90e848e7dd46e34f3fdc9eacd1d5a70.jpg

Evet 10 senelik audinin havası başka. Önünde halkaları var :)

İlk öncelikle şunu belirtmek gerekir 100 binliralık araçta vitesi değiştirmek ile 10 binliralık araçta vites değiştirmenin hiç bir farkı yok :)

Sorun şu ki siz gerçekten otomatik vitese ihtiyaç duyuyormusunuz.Sonuçta aynı kombinasyonda otomatik ile manuel arasında 10 bin lira en az fiyat farkı oluyor bu WV grubunda daha fazla olabiliyor.

Yaşadığınız şehir ve bölgeye göre tercihler değişebilir.Bende alırken sırf benim yerime vites değiştirsin diye otomatiğe o kadar fark vermem dedim ve bu yakışıklı mondeoyu almış oldum.Sonuçta otomatik olmazsa olmazım olsaydı mondeoya binemeyecektim.

Aynı donanımlara sahip bir passat yani higline birde otomatik versiyonu ile 137 bin tl liste fiyatı var.Ayrıca WV liste fiyatı neyse o fiyata aracı alıyorsunuz pazarlık yok.

Ben bu fiyatın 20 bin aşağısına alınabilecek tüm donanımlar ile mondeo mu aldım sadece vitesi ben atıyorum :)

Passata mondeonun tekno paket ve navigasyon ayrıca sunroof eklendiğinde sanırım fiyat 160 bin civarı olur.

Her neyse tercih meselesi tabiki ama TSi larda çok az yakmamakla beraber çok yakın arkadaşlarım 9-10 lt arası  ortalmalarda geziyorlar.1.4 tsi larla.

Bence Super b bakın illa otomatik olacak ise.Yanlız ben tüm araçları test ederek bu aracımı aldım emin olun superb de bu kalite yok.

Zor bir tercih dönemi Allah kolaylık versin :)

Mondeonun dizeliyle aynı paraya diğer markalarda dizel + otomatik varsa mecburen onu tercih etmek zorundayım. Benzinli - otm mondeo alsak her yere giderken benzin hesabı yapacağız 45-50 kuruş yakacak. Dizelden sonra üzer bizi. Vitesi D'e takıp park edinceye kadar sağ elimin serbest olması kadar güzel bir şey yok. Şehir dışında olsaydım trafiğer girmeseydim düz vites mondeo almıştım bile.

Volvo da eklenebilir listeye, S60 ya da V40...

Volvolar da çok pahalı, s80'den aşağısı kurtarmaz iç hacim olarak o da liste fiyatı 150-160 bin.

ÖTV ödenmeyecek ise E180 elite veya 520i düşünürdüm. 

İlk aklıma premium markalar gelmişti, audi a4'ün yeni 1,4 tfsi motorlusu, e180 ve 520i ed ancak liste fiyatlarına bakınca geri kaçtım. Hepsi 160 binden başlıyor, e180 170 bin, bmw 180-200 bin arası değişiyor. İndirimli merso-bmw fiyatı indirimsiz passat fiyatına eşit. ÖTV indirimiyle alınabilecek tek premium model audi a3 sedan, o da bize gelmez çok ufak.

Süperbi tek geçerim

Bu arada yeni Süperb E sınıfında, D sınıfı değil.

SuperB D segmentinde fakat E segmentine sıçrıyor :)

Bence mondeoyu gördükten sonra,

Mondeo = BMW 5 kasa, Audi A6, Mercedes E kasa'dır kimsa itiraz etmesin.

Audi A4, BMW 3 Serisine D segmenti diyorlar doğrudur ancak hepsinin için çok ufak ve arka diz mesafesi çok az.

Gönlünüzden geçen dizel ve otomatik bir mondeo madem, ona en yakın karakterde s60 1.6 dizel ps tercih ederdim.

Volvolara baktım fiyatlar uçmuş. Yıl sonu indirimiyle v40 dizel otomatik radyoda duydum 82 bin imiş şimdi 100 bin oldu. O zaman 82 binlik volvoyu 50 ye alabilseydik ah ah. Bakalım sağlık raporları hastane koşturmacası bu sene sonuna kadar sürerse yıl sonunu bekleriz tekrar.

Henüz Türkiyeye gelmedi ama Renault Talisman 1.6 dCi 160hp EDC seçenekler arasına girebilirmi?    

Hocam markadan kaybediyor çok güzel araç tasarımı müthiş ancak reno ne yazık ki prestij oluşturmuyor insanlarda.

Kasası eski meski ama insignia nın dizel-otomatiğini listedeki diğer arabaların benzinlisi parasına alabilirsiniz.

Listedeki diğer benzinli araçlarında ecoboost mondeodan az yakacağını sanmam.Algıları bırakın bir kenara.Tsı anlatıldığı kadar az yakan bir motor değil.Arkadaşımda var 10 lt yakıyorum diyor Sivas şehir içi passat cc ile ve gazlamadan normal şekilde diyor

100 bin bandında insignia dizel - otm. var ancak iç hacmi çok küçük özellikle arka diz ve baş mesafesi bakımında iyi değil.

Bütçe tam nedir ne kadara denk gelir ÖTV ile bilmem ama, benzinli seçenekleri de varsa e180 ve 520i bence de süper olur bunların yanında.

Bunların arasında da en mantık/fiyat/performans olarak superb duruyor.

Vw de benzinlisine binmek yerine superb dizel nefis olur.

Ayrıca içi 2+1 ev

BMW ve Mersonun ÖTV'siz hali 120bin bizi aşıyor. SuperB'de karar verdim sayılır TEST sürüşü yapacağım. Mondeo'yu da test edeceğim eğer süspansiyonları hakikaten yumuşacıksa ciddi ciddi düşünebilirim.

1600 cc üst sınır galiba.

sizw en yakın seçenek volvo s60 gibi duruyor.büyük araç olursa nissan honda 1.6 dizel otm.

screeneke.png

Fİyatlar uçmuş, SUV gibi bir şeyler olursa x-trail daha ucuz. Qasqhai de olabilir.

F/p dersenizz insignia derim

SuperB'nin fiyatı insignia'ya yakın superB olacak gibi.

ÖTV indirimiyle alınan araçlarda devlet 2.0 motorlara izin vermiyor. İlla otomatik dizel derseniz piyasaya yeni girecek olan oyunculardan talisman baya iddialı duruyor..

evet 2.0 olmuyor 1600cc limit.

Super B... güzel seçenek bence. Fiyat olarakta avantajlı.

mazxda cx3 4x4 tdci otomatik desem? mondeo dan ufaktır ama..

evet ufak araba bize gelmiyor.

Sülün gibi, uzun koyu renk sedan, arkası geniş, içi geniş az yakan, otomatik, dizel, uygun fiyatlı bir tek SuperB gözüküyor. Prestige donanımda yok yok xenonlarını çok beğendim. Hepinize ilginiz için çok teşekkür ederim belki bu sene mondeo dizel otomatik gelir de yeni mondeo konusu açarım.

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Mondeo'ya şu an Focus'taki 1.5 tdci + powershift şanzıman gelmeyecek mi ?

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Focus dizel otomatiğin bile 100.000 Tl üzeri bir fiyatı varken, Mondeo dizel otomatik kaça gelir bilinmez.. ;)

100 uzeri degil kerem abi 97 bine indi :))

Gecenlerde tam dolu toyota corolla 95e geliyodu otvsiz 57ye aldi yakin bir arkadas.

Yorum bağlantısı
Misafir

Gecenlerde tam dolu toyota corolla 95e geliyodu otvsiz 57ye aldi yakin bir arkadas.

Bu netteki liste fiyatı. Bayide pazarlıkla inerler bir miktar tabi..

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

A4 yeni kasa 1.4 tsı 150 hp fiyat 135 bin,ÖTV siz 99000 tl gibi.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bedavaymış. :nazar: Bileydim Clio yerine, biraz daha sıkar bunu alırdım. 60.000 Tl ye bırakırdı bayi..  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Siz aracı alıncaya kadar bu kombinasyon gelirse Türkiye'ye bence Mondeo sizi daha çok mutlu eder ;)

Otomotivde oynan siyasi oyunlardan dolayı gelmez. Gelse de passatla ayn fiyat olur millet gider passat alır. Bu araba 100 bine gelsin türkiyeye tozu dumana katar

Yorum bağlantısı
Misafir

Erdem bey Almanca bilmiyorum.Telefon çevirim mi dedi çevir dedim.Sonuç böyle

Şanzımanı yanlış çevirmiş sanırım. Lakin resimlerde otomatik olduğu belli..

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Şanzımanı yanlış çevirmiş sanırım. Lakin resimlerde otomatik olduğu belli..

Vites topuzundan ve çift pedal olmasından otomatik olduğu belli

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Sağlam bi kaynakla görüştüm öyle bir araba yok.Baktığımız arabanın resimleri 2.0 tdci nin resimleri.Ceviri yanlış değil.

1.5 tdci düz vites olarak var otomatik şu an yok.Olsa Detroid de tanıtılırdı [emoji6]

Almanyanın resmi Ford sitesinden baktım dediğim gibi yine yok. 1.5 tdci otomatik mondeo şu an yok.

Focus'a koydukları kombinasyonu neden Mondeo'ya koymuyorlar?

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Focus'a koydukları kombinasyonu neden Mondeo'ya koymuyorlar?

Mondeo satmasın diye, satarda vw kızar

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber
(düzenlendi)

Focusa dizel otomatik kombinasyonu geldikten sonra oyun şimdi başlıyor diyen Ford(otosan) mondeo içinde aynı kombinasyonu ister.Ancak Ford Avrupa sadece Türkiye isteklerini çok fazla dikkate almıyor.

tarihinde Ertuğrul Büber tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Geçen arkadaşım 2014 passat 1.6 tdi dsg aldı 95000 e araç 105 bg miş yeni öğrendim [emoji15] sanırım comfortline manuel koltuk deri yok koltuk ısıtma yok sesli komut yok bluetooth yok... Ama türklerin en çok sevdiği passat+dizel+dsg kombinasyonu var...

Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

En azından 1.6 dizel otomatik almış.mondeoda oda yok.

2014 mondeo 1.6 dizel otm koltuk+deri+koltuk ısıtma+vs. Varmı acaba.

1.6 dizel otm araç isteyen birinin ilk seçeneği passat.mondeo seçeneklere bile giremiyor malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Neyse uzatmıcam konu mındar olmasın. [emoji41] Gün gelir ters köşe yaparım size [emoji16]

:D  :D  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...