İçeriğe Yönlendir

Mercedes C240

Hamit inan

Recommended Posts

Hamit inan

Merhabalar.

Arkadaşlar bi arkadaşım aracını satıyor. Talip olmayı düşünüyorum.
2000 C240 elegance. Yarı otomatik. Araçta lokal bir parça boya dışında birşey yok. Orjinal 240k da. 37 ye bırakacak. Bilen duyan kullanan arkadaşlardan araç ve fiyat için yorum alabilir miyim ? Bu akşam expertize sokmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bu araçların bakımlısıyla bakımsızı arasında çok büyük fark var. Diri ve bakımlıysa mercedes tartışılmaz ama bakımsız bitmiş bir araçsa çok baş ağrıtır. mercedesde olsa 16 yaşında bir araba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

240 sanırım bayağı nadir bulunan bir model bizim ülkede.

Forumdan aynı kasaya sahip farklı motorlu versiyonlarını kullanan abilerimiz var.

Furkan avcı

Süha Demirtaş

Mustafa tüfekçi

Deneyimlerini paylaşırlar görünce

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Öncelikle C240 da, 2.600 cc V6, silindir başına 3 valfli (18V) ve çift bujili (twinspark) 170 Bg motor var. V6 atmosferik bu motorlar bakımı aksatılmamışsa 240.000 km ömrünün gençlik yılları denilebilir.

Bknz. Benim aracım :)

Elegance modelin süspansiyon sistemi avantgarde lara göre daha yumuşak olduğu için daha konforludur. İç donanım ise Elegance-Avantgarde ile alakalaı değildir. Yani elegance olup avantgarde göre daha dolu olabilir.

Kronik problem olarak havalandırma step motorlarında sıkıntı varsa ve yapılmamışsa sizi üzebilir.

LCD ekran kararmışsa değişmesi gerekebilir.

Benim konumu incelerseniz ilk mesajda bütün yapılanların linki var.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/241682-2003-y%C4%B1ld%C4%B1z-c320/

Şimdi dışardayım soracağınız başka şeyler varsa akşam evden yazarım. 

Hayırlısı olsun

Merhabalar.

Arkadaşlar bi arkadaşım aracını satıyor. Talip olmayı düşünüyorum.
2000 C240 elegance. Yarı otomatik. Araçta lokal bir parça boya dışında birşey yok. Orjinal 240k da. 37 ye bırakacak. Bilen duyan kullanan arkadaşlardan araç ve fiyat için yorum alabilir miyim ? Bu akşam expertize sokmayı düşünüyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

rakam düşük. w203 kasa dimi w202 kasa değil

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracı akşam gezmek için alacaktım fakat müsait olamadık. Sanırım cumartesi bir aksilik olmazsa alıp gezecem ve expertiz yaptıracam. Aracın şu andaki resimleri bunlar.
8DMyGa.jpg
m139VR.jpg

E5g17A.jpg

rakam düşük. w203 kasa dimi w202 kasa değil

Hocam kasasından emin değilim. Bir an oldu bittiye geldi. Eski bir arkadaşım. Karşılaktık. Sonunda bana bir mercedes aldıracaksın dedim. Geçen sene 38 e aldım ama istersen sana 37 ye bırakayım dedi.

Km çok düşük geldi bana.

Detaylı expertiz yaptırmadım. Banada düşük geldi ama arkadaş orjinal dedi. İnceleyince emin oluruz inşallah.

Öncelikle C240 da, 2.600 cc V6, silindir başına 3 valfli (18V) ve çift bujili (twinspark) 170 Bg motor var. V6 atmosferik bu motorlar bakımı aksatılmamışsa 240.000 km ömrünün gençlik yılları denilebilir.

Bknz. Benim aracım :)

Şiir gibi yazmışsın hocam.  Mutlaka yakana yapışırım bir aksilik olmadan aracı alırsam.
Hani o gaz pedalının altındaki düğme varya :D

tarihinde Hamit İnan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Bizde var e 240 w211  yaklaşık 3 senedir bizde en ufak bir motor sorunu yaşamadık . lpg uyumu prinsle muazzam. turbo kompressör intercoller olmadığı gibi bunların sorunları olmamakla beraber v6 nın gücünü sorunsuz bir şekilde yaşıyorsunuz . aracın bakımlı olması ne olursa olsun kesinlikle şart motor benim için kesinlikle sorunsuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Şiir gibi yazmışsın hocam.  Mutlaka yakana yapışırım bir aksilik olmadan aracı alırsam.

Hani o gaz pedalının altındaki düğme varya :D

Evet sizin kasa w203, ön farlar mercekli xenon ile değişmiş.

Yalnız kendinize büyük kötülük yapıyorsunuz haberiniz olsun :) üstelik birde V6 mercedes alıyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Evet sizin kasa w203, ön farlar mercekli xenon ile değişmiş.

Yalnız kendinize büyük kötülük yapıyorsunuz haberiniz olsun :) üstelik birde V6 mercedes alıyorsunuz.

bağımlılık, yakıt, konusunda mı ?

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

bağımlılık, yakıt, konusunda mı ?

Bir daha yine mercedes almak isteyeceksiniz :)

V6 olunca 4 silindir düzlerin motor sesi hızar sesi gibi gelecek,

170 BG kullanacaksınız, daha güçsüz olanlar gitmiyor gibi gelecek.

Sonra E350, CLS350 falan bakarsınız artık :)

Not: Ben 407 2.0 Dizel otomatikten şehir içinde de şehir dışında da daha ucuza geziyorum (LPG), arada vergi farkı var onada içmediğim sigara parasının bir kısmını veriyorum aylık 60-70 TL ye yıldıza biniyorum diyorum (belkide avuntu ama olsun)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Yıldız olsun da nasıl olursa olsun demiş şairin biri  :wub:  :wub:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

mekanik masrafı yoksa fiyat çok iyi. o  paraya eski kasa veriyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

Yanlız mercedes var mercedes var motor bakımı iç aksamı çok ark ediyor bizim araç 2003 olmasına rağmen binen hayran kalıyor geçen dikkat etmedim fakat görünce gözlerimn yaşardığı birşey gördüm siz kalkın kolçak iç aydınlatmaya orjinal led koyun hiç gece içine bakmadığım için fark etmemiştim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

yurtdışıda yaygın ancak ülkemizde maalesef pek ender olarak bulunan bir motordur. 240 olduğuna bakmayın motor hacmi 2.600 cc. dir. çok düzgün, çok dengeli bir motor olmakla birlikte olurda birgün motor parçaları lazım olursa servis dışında her hangi bir şansınız yok. ama çok sağlam bir motordur. fiyat ise gayet uygun. arabanın bir sorunu vs. yok ise memnuniyetle alınır ve binilir. ama bundan sonra ne dizel, ne de benzinli daha güçsüz bir makineye binmek tat vermez. hedef kafadan 320cdi, e320 vs. diye gider.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

yurtdışıda yaygın ancak ülkemizde maalesef pek ender olarak bulunan bir motordur. 240 olduğuna bakmayın motor hacmi 2.600 cc. dir. çok düzgün, çok dengeli bir motor olmakla birlikte olurda birgün motor parçaları lazım olursa servis dışında her hangi bir şansınız yok. ama çok sağlam bir motordur. fiyat ise gayet uygun. arabanın bir sorunu vs. yok ise memnuniyetle alınır ve binilir. ama bundan sonra ne dizel, ne de benzinli daha güçsüz bir makineye binmek tat vermez. hedef kafadan 320cdi, e320 vs. diye gider.

Abi yanlışın olmasın, bu motor M112 platformu yani benim motor ile tamamen aynı parçaları kullanıyor. M112 platformu ( C, S, E, CLK, ML serilerinde kullanılmış). çoğu parçası bulunabiliyor servis dışında. (çok özel parçalardan bahsetmiyorum).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Bakalım cumartesi bekliyorum. Birşeyi çok heves edince olmuyor. Bir bakarsınız araçta bir sorun çıkar bir bakarsınız arkadaş caydım der. Nasip :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bakalım cumartesi bekliyorum. Birşeyi çok heves edince olmuyor. Bir bakarsınız araçta bir sorun çıkar bir bakarsınız arkadaş caydım der. Nasip :)

Hayırlısı olsun, nasip...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

PPlPdd.jpg
gZOZg0.jpg
Z7976o.jpg
orOr5R.jpg

Arkadaşlar aracı detaylı expertize soktuk. Motor kaput ucunda 4 parmak, arka sol sinyal tarafında bir karış ve sol çamurlukta boya var. Başka değişen, boya vesaire yok.
Km orjinal deniyor ama emin olamadım. tramerde şase ile sorgulattım. Km bilgileri gelmiyor. 
Araç 170 beygir. dyno testinde 154 beygir üretti. Testi yapan eleman tüp takılan tüm araçlar benzinde denense de yüzde 10 kayıp oluyor bu değer gayet iyi dedi. 
Araç 230k da 154 hp iyimidir sizce bu araçta motor durumu olarak ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Otomatik arabayı doğru dyno sonucu alanı tebrik ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ölçüm doğru ise 170 lik arabanın 154 çıkması çok iyi, benim araç 218 ama muhtemelen dynoda 190 gibi birşey çıkar ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

218 demeyeydin iyiydi :D içim bir hoş oldu dün akşam 170 likle gezdikden sonra. Bu hafta içi satışı yapılacak nasipse paylaşırım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...