İçeriğe Yönlendir

Orjinal Tavan Rayı (Portbagaj)

Gökhan Öz

Recommended Posts

Gökhan Öz

Orjinal tavan rayını nerden bulabiliriz. Montajında iç döşeme sökülmesi gerekiyor mu? Yük taşıma kapasitesi nasıldır?

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Gökhan merhaba,

Sonradan takılan ile yük taşıyamazsın, tavsiye etmem.

Yük taşımayı düşünüyorsan thule vb ürünlere bakmalısın.

Eğer servis orjinalini takıp garanti veriyorsa o ayrı...

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Orjinal tavan rayından bahsediyorum. Yan sanayilerini bende düşünmüyorum. Orjinal rayların arasına takılan ürünlerde thule falan olabilir kaliteli olmasını istiyorum.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Orjinal tavan rayından bahsediyorum. Yan sanayilerini bende düşünmüyorum. Orjinal rayların arasına takılan ürünlerde thule falan olabilir kaliteli olmasını istiyorum.

Tavan rayı servislerde mevcut.

Orjinaller 450 tl civarında olması lazım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Orjinal ile piyasada satılanlar arasında yük taşımadan falan fark varmıdır acaba ?

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Orjinal ile piyasada satılanlar arasında yük taşımadan falan fark varmıdır acaba ?

Yük taşımadan ziyade kalite farkı var. 

Montaj yerleri tam oturmayıp su aldırma problemine yol açıyor.

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Litreden cok tasidigi agirliga bakin bence... bende bir ara cok bakmistim... 50 kg 70 kg gibi tasiyabilecekleri maksimum agirliklar var.. ayrica airodinamigi bozmasi yakit sarfiyatini arttirmasi gibi durumlari da dusunun..

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Thule marka olandan aldım. Araca tam uyum sağlıyor. 100 kg kapasiteli ama fazlasını taşıyabilecek dayanıklılıkta.

Yorum bağlantısı
Misafir

gökhan bey,

ford yetkili servislerini araştırdınızmı ? Orjinal aksesuarlar daha çok yetkili bayilerde bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

gökhan bey,

ford yetkili servislerini araştırdınızmı ? Orjinal aksesuarlar daha çok yetkili bayilerde bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Servislere sordum, en düşük 850 TL fiyat verdiler. Ayrıca ara atkıları da satın almam gerekecekti. O vakitte 1200-1500 arası bedel tutacaktı orjinal ürün ile. Aracı satarken aracı pahalı satmama olanak sağlamayacak , sökmek istesek bir işime yaramayacaktı, Thule ile sadece 770 TL ye yük taşıyabilecektim. Yarın öbürgün aracı sattığımda söküp alabilecek olmam ve ek aparatla kullanacağım araca adapte edebilmem bana mantıklı geldi.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Öz

Evet arkadaşlar sonunda tavan taşıma raylarıma kavuştum. Açıkçası 20 gün oldu takılalı ama bir türlü soruma eklemeye fırsatım olmamıştı. Kısmet bugüneymiş.

Thule çelik taşıyıcı bar (aerodinamik olanlarından değil onlar biraz daha pahalıydı ve aluminyumdu)

Toplamda 770 TL 'ye mâloldu. Araç değiştiğinde sadece tavana sabitlenen parçayı satın alıp diğer kiti kullanabiliyorsunuz...

WP_20160116_14_13_53_Pro_LI_zpsawsw516e.

WP_20160116_14_52_34_Pro_LI_zps0a0brehz.

WP_20160116_15_46_39_Pro_LI-1_zpsraeuhz0

WP_20160116_15_46_54_Pro_LI_zps3yflwcoj.

WP_20160116_15_46_46_Pro_LI_zpsihzeecbl.

WP_20160116_15_46_57_Pro_LI_zpsouavu63f.

WP_20160116_16_48_10_Pro_LI_zpsgexjlocz.

Boru taşırken örnek :) Tabi gri plastikler tavan raylarım çizilmesin diye ben koydum. İpin dandikliğine bakmayın sonrasında orjinal thule yük bağlama kayışı aldım. Onunda herşey orjinal ve güvenli oldu.

WP_20160128_12_57_11_Pro_LI_zps2cgw5u4e.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayirli olsun :)

Bende sırf goruntu olsundiye orta kusak ve port bagaj almayi dusunuyorum ama hic kullanmayacagım için ve sırf görüntü olsun diye bukadar para verilir diyorum sonra vazgeciyorum :)))

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

kullanma kılavuzunda yazar maksimum 45 kg taşıyabilirsiniz

Orjinal tavan çıtası taşıyan araçlar içindir muhtemelen o ağırlık.. Bu satın aldıklarım direkt bağlantı noktaları vasıtasıyla monte edildiğinden tavan sacının kaldırabildiği ağırlık kadar taşır diye düşünüyorum. Sonuçta bunların bağlandığı nokta tavanın en sert yerleri oluyor. 

Thule firması max.100 kg diye belirtse de 250 kg ya kadar yük koyanlar varmış. Ben ise en fazla 100 kg kadar koydum zaten hiç hissetmedi bile..Bir de tabi iki bariyere yük eşit paylaşıldığından 50+50 şeklinde yük binmiş oluyor.

Birde aerodinamik açından baktığımızda rüzgar direnci oluşturacak yükler konulduğunda hıza ve yükük rüzgara karşı gösterdiği dirence bağlı olarak tavanın max kaldıracağı yük miktarı daha az olacaktır. 

Hayirli olsun :)

Bende sırf goruntu olsundiye orta kusak ve port bagaj almayi dusunuyorum ama hic kullanmayacagım için ve sırf görüntü olsun diye bukadar para verilir diyorum sonra vazgeciyorum :)))

Orjinal tavan çıtası var ise bence gerek yok görüntü gayet güzel oluyor. Ama görsellik için port bagaj ne kadar doğru olur bilemedim. Ama aylık geliriniz ile doğru orantılı olarak değişir bu durum :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...