İçeriğe Yönlendir

Motor Sıcakken Çalışmama Problemi.

Onur Doğan

Recommended Posts

Onur Doğan

Merhabalar Aracım 2010 model benzin LPG fiesta. Aracımin motor sicakken çalışmama, zor çalışma durumu mevcuttu. Motor ancak soguduktan sonra calistirabiliyordum. Sorunun çözümü için ustaellerin yolunu tuttum, sabri ustayla salih usta aracı bilgisayara bağladı herhangi bi sorun çıkmadı . Test için salih ustayla çıktık yola.. İlk çalıştığı zamanlarda benzinde herhangi bi sorun gözükmüyorken biraz aracı zorladiktan sonra sorunun benzin pompasindan olduğuna kanaat getirdi. Dükkâna döndük ve benzin pompasını samandirayla birlikte değiştirdikten sonra eve gelene kadar normalde sorun yapması gerekirken şuan hicbir sorun çıkarmadı, buradan ayni sorunu olana inşallah kılavuz olur.. Buradan ustallerde çalışan basta sabri ve salih usta olmak üzere herkese teşekkürler. Umarım sorun tekrarlamaz ( ilk izlenimler tekrarlayacağını sanmıyorum marşın sesi bile değişti) herkese keyifli forumlar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Öncelikle geçmiş olsun Sabri Usta ve ekibi candır.  :bravo:

Sıkıntınızın nedeni; (Yapıyorsunuz diye söylemiyorum) Genellikle araç lpg li olduğu için benzin hep dipte gezme alışkanlığımız vardır toplum olarak.Aslında depodaki benzin seviyesi en az çeyrek depo olmalı çünkü depo içindeki tortu ve pislik bir süre sonra filterden geçip pompayı tıkayabiliyor. Ayrıca bence her 1000 km de enaz 50 km benzinle kullanılmalı araç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Öncelikle geçmiş olsun Sabri Usta ve ekibi candır. :bravo:

Sıkıntınızın nedeni; (Yapıyorsunuz diye söylemiyorum) Genellikle araç lpg li olduğu için benzin hep dipte gezme alışkanlığımız vardır toplum olarak.Aslında depodaki benzin seviyesi en az çeyrek depo olmalı çünkü depo içindeki tortu ve pislik bir süre sonra filterden geçip pompayı tıkayabiliyor. Ayrıca bence her 1000 km de enaz 50 km benzinle kullanılmalı araç.

Haklisiniz hocam ben dikkat ederdim çeyrek depo olayına ama benden önceki sahibi demekki dikkat etmemiş.. Artik çeyrek değil yarim depo benzin tutmaya karar verdim, ne olur ne olmaz :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Sabri usta ve Salih usta candır :) Kısa süre önce yanlarındaydım bende :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Sorun tamamıyla halloldu, eski yaptığı problemden eser kalmadı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...