İçeriğe Yönlendir

İstifa Sonrası Memuriyete Dönme

Onur Tunç Aldı

Recommended Posts

Onur Tunç Aldı

Merhaba. Üniversite de devlet memuruyum. Eşim Avusturya vatandaşı. Yurtdışında yaşamayı düşünüyoruz. İşlemler başlayıp kabul edildikten sonra İstifa edip gitmeyi düşünüyorum. Olur ya alışamadım, geri dönme durumu oldu o zaman memuriyete dönme konusunda çok bi bilgim yok. Size de bir danışmak istedim...

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
(düzenlendi)

Ücretsiz izin hakkınızı kullansanız?

Askerlik için kullanmıştım. Kaç defa kullanabilirim bilmiyorum. Bir de bütün ilişiğimi kesmek istiyorum şu an yaşadığım şehirden. [emoji53]

İstifa sonrası geri dönüş olursa farklı bir ilde başlamayı düşünüyorum

tarihinde Onur Tunç Aldı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Şöyle belirtilmiş abi ;

Usulüne uygun istifa edilmiş veya edilmemiş olsun eski görevine dönüş için idarenin bu dönüşü uygun bulması gerekmektedir. İdarenin bu konuda taktir hakkı vardır. Geri dönüşü hizmete ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle reddetmesi her zaman mümkündür. Bu konuda objektif belirlenmiş ilkeler yoktur. Bu işlemlerdeki yegane kıstas kayırmacılıktır. Sadece Sağlık Bakanlığı istifa sonrası dönüşlere kur'a sistemi uygulamaktadır. Bir de Milli Eğitim Bakanlığı, istifa sonrası dönüşleri genel atama dönemlerinde kabul etmekte ve belirli kıstaslar uygulamaktadır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Şöyle belirtilmiş abi ;

Usulüne uygun istifa edilmiş veya edilmemiş olsun eski görevine dönüş için idarenin bu dönüşü uygun bulması gerekmektedir. İdarenin bu konuda taktir hakkı vardır. Geri dönüşü hizmete ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle reddetmesi her zaman mümkündür. Bu konuda objektif belirlenmiş ilkeler yoktur. Bu işlemlerdeki yegane kıstas kayırmacılıktır. Sadece Sağlık Bakanlığı istifa sonrası dönüşlere kur'a sistemi uygulamaktadır. Bir de Milli Eğitim Bakanlığı, istifa sonrası dönüşleri genel atama dönemlerinde kabul etmekte ve belirli kıstaslar uygulamaktadır.

Başka bir kurum olsa nasıl olur acaba?
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Milli usülüne uygun istifa edilirse dönüş mümkün ancak diğer kurumlar hakkında bilgim yok. Hakkınızda hayırlısı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Başka bir kurum olsa nasıl olur acaba?

Abi Saglık bakanlıgı ve Milli egitim bakanlıgı geri dönüşleri kabul ediyormuş.Diger kurumların insiyatifine kalmış bir durum.Memur olmaya çalışan o kadar çok insan varki bana kalırsa istifa etme.İstifa etsende yerin dolar dönüşte kalırsın öyle.

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
(düzenlendi)

Milli usülüne uygun istifa edilirse dönüş mümkün ancak diğer kurumlar hakkında bilgim yok. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Teşekkürler. İnş hayırlısı olur. Nasıl yaparsak doğru yapmış oluruz bilmiyoruz. İlerde keşke şöyle yapsaydık dememek için iyi düşünüp doğru karar vermek istiyorum...

Abi Saglık bakanlıgı ve Milli egitim bakanlıgı geri dönüşleri kabul ediyormuş.Diger kurumların insiyatifine kalmış bir durum.Memur olmaya çalışan o kadar çok insan varki bana kalırsa istifa etme.İstifa etsende yerin dolar dönüşte kalırsın öyle.

İstifa ettiğin yere dönme gibi bir zorunluluk yok diye biliyorum

Başka il başka bir kurumda oluyor sanırım i

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Teşekkürler. İnş hayırlısı olur. Nasıl yaparsak doğru yapmış oluruz bilmiyoruz. İlerde keşke şöyle yapsaydık dememek için iyi düşünüp doğru karar vermek istiyorum...

Detaylı araştırmak ve iyi düşünmek lazım. Eğer şu an ki memuriyetinizden memnunsanız mutlaka dönüş için kapı bırakacak şekilde istifa edin. Kurumunuzun personel veya özlük birimlerine de mutlaka sorun. Yaşanmış örnekler vardır illaki.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

amir kurumunuzla görüşün. onlar okey verirlerse yüzde 90 sıkıntı çıkmaz. kurumda zaten sevilen biriyseniz problem olmayacaktır. Milletin gitsin diye gözüne baktığı biriyseniz bu durum kurum için fırsat olur :)

1 yıl mazeret izni (ücretsiz) hakkınız var onu kullanabilirsiniz. Eş durumundan yurt dışına gitmek buna sebep olabiliyor. o şekilde başvurun. Bu izin 2 seneye de uzatılabilir günü geldiğinde. ama kurum okey verirse bunlar hep.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

İstifa durumunda 2 sene içerisinde geri dönüş mümkün, fakat bu bir tek bizim kurumda mı böyle bilmiyorum.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

siirtten sonra avusturya sıkıcı olabilir.

[emoji1] [emoji1] [emoji1]

Hocam şöyle söyleyim istifa edip dönme durumunda Siirt e dönmek istemiyorum. Başka bir il olsaydı dediğiniz gibi kurumun personel işleri ile görüşürdüm fakat benim amacım geri dönme durumunda başka bir ilde işe başlamak.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

amir kurumunuzla görüşün. onlar okey verirlerse yüzde 90 sıkıntı çıkmaz. kurumda zaten sevilen biriyseniz problem olmayacaktır. Milletin gitsin diye gözüne baktığı biriyseniz bu durum kurum için fırsat olur :)

1 yıl mazeret izni (ücretsiz) hakkınız var onu kullanabilirsiniz. Eş durumundan yurt dışına gitmek buna sebep olabiliyor. o şekilde başvurun. Bu izin 2 seneye de uzatılabilir günü geldiğinde. ama kurum okey verirse bunlar hep.

Sendikana göre muamele olur  genelde bizde. 

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Sendikana göre muamele olur genelde bizde.

Sendikaya göreyse zaten bittik hocam [emoji4]
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Sendikana göre muamele olur genelde bizde.

sendikana gore olur,telefon rehberine gore olur ,arkasi imzali kartvizite gore olur ..

yok canim olmaz bizde oyle seyler geri aldim sozumu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sendikaya göreyse zaten bittik hocam [emoji4]

Harranlı olacaksınız o zaman. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Sendikana göre muamele olur  genelde bizde. 

+1

Yorum bağlantısı
Engin Akşen

647 sayılı kanuna göre (m.92) 2 defadan fazla olmamak üzere, memurluktan kendi isteği ile çekilen veya 657 hükümlerine göre çekilmiş sayılanlardan tekrar memurluğa dönmek isteyenler, ayrıldıkları sınıfta boş kadro bulunmak kaydı ve bu sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile ayrıldıkları tarihte  almakta oldukları aylık derecesine eşit bir derecenin aynı kademesine ve diğer bir sınıfta eşit bir derecede kadrolara atanabilirler .( finalde sorduydu hoca oradan aklımda kalmış  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
(düzenlendi)

Torpilin varsa kadro derece açılır anlamına geliyor sanırım bu madde..

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Sağlık bakanlığında sınava girmeden 5 yıl içerisinde tekrar genel atamaya katılıp tercih yapmak suretiyle başlanabilir.. Bu şekilde tekrar başlayan arkadaşım var..

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Sağlık bakanlığında sınava girmeden 5 yıl içerisinde tekrar genel atamaya katılıp tercih yapmak suretiyle başlanabilir.. Bu şekilde tekrar başlayan arkadaşım var..

Semih Bey, sınava girmeden genel atamaya katılıp tercih yaparak nasıl yerleşiyoruz? Puan olarak neyi baz alıyorlar?
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Detayını bilmiyorum fakat arkadaşım istanbulda başlamıştı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Semih Bey, sınava girmeden genel atamaya katılıp tercih yaparak nasıl yerleşiyoruz? Puan olarak neyi baz alıyorlar?

Onur bey şimdi yönetmeliğe baktım açıktan atama kurasına katılıp 10 tercih yapabiliyormuş. Başvurularda ünvan derece kademe hizmet puanı çalışılan yıl gibi bilgilerle başvuruluyormuş. Zannedersem atama da bunlar doğrultusunda tercihler sıralamaya konuluyor..

Tabi bu sağlık bakanlığının yönetmeliği..

Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı

Onur bey şimdi yönetmeliğe baktım açıktan atama kurasına katılıp 10 tercih yapabiliyormuş. Başvurularda ünvan derece kademe hizmet puanı çalışılan yıl gibi bilgilerle başvuruluyormuş. Zannedersem atama da bunlar doğrultusunda tercihler sıralamaya konuluyor..

Tabi bu sağlık bakanlığının yönetmeliği..

Semih Bey çok teşekkürler araştırayım bunu..
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...