İçeriğe Yönlendir

Bu Hata Nedir

Uğur Çınar

Recommended Posts

Uğur Çınar

Bilgisisayarda her sorunu cozdum tam kullanmaya basliyicam baska problemler cikiyor win7 win 8 win 10 hepsinde yapiyor harddiskten

Yapiyo diye suphelendim ondanda cikmadi soruna gelince bilgisyar acilnca bazen hemen kitleniyor bazen bi saat sonra kitleniyor res bile atsam bilgisayar acilmiyor ya baslangicta kitleniyo yada bilgisayar acilinca kitleniyo ne yapsam acilmiyor

Cogu zaman bu hatayi veriyo

ad0c2b83547bf96f1b3445120f9a9a86.jpg

9beea403e49a28f8408e4d9c79aeb600.jpg qha bu sekilde kitleniyo

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Ben ram diyorum.2 tane ram varsa birini söküp deneyin

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Hdd olabilir.HDD yi çıkarıp tekrar açmalı eğer pos ekranı geçiyorsa HDD olduğu belli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Uğur ram slotlarinda ayni renk grubunda mi takili?

evet

Hdd olabilir.HDD yi çıkarıp tekrar açmalı eğer pos ekranı geçiyorsa HDD olduğu belli olur.

uğur abi iki tane harddisk denedim 

Ben ram diyorum.2 tane ram varsa birini söküp deneyin

ram den olsa genel olarak mavi ekran atara yasamıstım bu sorunu :D

Ekran kartı ati'mi ? 

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gt730-ddr3-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti.html

kart bu yanlış hatırlamıyorsam

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yeni bilgisayar almak için tıklayınız!  ;)   :D

bu saatten sonra masa üstüne para yatırmak delilik abi :D bi oyun için 5000 gözden cıkarmak istiyor :D ona vereceğime ps4 alırım

Bence hard disk gidici.

ikisiide mi gidik :D

Yorum bağlantısı
Misafir

bu saatten sonra masa üstüne para yatırmak delilik abi :D bi oyun için 5000 gözden cıkarmak istiyor :D ona vereceğime ps4 alırım

ikisiide mi gidik :D

Tıklayınız!

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
Illa zarara goturecen bizi abi bu isler evlendikten sonra anca ☺☺ simdilik su makineyi calisitiriyim yeter
Yorum bağlantısı
Misafir

Illa zarara goturecen bizi abi bu isler evlendikten sonra anca ☺☺ simdilik su makineyi calisitiriyim yeter

En güzel evlilik programı için tıklayın!  :p  :D  :D  :D 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ugur gordugun hata mavi ekran zaten.

Ilk defa gordum sani ben mavi ekran degil diye supheleniyordum ☺aklimda bide islemci uyumsuzligu olabilirmi bilmiyom

En güzel evlilik programı için tıklayın! :p :D :D :D

O kadar dusmedik abi [emoji85] [emoji85] [emoji85] [emoji85]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Anakartin sitesine gidip cpu support kismindan kontrol edebilirsin. Ancak genelde, uyumsuz olsalar bu sorunlari yasatmazlar. Bu yuksek ihtimalle ram sorunu.

Bios güncellemesini unutma bu arada.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Anakartin sitesine gidip cpu support kismindan kontrol edebilirsin. Ancak genelde, uyumsuz olsalar bu sorunlari yasatmazlar. Bu yuksek ihtimalle ram sorunu.

Bios güncellemesini unutma bu arada.

Onu yapacamda macam yemiyo [emoji16] bios icinden bi yerden disket gibi bir seyle yapiliyo ama yapacam onuda
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Onu yapacamda macam yemiyo [emoji16] bios icinden bi yerden disket gibi bir seyle yapiliyo ama yapacam onuda

Yok daha neler :D Hangi yılda kaldın sen :D

Anakartının model numarasına bak. Bir de yanında REV 1.0 2.0 gibi rakamlar olacak ona da bak.

Sonra aşağıdaki siteye gir.

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma770-ud3_10.html

@BIOS yazılımını yükle ve BIOS seçeneğinden son sürümü indir ve @BIOS tan seç dosyayı.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Yok daha neler :D Hangi yılda kaldın sen :D

Anakartının model numarasına bak. Bir de yanında REV 1.0 2.0 gibi rakamlar olacak ona da bak.

Sonra aşağıdaki siteye gir.

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma770-ud3_10.html

@BIOS yazılımını yükle ve BIOS seçeneğinden son sürümü indir ve @BIOS tan seç dosyayı.

tamam aksam eve gidince bakarım hiç yapmadığım birşey olduğu için  :D zor geliyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

tamam aksam eve gidince bakarım hiç yapmadığım birşey olduğu için   :D zor geliyor

RAM'leri de tek tek dene

işlem sırasında mavi ekrana düşerse yeni anakart işlemci bakarsın kendine :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

RAM'leri de tek tek dene

işlem sırasında mavi ekrana düşerse yeni anakart işlemci bakarsın kendine :D

Su bios u guncelliyim ilkten de bakariz sonrasi na
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Yenisini al patron adamsın. :biggrin:

Uğur, zengin görüntüsü vermişsin. Yeni al da  kurtul. Eskisini de  yapar bir okula bağışlarız. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...