İçeriğe Yönlendir

Tramer Kayit Düzeltme

Bünyamin Dedeoğlu

Recommended Posts

Bünyamin Dedeoğlu

Merhaba 2015 yilinda bir araba aldim, arabada 2 adet hasar kaydi var bu kayitlarda abartili bir tutar var, bu araba daha once hedef filoya aitmis miktar olarak 9 ve 4 bin lira hasar kaydi cikiyor ama velakin ben arabayi airnag kaporta motor ve expertize tek tek nokta nokts baktirdim arabada sadece ve sadece iki camurlukta boya var hadi birde tampon olsun bu kadar yani 13 bin hasar kaydi nedir allah askina , nasil becermisler hatta sel baskini yada calintida yok arabada ben bu konu hakkinda tuketici haklari kanaliyla dava acmayi dusunuyorum acaba bir sonuc elde edermiyim cunku 13 bin lira hasar karsiliginda bu arabanjn kasko hasar dosyalarinda illaki hangi parcalari degistikleri yada islem yaptiklari var ama benim arabada hic bir sey yok vala, ayrica kaskoya yaptirilmis araba konu hakkinda yardimlariniz cok cok kiymetli simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

Hasar kayıtlarını sonradan mı öğrendiniz ?

Yorum bağlantısı

Merhaba 2015 yilinda bir araba aldim, arabada 2 adet hasar kaydi var bu kayitlarda abartili bir tutar var, bu araba daha once hedef filoya aitmis miktar olarak 9 ve 4 bin lira hasar kaydi cikiyor ama velakin ben arabayi airnag kaporta motor ve expertize tek tek nokta nokts baktirdim arabada sadece ve sadece iki camurlukta boya var hadi birde tampon olsun bu kadar yani 13 bin hasar kaydi nedir allah askina , nasil becermisler hatta sel baskini yada calintida yok arabada ben bu konu hakkinda tuketici haklari kanaliyla dava acmayi dusunuyorum acaba bir sonuc elde edermiyim cunku 13 bin lira hasar karsiliginda bu arabanjn kasko hasar dosyalarinda illaki hangi parcalari degistikleri yada islem yaptiklari var ama benim arabada hic bir sey yok vala, ayrica kaskoya yaptirilmis araba konu hakkinda yardimlariniz cok cok kiymetli simdiden tesekkurler

Nadir de olsa yanlis araca dosya acilabiliyor ve hatalar zinciri ile ikinci kayitta hatali aracin ustunden devam ediyor. Sirket hasarini aldigi icin onemsemiyor ama iste satistan sonra bu sekilde problemler yasanabiliyor. Mahkeme ile bir sonuc elde edilir insallah. Cunki aracta gercekten sorun varsa ya da olmasa bile kayitlardaki hata ispat edilemezse masraflar size kalacak.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Alttan vurup şanzıman yenilenmiş olmasın?

Benim bi kapı ile çamurluğum değişti sanıyorum 12binTL hasar çıktı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben boyasız diye bir araç alıyordum.sadece ön tampon boyalı denmişti.üstün körü baktırdım boya dendiği gibi diye başka kaportacı dahi göstermedi. Tam devrini alacağım gün servis kaydı varımıdır diye ford yetkili servisinden araç hakkında bilgi aldım.Sonuç araç 16 bin TL lik onarım görmüş zamanında ama kaportada sorun olmamış sadece ön tampon ve motor kısmı dağılmış.tramerde görünmüyor fakat serviste herşey kayıtlı.Alacağım kişi hemen yan çizdi abi valla bende şimdi senden öğrendim dedi.tabi yersen.

Sonuç olarak kaporta sağlam olsada araçta hasar olunabiliyor aldanmamak lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Arabaya sıfırdan motor yapsalar, misal motor suyunu bitirdi kullanan vatandaş farkında olmayacağı bir sebepten, sonrasında hararet yaptı conta yaktı blok çatlattı falan.

Arabanın dışında hiç hasar yokken yeni motor yapıldığı için 8-10 bin masraf eklenebilir. Bunu da kaskoya yükleyip tramerden görünmesine sebep olmuş olabilirler..

Tramer sorgusunda "erp" kelimesi bulunan hasar kayıtlarında hangi parçaların değiştiğini ve işlem gördüğünü görebiliyorsunuz. Orda ekspertiz raporu oluyor. Sorgulattığınızda erp ibaresi var mı hasar kayıtlarının yanlarında?

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Sansizuman da saglam degisme yok sani hocam, sarp hocam erp ibaresi yazmiyor tramer sorgusunda, ayrica tramerde parca yaz bosluk birak mesajinida attim ama hangi parcalarin islem gordugune ait bir bilgi gelmedi malesef, ayrica tuhaf olan durum sanki bir uc kagit var yada tesaduf olmus hasarin 1 tanesi 12/04/2014 digeride 04/12/2014 yani aylarla yillar yer degismis cok tuhaf

Arkadaslar birde bir filo firmasina ait olmasi bende sanki tuhaf bir seyler yapmislar fikrini dahada saglam olusturuyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Yüzde yüz kusurlu bir şekilde bentley e çarptıysa az bile. Karıştığı kazayı da araştırmak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Hocam bakin bentley meselesi degil sordum sigortaya karsi tarafmi diye degil dedi

Hocam bakin bentley meselesi degil sordum sigortaya karsi tarafmi diye degil dedi

Bu hafta sirasiyla sigorta sonra tuketici haklari sonra avukat deneyicem cidden merak ettim para onemli degil cunku ben bilerek aldim sorun yok borcu vardi birisinin bende arabasini aldim

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Sigortada kaza resimleri yok mu? Benim bi tamponu 500 tl boyadılar sırf kaskodan yapıldığı için.

Sigorta şirketleri zarar ediyorsa masrafları şişiren servislerin peşine düşmeli.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Ben göremiyorum. Diğer aracın kaskosundan yapıldığı için mi acaba?

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Kazayı yapan kişinin tc kimlik bilgisi, eski plaka, yapılan kaza tarihi, bilgileri lazım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Onları girdiğimde benim aracım tazminat talep eden olarak görünüyor. sigortalı bana vuran otobüs ve onun poliçe bilgileri var. Başka da bişey yok

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

2 yıl önce benim aracın karışmış olduğu kazanın evraklarına ulaştım. İyi oldu bu [emoji4]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim focusun far tampon radyatör ve panel hasarlarından oluşan kazanın parça listesi 30 satırdan fazlaydı.

10 Yıl önce 6000 lira tutmuştu.

Ertan mondeo ile köpeğe çarptığında aracında 12 bin lira hasar oluşmuş ve aracı pert olmuştu.

Kabukla hasarın boyutunu kestiremezsiniz.

En yakın örnek Sani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

Konu size fikir verebilecek örnekler üzerinden devam ediyor kayan bir durum yok

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Aracın sahibi olmadığınız bir zamanda, aracın asıl sahibinin yaptırmış olduğu kasko sigortasının hasar tazminatındaki yanlışı sizin düzeltmeniz çok zor, eğer rakamlarda hata var ise. filo aracı olduğundan dolayı yanlış araca hasar dosyası açılması gibi bir durum, çok çok düşük bir ihtimal olsa bile bu durumu değişirtikmekte zor. Hukuk yolunu denemeden önce, ilgili sigorta şirketi ile bir görüşün derdinizi anlatın, bu tarz bilgiler paylaşılmaz ama iyi niyet önemli yardımcı da olabilirler . En azından hangi parçalara işlem yapıldığını belki öğrenebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Bünyamin Dedeoğlu

Ilgili sigorta sirketini aradim başkan obama bile arasa bilgi vermeyecekler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Ilgili sigorta sirketini aradim başkan obama bile arasa bilgi vermeyecekler

Çok düşük bir ihtimal olduğunu söylemiştim. Hukuki yoldan'da nasıl bir idda ile talepte bulunacaksınız. hiçbir şekilde olayın tarafı değilsiniz. plakanızı verin tanıdık bir şirketten ise yardımcı olmaya çalışayım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...