İçeriğe Yönlendir

Dizel Megane Devir Dalgalanma Sorunu

Misafir

Recommended Posts

Sani Gerşon

Aracı ilk aldığımda Kerem usta da bakmıştı, bilgisayara bağladı 4 enjektörde arıza kodu vermiş, ama ufak bir şey den bile arıza verir önemli değil demişti,

arıza kodlarını sildi, sanki ondan sonra ki 1-2 gün yapmamıştı, tekrar uğrayıp sildirip deneyeceğim.

Renault'un kodlarını universal cihazlar kolay kolay silemiyor. CLIP cihazına bağlattırıp baktırmakta fayda var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Renault'un kodlarını universal cihazlar kolay kolay silemiyor. CLIP cihazına bağlattırıp baktırmakta fayda var.

O cihazı dışarda ki servisler de bulabilirmiyiz acaba yoksa servise mi gitmek gerekiyor
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O cihazı dışarda ki servisler de bulabilirmiyiz acaba yoksa servise mi gitmek gerekiyor

Pek sanmıyorum. Yetkili servise göstermenizde fayda var.

Yorum bağlantısı

Acaba enjektorlerın fıyatı nedır

Enjektör ler pahalıdır ama ısıtma bujileri uygun, vakit bulursam ısıtma bujilerini değiştireceğim.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Turan
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,

aracımda sabahları motor soğukken geç çalışma sorunu ve rolantide devir saati dalgalanma sorunu var, sanki motorun havası kesiliyor gibi,

sizce neden böyle bir sıkıntı yapıyordur, tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum

araç 1,5 dci 85 bg olan modeldir.

kısa bir video ekleyeyim,

https://www.youtube.com/watch?v=_VOEOZYhj6E

videonuzu izledim, devir saati aynı durumdaydı bende,

aşağıdaki videoları kendim çektim bakınız lütfen

böyle bir sorun mu

eğer yukarıdaki gibi bir sorun ise çözümü aşağıdaki videoda olan parçadan kaynaklanıyor,  2 kez bir servise 3 kezde başka bir servise gittiğim halde bilgisayara bağlayıp sorunu çözememişlerdi.

en son audi-ww tamiri yapan genç bir arkadaşa durumu anlattım hemen bu parçanın değişmesi gerektiğini söyledi ve beni bir pompacıya gönderdi, pompacı bilgisayara bağlayıp bu aletin basıncını kontrol etikten sonra değişmesi gerektiğini söyledi, parça serviste 850 tl civarı falandı (geçen yıl) ben üzerinde aynı numaraların yazılı olduğu parçayı Ankara'da reno parçacısında buldum (sahibinden.com) aradım konuştum ve parçayı k.k. ile satı aldım o gün kargoladı 2 civatası var aşağıdaki videoyu izleyip kendim söküp değiştirdim ancak mazot borularının 2 tabesi sökülmesi gerekiyor ve altıgen tork alyan anahtar gerekiyor, çok basit aslında. 

https://www.youtube.com/watch?v=v1Cj3gKxl0E

tarihinde Hüseyin Turan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

yukarıdaki mesajımı düzenleyemediğimden dolayı mesajımda bulunan eksikleri buraya yazıyorum.

serviste 850 tl civarı olan bu parçayı (mazot pompası basınç müşürü/rölesi) Ankaradan 250 tl almıştın

mesajın en altında 2 tabesi şeklinde yazmışım o kelime 2 tanesi şeklinde olacaktır.

bu videoyu izleyerek değiştirebilirsiniz. (tam bir yıl bu arıza ile boğuştum en sonunda bu video imdadıma yetişti birde Audi-ww tamiri yapan arkadaş sağolsun daha anlatırken arızanın bu parçadan kaynaklandığını söyledi, servisler de yok arabayı bırak yok şöyle yapalım böyle yapalım, pompaya bakalım, enjektörleri değiştirelim bir çok şeyden bahsettiler.

Yorum bağlantısı

Hüseyin bey ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim,

Başka forumlarda da aynı şekilde o parçadan kaynaklandığını söylediler, servise gittim fiyat aldım 965 tl dediler, ve parça sipariş üzerine geliyormuş

Parçayı değiştiririz de önemli olan parçayı uygun şekilde nasıl bulacağım?

yukarıdaki mesajımı düzenleyemediğimden dolayı mesajımda bulunan eksikleri buraya yazıyorum.

serviste 850 tl civarı olan bu parçayı (mazot pompası basınç müşürü/rölesi) Ankaradan 250 tl almıştın

mesajın en altında 2 tabesi şeklinde yazmışım o kelime 2 tanesi şeklinde olacaktır.

bu videoyu izleyerek değiştirebilirsiniz. (tam bir yıl bu arıza ile boğuştum en sonunda bu video imdadıma yetişti birde Audi-ww tamiri yapan arkadaş sağolsun daha anlatırken arızanın bu parçadan kaynaklandığını söyledi, servisler de yok arabayı bırak yok şöyle yapalım böyle yapalım, pompaya bakalım, enjektörleri değiştirelim bir çok şeyden bahsettiler.

Hüseyin bey sizin parçayı aldığınız parçacının telefon numarası var mı?

gerçi geçen sene yaşamışsınız siz bu sorunu, belki telefon numarasını kayıt etmişsinizdir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

Hüseyin bey ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim,

Başka forumlarda da aynı şekilde o parçadan kaynaklandığını söylediler, servise gittim fiyat aldım 965 tl dediler, ve parça sipariş üzerine geliyormuş

Parçayı değiştiririz de önemli olan parçayı uygun şekilde nasıl bulacağım?

Hüseyin bey sizin parçayı aldığınız parçacının telefon numarası var mı?

gerçi geçen sene yaşamışsınız siz bu sorunu, belki telefon numarasını kayıt etmişsinizdir.

http://www.renom.com.tr/ ben buradan almıştım. telefon ettim sahibine koydu kart ile aldım, eft/havale de sanırım oluyor, parçanın üzerindeki numaraları bir ışık ve ayna yardımı ile okumaya çalışın aynı numaraları bu satıcıya yazın mutlaka, gerçi siz telefonda sorunca sizden şasi numarasını isteyip hangi parça uygun diye bakıyorlar ve ona göre gönderiyorlar (orijinal mais kutusunda fakat delphi yapmış)

Yorum bağlantısı

http://www.renom.com.tr/ ben buradan almıştım. telefon ettim sahibine koydu kart ile aldım, eft/havale de sanırım oluyor, parçanın üzerindeki numaraları bir ışık ve ayna yardımı ile okumaya çalışın aynı numaraları bu satıcıya yazın mutlaka, gerçi siz telefonda sorunca sizden şasi numarasını isteyip hangi parça uygun diye bakıyorlar ve ona göre gönderiyorlar (orijinal mais kutusunda fakat delphi yapmış)

Tamam çok teşekkür ederim Hüseyin bey,

Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

Tamam çok teşekkür ederim Hüseyin bey,

servis pahalı, bir çok servis bu dengesizliğin bu parçadan yaptığını bile bulamıyor bilmiyor, parça normal piyasada 300-350 TL ye satılıyor DELPHi yapıyor parçayı kutusu mais, üzerindeki parça numarası da renoya ait, yani renoya verdiklerine reno araçların parça numarasını basıyorlar, bir çok dizel araçta mazot pompasının arkasında bu parça mevcut hatta ford bile kullanıyor bu parçayı, ama serviste taktırma çok pahalı, pompacılar 30-50 tl işcilik ile takıyorlar ama iyi bir pompacı bulmalısın belki onların elinde bile vardır bu parçadan daha ucuza aldıkları için maliyetine bile takarlar. pompacılarıda araştırırken delphi diye arat google da.

Yorum bağlantısı

servis pahalı, bir çok servis bu dengesizliğin bu parçadan yaptığını bile bulamıyor bilmiyor, parça normal piyasada 300-350 TL ye satılıyor DELPHi yapıyor parçayı kutusu mais, üzerindeki parça numarası da renoya ait, yani renoya verdiklerine reno araçların parça numarasını basıyorlar, bir çok dizel araçta mazot pompasının arkasında bu parça mevcut hatta ford bile kullanıyor bu parçayı, ama serviste taktırma çok pahalı, pompacılar 30-50 tl işcilik ile takıyorlar ama iyi bir pompacı bulmalısın belki onların elinde bile vardır bu parçadan daha ucuza aldıkları için maliyetine bile takarlar. pompacılarıda araştırırken delphi diye arat google da.

Aynen dediğiniz gibi Hüseyin abi, servisin en kalifiyeli elemanına videoyu izlettim, baktı baktı bir şey diyemedi, sen bu aracı getir inceleyeyim dedi, bende böyle bir sorunla hiç gelen olmadı mı dedim, cevap vermedi,

enjektörlerden olabilir dedi geçiştirdi :) servis süper, ilgi alaka 10 numara,

servisten orjinal kauçuk paspas takımı sordum 290 tl dedi, bu ne pahalılık anlamış değilim,

geçen yıl volkswagen den sıfır passat için kauçuk paspas aldım 160 tl. 10 numara kalitede.

reno daha pahalı 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aynen dediğiniz gibi Hüseyin abi, servisin en kalifiyeli elemanına videoyu izlettim, baktı baktı bir şey diyemedi, sen bu aracı getir inceleyeyim dedi, bende böyle bir sorunla hiç gelen olmadı mı dedim, cevap vermedi,

enjektörlerden olabilir dedi geçiştirdi :) servis süper, ilgi alaka 10 numara,

servisten orjinal kauçuk paspas takımı sordum 290 tl dedi, bu ne pahalılık anlamış değilim,

geçen yıl volkswagen den sıfır passat için kauçuk paspas aldım 160 tl. 10 numara kalitede.

reno daha pahalı

Parca fiyatina bir şey diyemem de, ben dogru servisi bulmak icin 3 tane degistirdim. 3. su evime 50km uzakta ama dogruyu buldum. Cok memnunum.
Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

Parca fiyatina bir şey diyemem de, ben dogru servisi bulmak icin 3 tane degistirdim. 3. su evime 50km uzakta ama dogruyu buldum. Cok memnunum.

hocam sizlerin İstanbul'da seçeneği çok ama bizim öyle bir seçeneğimiz yok maalesef, bayilerden birisi satışı bıraktı, diğeri servisi bıraktı yani tek servis kaldı hatta reno satacak bayi kalmadı Eskişehir de. en yakın Kütahya 70 km.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Iste ben de o kadar secenege ragmen 50km uzakta gebze deki servise gidiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Iste ben de o kadar secenege ragmen 50km uzakta gebze deki servise gidiyorum.

Senin güzergah başka illerde 200 km demek :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Senin güzergah başka illerde 200 km demek :)

Abi dogru bakimsa giderim, 200km,Renault ile 1 saat[emoji14]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...