İçeriğe Yönlendir

Yüksek Sesli Korna?

Misafir

Recommended Posts

İyi günler;

Aracıma yüksek sesli korna taktırmak isterim.

Konu ile ilgili hiç bir fikrim yok.

Yasal durumu nedir?

Ne kadara patlar?

Nasıl bir tip korna seçmeliyim...

İstidiğim bastığım zaman şöyle tırlardaki gibi bir ses çıksın...sanırsam onlar havalı oluyor. binek otomobillere de olur mu ?

cevaplarınız için teşekkür ederim...

taktırma amacıma gelince benim aracın korna sesi iyice azaldı kendim bile zor işitiyorum.

Taktırmışken basınca iyi uyarsın ....trafikte hata yapan çok denkgeliyor...

Yorum bağlantısı

Yayalara korna çaldığınızda panik durumu olabilir, panik anında hiç yapmayacağı şeyleri yapabiliyor insan.

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

ilginç şeyler yerine yeni tip focus kornası koyabilirsiniz gayet güçlü ve tok sesi var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Yayalar birden korkabiliyor, hatta simdiki araclar, -en azindan benim aracim- daha sessiz calistigi icin, ara yolda giderken arkasindan falan farkinda bile olmuyorlar ben normal kornaya bile basmiyorum sicramasin diye, arkadan takip ediyorum o fark edene kadar [emoji56][emoji56][emoji56]

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Kamyonlardakilerden dşünüyorsanız kompresör ttakmanız gerekmektedir ama, ben tavsiye etmem.

Mercedes kornası yada F1 kornası diye tabir edilen kornaların hem sesi iyidir, hemde çok rahatsız edici değildir. Fiyatı da 50-100 lira arasındadır..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

ilginç şeyler yerine yeni tip focus kornası koyabilirsiniz gayet güçlü ve tok sesi var

Benim 2007 nin kornası bile yetiyor da artıyor :good1:

Haddinden fazla güçlü korna bol kulak çınlamasına neden olur

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Konu sahibinden özür diliyorum. Bana da bir düğün ses sistemi lazım. Sokaktan dat dat geçenlere iyi dileklerimi rahatça iletebileceğim türden. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Bonzai içmiş silahlı birini uyarmayın da aman ha. Trafikte insanın karşısına ne çıkacağı belli olmaz.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

1- evet onlar havalı korna, komprosörün yoksa ki yok, klima tüpü yada lpg tankına hava ile doldurarak çözüm bulursun,, italyan morco dur bu işin piri ..

2- kendinden küçük komprsörlü kornalar var mevcut korna dan daha yüksek çıkartır ama bir havalı yapmaz.. bunda da seger falan iş görür
Fatih Yüce gibi bir Abin varsa hediye de edebilir.. :=) (bana olduğu gibi)
not; muayeneden geçemessin, kendi normal kornası da olacak bir anahtarla iki kornayı ayırıp öyle kullanırsın ki bence öyle hap havalı korna her zaman kullanılmaz.. ama bazen çok arıyor insan geri geri sokaktan önüne bir bayan sürücü çıkınca sen seyir halindeyken o zaman işte ders verme amaçlı korkutmak gerekiyor :p :=)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Yayalar birden korkabiliyor, hatta simdiki araclar, -en azindan benim aracim- daha sessiz calistigi icin, ara yolda giderken arkasindan falan farkinda bile olmuyorlar ben normal kornaya bile basmiyorum sicramasin diye, arkadan takip ediyorum o fark edene kadar [emoji56][emoji56][emoji56]

:bravo:

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Benim eski fiestamda vardı kompresörlü baya bi sesi vardı fazla basmıyordum anca sinir olduğum yolun ortasında giden insanlara basıyodum bi toplu taşımacılara basıyodum.1 ay kadar kullandım ama fazla tavsiye etmiyorum kullanan biri olarak:))

Yorum bağlantısı
furkan safi

hocam yüksek sesli korna takıp küfür yiyecegine degişik bir melodi tak ilgi çek.(bi ara godfather ünlüydü şimdi ne ünlü bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Osman Tokdoğan

Bence de ford'un (2012 focus) kornası tok ve tatminkar bir ses çıkarıyor, muayenede sıkıntı yaşayabileceğinizi düşünerek farklı bir şey taktırmayın derim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...