İçeriğe Yönlendir

Ford Tourneo Courier Kalkışlardaki Performans Yoksunluğu Ve Hantallık.

Ferdi DOĞAN

Recommended Posts

Ferdi DOĞAN

Arkadaşlar herkese iyi günler aranıza yeni katıldım.sıfır Ford tourneo Courier tit.plus aldım ve Ford ailesine katılmış bulunmaktayım.Aldığım aracı çok begendim ve şu an 240 km.Fakat bu aracın bu kalkuslardaki hantalığı çok canımı sıkmaya başladı bunun dışındaki herşeyi mükemmel. Kaldı ki bu araç tiraci gorunuyor boş halde böyleyse yarın birgün yük alma durumunda ne yapacak bilmiyorum. Ford bu noktayı ya tam değerlendirememiş yada ben abartıyorum... Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Herkese hayırlı günler.

Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Arkadaşlar herkese iyi günler aranıza yeni katıldım.sıfır Ford tourneo Courier tit.plus aldım ve Ford ailesine katılmış bulunmaktayım.Aldığım aracı çok begendim ve şu an 240 km.Fakat bu aracın bu kalkuslardaki hantalığı çok canımı sıkmaya başladı bunun dışındaki herşeyi mükemmel. Kaldı ki bu araç tiraci gorunuyor boş halde böyleyse yarın birgün yük alma durumunda ne yapacak bilmiyorum. Ford bu noktayı ya tam değerlendirememiş yada ben abartıyorum... Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Herkese hayırlı günler.

öncelikle aracınız hayırlı olsun aracınız 1.6 sanırım aynı aracın 1.4 versiyonunu kullandım tam bir felaketti  :nea: yük noktasında ise çok fazla yük atılamaz sanırım connectler gibi olmaz heralde

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hayır abartmıyorsunuz benim kuryede öyle aslında bütün kuryeler öyle, performans beklemeyin, araçta 4 kişi varken rampada sıkıntı yaşatıyor, ekonomik bir motor olmasının böyle eksileri oluyor haliyle, özellikle 1. ve 2.vitesi çok kısadır tabiri caizse hemen ciğeri biter zamanla alışırsınız. Ford bunu bilerek yapmış.

Sizi bekleyen asıl tehlike aracın trim sesleri umarım yaşamazsınız ben artık pes ettim çünkü.

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferdi DOĞAN

İnşallah başka bir sıkıntısı çıkmaz.Doğuş bey sizinkinin rengiyle aynı galiba benim ki tektonik gri.bazen de geri vites tam girmiyor tekrarlamak zorunda kalıyorum bu sizde oluyor mu? Bazen de titreme yapıyor ..

Yorum bağlantısı

İnşallah başka bir sıkıntısı çıkmaz.Doğuş bey sizinkinin rengiyle aynı galiba benim ki tektonik gri.bazen de geri vites tam girmiyor tekrarlamak zorunda kalıyorum bu sizde oluyor mu? Bazen de titreme yapıyor ..

Geri vites arada bir atar normal bende de oluyor, fordlarda olan bir durum, evet benim aracımda tektonik gri.

Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Bendeki 75 HP bir sürü malzeme atıp yola çıktığım oldu ama çekiş sorunu yaşamadım. Sizin beklentileriniz yüksek sanırım :)  Kaldı ki ben  radyatör, kombi vs yüklüyorum bide..Tabi rampada çekiş sorunu yaşamadım. Hatta çok dik rampada 1.3 90 HP maxi doblo ile 2. vitese atamıyorken bunda 2. viteste çıkıyorum. 

Geri vitese geçme sorunu bende de oluyor ara ara.. En gıcık olduğum durum..

Bende titreme değilde 1. viteste kalkarken küt diye ses gelip sanki debriyaj yapışmışta bir anda bırakmış gibi araç öne atılıyor. Çok nadirde olsa oluyor..

Trim sesi benim de bir noktadan geliyor iç havalandırma ortadaki kanalın ordan. Bazen yok bazen geliyor. Başka da bir yerden ses gelmiyor şükür. 2.700 km oldu

40 günde..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Hayır abartmıyorsunuz benim kuryede öyle aslında bütün kuryeler öyle, performans beklemeyin, araçta 4 kişi varken rampada sıkıntı yaşatıyor, ekonomik bir motor olmasının böyle eksileri oluyor haliyle, özellikle 1. ve 2.vitesi çok kısadır tabiri caizse hemen ciğeri biter zamanla alışırsınız. Ford bunu bilerek yapmış.

Sizi bekleyen asıl tehlike aracın trim sesleri umarım yaşamazsınız ben artık pes ettim çünkü.

+100

Yorum bağlantısı
Ferdi DOĞAN

Arkadaşlar böyle şeyler belki araçlarda oluyordur ama daha 2 haftalık bir araçta böyle şeyler görmek cidden insanı üzüyor haliyle beklenti oluyor sonuçta..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Geri viteste devriyaja tam basmanız ve 2 ile 3 saniye bekleyip vitesi tam takmanız gerekli tam geçmedi için atıyor. seri vites değiştirme alışkanlığına uymuyor ford vitesi lakin manuel şanzumanda takdir gören bir markadır ki lap diye yerine geçip orada sallanmayan bir vites yapısı vardır .tekrardan derimki devriyaja tam basın ;)

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Arkadaşlar böyle şeyler belki araçlarda oluyordur ama daha 2 haftalık bir araçta böyle şeyler görmek cidden insanı üzüyor haliyle beklenti oluyor sonuçta..

Oluyor malesef şimdi yerli üretim ne de olsa diyeceğim sonra bana kızacaklar..ama malesef durum böyle.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Arkadaşlar böyle şeyler belki araçlarda oluyordur ama daha 2 haftalık bir araçta böyle şeyler görmek cidden insanı üzüyor haliyle beklenti oluyor sonuçta

Herhangi bir sorunla karşılaşmayın inşallah birdaha sekmentinde o fiyata alınacak en doğru araç hem donanım hem konfor.ki zaten geçen sene heptirik yaptı tek sıkıntısı tirim sesleri insanı çileden çıkarır. serviste yapacana bozar o daha beter delirtir.sizde olmaz umarım 

Oluyor malesef şimdi yerli üretim ne de olsa diyeceğim sonra bana kızacaklar..ama malesef durum böyle.

Doğuş peugeot servisi beni görünce içeri kaçıyor.ne diyorsun bu işe  :D  :D

Yorum bağlantısı

Doğuş peugeot servisi beni görünce içeri kaçıyor.ne diyorsun bu işe  :D  :D

ahaahaha hiç şaşırmadım abi forddan sonra sıra peugetto onuda kıvama getirirsin sen  :D  :D

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ahaahaha hiç şaşırmadım abi forddan sonra sıra peugetto onuda kıvama getirirsin sen  :D  :D

Gelmek üzerler modülerleri eklerken bazı tırnakları oturmamışlar ses yaptı buldum nerede olduğunu ama servisi bir bunaltayım demi siz nasıl iş yapıyorsunuz diye huhaaaa  :D

Yorum bağlantısı

Gelmek üzerler modülerleri eklerken bazı tırnakları oturmamışlar ses yaptı buldum nerede olduğunu ama servisi bir bunaltayım demi siz nasıl iş yapıyorsunuz diye huhaaaa  :D

Tam saha pres yap abi göz açtırma  :D  :D

Yorum bağlantısı
Arif Duzgun

İnşallah başka bir sıkıntısı çıkmaz.Doğuş bey sizinkinin rengiyle aynı galiba benim ki tektonik gri.bazen de geri vites tam girmiyor

tekrarlamak zorunda kalıyorum bu sizde oluyor mu? Bazen de titreme yapıyor ..

aracimi sıfır aldım ve 2000 km de titreme benim de yaşadığım bi sorundu servise gittim program yükledikten sonra titreme sorunum kalmadı geri vites geçerken sıyırma veya vites ten atma sorununu yaşadım ama en fazla iki defa sonra hiç olmadı arabam 1.6 95 ps titanium.
Yorum bağlantısı
Ferdi DOĞAN

Anladım.Arif bey hangi servise gittiniz öğrenebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

yokuş kalkış desteğini kapatıp o şekilde deneyin,kalkışlarda bariz bir fark hissedersiniz

Yorum bağlantısı

yokuş kalkış desteğini kapatıp o şekilde deneyin,kalkışlarda bariz bir fark hissedersiniz

+1903
Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Nasıl kapatıyoruz trend donanımlı courier van da?

Yorum bağlantısı

Nasıl kapatıyoruz trend donanımlı courier van da?

Müzik sistemi içinde ayarlar var titaniumlarda, trend paketlerde yokuş kalkış yok diye biliyorum

Yorum bağlantısı

Kalkışlardaki titreme ve sürtme sesi gibi ses baskı balatadan kaynaklı.. Bu balatalardaki kanserojen ürünü çıkardılar, fren balataları da baskı balatalar da böyle sesler yapıyor.

Onun dışında hantallık da vites oranları ile alakalı.

Fiesta binek araba şanzıman oranı kısa, ama courier de daha uzun tutulmuş ekonomi yapsın diye. O da biraz hantallık sağlıyor.

Onun dışında trim sesleri evet kötü, ama fiyat performans değerlendirince özellikle titanyum Plus gırtlağına kadar dolu. 45bin tl lere alınıyor gibi. Onlar göz ardı edilebiliyor.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Şu leonu aldıktan sonra kuryeyi satıp babama doğru düzgün trim sesi olmayan bir araba alacağım  :vurduvara:

tarihinde Doğuş Bağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Öz

Müzik sistemi içinde ayarlar var titaniumlarda, trend paketlerde yokuş kalkış yok diye biliyorum

Trend donanımlarda da mevcut ABS-ASR-ESP-HILLHOLDER-BLUETOOTH vs.. Ama işte ortada büyük ekran yok. Sadece yol bilgisayarı var ve teyp üzerinden de ses ve bluetooth ayarları yapılabiliyor sadece..

Yorum bağlantısı

Şu leonu aldıktan sonra kuryeyi satıp babama doğru düzgün trim sesi olmayan bir araba alacağım  :vurduvara:

Bu şekilde geniş yüksek aranıyorsa o paralara zor gibi abi :) hayırlısı ama

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...