İçeriğe Yönlendir

Hangi Fiesta?

Misafir
Çözüme git Serhat ipeksoy tarafından,

Recommended Posts

Merhaba herkese ilk üyelik ilk mesaj sizlerin tecrübe ve deneyimlerine çok ihtiyacım var arkadaşlar.. Benim daha dün itibarı ile kullandığım seat toledo marka aracımı bugün sattım.. 1 hafta boyunca almayı çok istediğim fiesta konusunda kafam oldukça karıştı.. Araç konusunda netim lakin motor ve vites konusunda kararsızım.. Sizinde kafanızı çok karıştırmayıp sadete geleyim..

2 araba'da ikinci el titanium ve ikisi de 2015 model.. Birisi 1.6 titanium x powershift 7000 km'de (50.000 TL), diğeri de 1.4 titanium x manuel vites ve 9500 km (45.000 TL) civarında ve her ikisi de oto galeri'den satılık.. 

Sizce bu ikisinden hangisi tercih edilmeli olumsuz yönleri ve kronik sorunları var mıdır.. İkisi arasında 5.000 lira fark var.. Ford bayisinde biraz soruşturma yaptım dedikleri 1.6 daha çok satıyoruz 1.4 çok fazla satmıyoruz diye bir beyanları oldu.. Kafam çok karıştı bunun üzerine.. tam 1.4 alacakken 1.6 otomatikte ilgimi çekti.. 

Vaktim çok dar ve gerçekten samimi yorumlarınıza ihtiyacım var.. Sizce hangisi ve sizce fiyatlar normal midir piyasaya göre? 

Teşekkürler.. 

Yorum bağlantısı
Hakan Yucebas
(düzenlendi)

Oncelikle hosgeldiniz.

1.6 titanium x powershift daha iyi bir tercih olucaktir.Daha cok tutulan motor vr sanzuman oldugu icin ileride saterken musterisi daha cok olur.

Hemde yokus da vs. yerlerde kasayi daha iyi ceker.

tarihinde Hakan Yucebas tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Teknik bilgim yok ancak ben 1.6 powershift i tercih ederdim herhalde  :) adınıza hayırlısı neyse o olsun 

Yorum bağlantısı

Hoşbulduk. Çok teşekkür ederim.  :)

1.6 konusunda herkesin hem fikir olması çok sevindirici.. Peki sizce piyasa olarak istenen fiyat normal midir sizce? Pazarlık etmelimiyim biraz daha..  şanzıman sorunu olur mu acaba.. Ayrıca muhakkak ekspertize sokturmak istiyorum almadan önce belirgin olarak nelere dikkat etmek gerek.. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

1.6 powershift derim .katiyen pazarlık edin derim hemde dibine kadar. ve galariciler çok çok tehlikelidir mutlaka ekspertiz yaptırın iyi biryerde mümkünse yetkili serviste onlar zaten a dan ze ye rapor veriyorlar 

Yorum bağlantısı
Canberk Eken
(düzenlendi)

Ben de yeni bir seçenek ortaya atarak kafanızı biraz daha karıştırayım :D  :seytan:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kazasiz-boyasiz-tam-otomatik-ilk-sahibinden-273255064/detay

1.0 ecoboost 1.6 kadar gider, hatta daha da zevklidir ama çok daha az yakar + vergi avantajı var. Şanzuman aynı zaten.

tarihinde Canberk eken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Okan bey benim zamanında çok canım yandı iyi bilirim.. Alacağım araç Ankara'da biraz araştırdım computest diye bir ekspertiz varmış oraya gitmeyi tavsiye edeceğim galeriye ya da daha iyisi var ise oralarda götürebileceğim sizlerinde tavsiyesini almak isterim.. Sorun olursa yönümü İstanbul'a çevirebilirim.. 

Ben de yeni bir seçenek ortaya atarak kafanızı biraz daha karıştırayım :D  :seytan:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-kazasiz-boyasiz-tam-otomatik-ilk-sahibinden-273255064/detay

1.0 ecoboost 1.6 kadar gider, hatta daha da zevklidir ama çok daha az yakar + vergi avantajı var. Şanzuman aynı zaten.

Vallahi bilemiyorum ki bu ecoboost'u da çok duydum ama çok fazla bilgi sahibi olamadığım için emin olamıyorum bu konuda.. Hani eskiden olsa 1000 motor nedir yürümez derler ya gözümü korkutuyor ön yargılı oluyoruz işin doğrusu ama tabi bunu da bir araştırayım en iyisi.. Teşekkür ederim :) 

Yorum bağlantısı
Canberk Eken
(düzenlendi)

Okan bey benim zamanında çok canım yandı iyi bilirim.. Alacağım araç Ankara'da biraz araştırdım computest diye bir ekspertiz varmış oraya gitmeyi tavsiye edeceğim galeriye ya da daha iyisi var ise oralarda götürebileceğim sizlerinde tavsiyesini almak isterim.. Sorun olursa yönümü İstanbul'a çevirebilirim.. 

Vallahi bilemiyorum ki bu ecoboost'u da çok duydum ama çok fazla bilgi sahibi olamadığım için emin olamıyorum bu konuda.. Hani eskiden olsa 1000 motor nedir yürümez derler ya gözümü korkutuyor ön yargılı oluyoruz işin doğrusu ama tabi bunu da bir araştırayım en iyisi.. Teşekkür ederim :) 

Ben test sürüşü yapmıştım, otomatik araçtan zevk almayan biri olarak o motorun karakteri ve powershift şanzumandan baya zevk almıştım. 1.4 olandan zaten kesinlikle daha iyidir de büyük ihtimal 1.6 psden de performans olarak üstündür.

Ekleme: 1.0 eb ps, 1.6 olandan 0/100'de 0.3 saniye son hızda da 4 km gerideymiş.Ama turbo araç hissiyat olarak tersini hissettirir zaten size. Teknik özellikler linkini inceleyin derim.

http://www.ford.com.tr/Hidden/fiesta-donanim-ozellikleri

Ben sizin yerinizde olsan benzer rakamlara hem daha yeni teknoloji motor, hem daha keyiflisi hem çok daha az tüketim ve düşük vergi dilimiyle gözüm kapalı 1.0 eb araştırırdım.

tarihinde Canberk eken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel
(düzenlendi)

Sonuçta araçların garantisi devam ediyor..Powershift iyidir..

Ancak babamın oğlu galerici olsa yinede almam..açık ve net..

tarihinde Volkan Dinçel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ben test sürüşü yapmıştım, otomatik araçtan zevk almayan biri olarak o motorun karakteri ve powershift şanzumandan baya zevk almıştım. 1.4 olandan zaten kesinlikle daha iyidir de büyük ihtimal 1.6 psden de performans olarak üstündür.

Ekleme: 1.0 eb ps, 1.6 olandan 0/100'de 0.3 saniye son hızda da 4 km gerideymiş.Ama turbo araç hissiyat olarak tersini hissettirir zaten size. Teknik özellikler linkini inceleyin derim.

http://www.ford.com.tr/Hidden/fiesta-donanim-ozellikleri

Ben sizin yerinizde olsan benzer rakamlara hem daha yeni teknoloji motor, hem daha keyiflisi hem çok daha az tüketim ve düşük vergi dilimiyle gözüm kapalı 1.0 eb araştırırdım.

Araştıracağım çok teşekkür ederim ilginiz için. :)

Sonuçta araçların garantisi devam ediyor..Powershift iyidir..

Ancak babamın oğlu galerici olsa yinede almam..açık ve net..

Evet haklısınız lakin bakıyorum araç sahipleri de malım kıymetli hesabı, olurundan yüksek fiyatlar vermişler.. Aynı model ve özelliklerde 52.000 & 55.000 TL isteyenler var ne yazık ki.. 

Yorum bağlantısı
Hakkı Önder

1000 cc motor diye düşünmeyin ben kullandım 1000cc.ye göre sıkı makinadır.Gaza yüklenince koltuğa yapıştırır.:) 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Galeri olması kafa karıştırıcı, daha sahibinden satılan araçlara bakılmalı derim.

Mutlaka ekspertiz yaptıracağım aracı almadan. Acaba ne konuda kafa karıştırıcı? Ayrıca yukarıda da dediğim gibi sahibinden ilanları da olduğundan çok istiyor ekonomimi sarsıyor ne yazık ki kaldı ki 50.000 bile şu aşamada beni zorluyor. 

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Serhat ipeksoy

1.0 motor atmosferik değildir turbodur. ecoboost diye geçer 100 beygirdir. 170 torku 1400 devirde verir. (2015 model sıfır 59230)

1.6 motor atmosferik ve 105 beygirdir. 150 torku 4200 devirde verir. (2015 model sıfır 56010)

4 yıl üstüste en iyi moor ödülünü alan1.0 ecoboostun vergi avantajı var ama sonuçta turbo, sakin kullanmazsanız tüketim fırlar gider. şahsen 1.6 motor powershift kullanıcısı olarak 1.6 öneririm.

bayiden 2015 model de olsa, sıfır alabileceğiniz fiyatlara göre ikinci el fiyatlarını değerlendirin kararınızı verin derim.

Yorum bağlantısı

Galericiden araç almama konusunda neden bu kadar katısınız, galericiden de araç alınır şahıstan da yeterli düzgün insan olsun.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kısmet olur ise yarın öğlene kadar hangi aracı alacağım kesinleşecek.. Büyük ihtimalle de 1.6 titanium powershift olacak.. ecoboost beni zorlar maddi açıdan.. Bunun sigortası kaskosu yakıtı falanı filanı derken biraz daha masrafım gitmiş olacak sonuçta.. kendi sattığım eski aracımın sigortasını 240 liraya yaptırmışken bir kaç ay öncesi bu model için 1000 liraya yakın fiyat çıkacak diyorlar bu durum beni ne yalan söyleyeyim üzdü.. keşke hakkaniyetli fiyatlar çıksa.. Neyse artık herşeyin hayırlısı, yorum yapan herkese çok teşekkür ederim inşallah bundan sonra da burada güzel paylaşımlar ile birlikte oluruz.. 

:nazar:  :nazar:  :nazar:

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Arkadaşlar dün ankaraya gittim ve arabayı aldım inşallah hayrını görürüm.. Çok memnun kaldım yol süresince hiç yormadı.. Çok keyifli bir sürüşe sahip.. 1200 km civarı karma kullanım ile 260 liraya geldim ankara mersin diyarbakır üçgeninde.. Trafik sigortası çok fahiş çıktı ama sigortam.net'ten uygun bir sigorta tercih ettim.. Hele hele o güneş sigorta ne öyle aman diyim.! 

:nazar:  :nazar:  :nazar:

4bdayL.jpg

L1Jb5j.jpg

rZqOom.jpg

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

hayırlı uğurlu olsun o zaman. renk olarak ta güzel seçim.

bi arabam konusu bekleriz artık

Yorum bağlantısı

hayırlı uğurlu olsun o zaman. renk olarak ta güzel seçim.

bi arabam konusu bekleriz artık

Çok teşekkür ederim en kısa zamanda inşallah..  :good1:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun güzel araç, şanzıman olarak powershift tercihi de yerinde. Lpg taktırmayacaksanız 1.0 ecoboost tavsiye ederdim. Ancak artık almışsınız. Allah kaza bela vermesin.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hayırlı olsun güzel araç, şanzıman olarak powershift tercihi de yerinde. Lpg taktırmayacaksanız 1.0 ecoboost tavsiye ederdim. Ancak artık almışsınız. Allah kaza bela vermesin.

Garanti bitene kadar lpg düşünmüyorum açıkçası.. Ecoboost maddi durumumu çok aşıyordu.. Çok teşekkür ederim. :)

Hayırlı olsun, güle güle kullanın :nazar:

Çok teşekkür ederim. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...