İçeriğe Yönlendir

Sağ Alttan Su Damlıyor Ve Motor Suyu Azalmış.

Murat Yılmaz2
Çözüme git Murat Yılmaz2 tarafından,

Recommended Posts

Murat Yılmaz2
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. 2000 model Mondeo' u alalı bir hafta oldu daha. 8555031cd70ffa5d71df41bd226e1291.jpg9371cb74a32cc598e02552e0ddae9523.jpgd34f91eb0b025badbac1c44f7b71b6f6.jpgAz önce 1 saatlik yoldan geldim ve klimayı da açmıştım. Aracı parkedince fotoğraftaki gibi sağ altından su damladığı o farkettim. Klimadaydım diye düşünüyorum ancak motor suyunun da bittiğini gördüm. Geçen gün su yarısında vardı. Motor suyunu Nasıl eklemeliyim? Yada bir ustaya mı yaptırsam?

tarihinde MuratYilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

devirdaime bakmakta fayda var.ayrıca lpg su tesisatına da bakmak gerek.eksık kısmı,kısa zamanda bakıma gidecekseniz sadece suyla tamamlayabilirsiniz.çünkü sorunun çözümü sırasında suyu komple boşaltmak gerekebilir.geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfur Polat

Murat bey,  2 sıkıntıdan olmuş olabilir. Geçmişte benimde başıma geldi.

1.olabilecek sıkıntı: Su deposunda kırık, çatlak veya bağlantı hortumlarının kelepçe kısmında gevşeme ,

2.olabilecek sıkıntı:  Devir daim pompasında ufak arızalardan dolayı damlatma veya devir daim pompası ile bağlantılı hortum kısımlarında gevşeme, delinme vb. nedenler. Ben bu 2 sıkıntıdan şüphelendim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Devridaim ve hortumlar da sorun yoksa ,su deposunda muhtemelen kırık,çatlak olabilir. Soğukken göremeyebilirsiniz. basınç da kaçırır. Başıma gelmişti. Sensörlü ise, yenisi baya pahalı. Tamir de olmuyor. Sensörsüz olanları ucuz.

Su deposunu,  üst kaportaya yakın yerine, sünger veya lastik koyun ,Gevşek ise, sarsıntılarda kaportaya değer çatlamaya neden olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2

d88e6d2cfcae30f8d2899e0093cb1a2d.jpg6f5e6ba4f0744793ece463d083673f49.jpg

Teşekkür ederim. Bu akan suyun da motor suyu olduğundan artık eminim çünkü rengi radyatördeki gibi pembemsi bir renk. Bir yerden sızıyor ama tam göremedim. Motordaki kayışlardan birinin üstüne damlıyordu. Yarın sabah bir ustaya gideceğim.

Peki norma su mu doldursam gidene kadar, ne dersiniz? Çünkü deposunda hiç su kalmamış. Gideceği. Yer de 1-2 km ilk bir yer. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun.

Sornasında kayışın da değişmesi gerekecek. Takım halinde değiştirtmenizi öneririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Geçmiş olsun.

Sornasında kayışın da değişmesi gerekecek. Takım halinde değiştirtmenizi öneririm.

Kayış neden değişiyor?

Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2

Şimdi su koydum biraz 1,5 lt kadar ve alttan damlamaya başladı. Fakat damlatan yeri göremiyorum. Yarın sabah bir ustaya götüreceğim arkadaşlar. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Benim başıma geldi ufacık bir çatlak varmış ve sızıntı gibi sıcak motorda kaçırıyordu. Yan sanayi aldım ondada üst hortumun delikleri hatalı açıldığı için üst deki suyu kabın altına aktarmıyordu. Sonra onuda söktüm orjinal aldım sıkıntım kalmadı.  Çok pahalı bir parça değil 90 tl ye allmıştım sanırım orjinalini.

Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2

Benim başıma geldi ufacık bir çatlak varmış ve sızıntı gibi sıcak motorda kaçırıyordu. Yan sanayi aldım ondada üst hortumun delikleri hatalı açıldığı için üst deki suyu kabın altına aktarmıyordu. Sonra onuda söktüm orjinal aldım sıkıntım kalmadı. Çok pahalı bir parça değil 90 tl ye allmıştım sanırım orjinalini.

Samet bey neyi aldınız? Ben çok acemiyim de bu konuda:)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Samet bey neyi aldınız? Ben çok acemiyim de bu konuda:)

Genleşme kabı :) ( Antifiriz koyduğumuz kutu )

tarihinde Samet Daz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2
(düzenlendi)

Ben kapta ya da kabın çevresinde birşey bulamadım su adına ancak motora yakın yerde o kayışlardan birinin üstüne damlıyor su. Yarın sabah ustaya gideceğim inşallah. Sonuçları yine burdan paylaşırım.

tarihinde MuratYilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kayış neden değişiyor?

Sıvı değen kayış özelliğini çok daha çabuk yitirir derler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özkan Kaçar

Klasik Mondeo Kuralı : Zetec motor yağsız çalışır, ama susuz asla!!! En kısa zamanda bu sorunu cozmelisin hocam.

Yorum bağlantısı
Ozan Kılıçaslan

sanırım aynı sorun benim 2006 focusta da var. antifirizi 1 ay olmadı doldurdum. 2 gün önce farkettim ki "min" çizgisinin 2 parmak altında.Motor soğukken de sıcakken de kontrol ettim seviye hemen hemen söylediğim gibi. İşin garibi motorun altı komple ıslak. bir yerden kaçak var ama hayırlısı. Gözüm hararet göstergesinde  en kısa zamanda yine sanayiye gideceğim.

Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2

Arkadaşlar, sabah ustaya bıraktım. Devirdaim motoru dedi, parçacı'ya 180₺ ödeme yaptım motor için. 2 saate kadar parça gelecekmiş, ustaya ulaştıracaklar. Kayış ve antifiriz ücreti ve işçilik ücretini iş bitiminde vereceğim. Sonucu paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Murat Yılmaz2

Arkadaşlar aracı aldım. 180₺ devir daim, 50₺ organik antifiriz ve bir silikon yapıştırıcı ve 50₺ işçilik aldılar. Bu arada işçilik'ten indirim yaptık dediler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2

Aklıma da geldi ama satın aldığım kişi bana 15000 km daha var demişti. Ben de 5000 km sonra değiştireyim diyorum.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Bahse konu aracın ivedi ustaya gösterilmesi gerekli burada yazmak çözüm değil lütfen beklemeyin beklersenizde binmeyin o araca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yılmaz2

Bahse konu aracın ivedi ustaya gösterilmesi gerekli burada yazmak çözüm değil lütfen beklemeyin beklersenizde binmeyin o araca

Aracı ustaya götürdüm, devirdaim motoru değişti, sorun yok şimdilik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...