İçeriğe Yönlendir

2011-2012 Tdci Fiesta Hakkında Görüşleriniz?

Halil Soyer

Recommended Posts

Halil Soyer

Merhaba,

Daha önce Focus almayı planlıyordum bazı nedenlerden dolayı alamadım.

Daha önce 2007 fiestam vardı.

Pratiklik ve yakıt konusunda tekrar eski aracımın 2011-2012 modelini almayı planlıyorum.

2007 modelde çok şey öğrendim, 2011-12 modellerde nelere dikkat etmeliyim?

Araç önerisi de alabilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Uygun kilometre ve motor sağlamlığı konusunda emin olursanız bir araç için düşünmeden alın derim.. Çok memnun kalırsınız..

Tek eksiği 2 hava yastığı olması, ESP ve yokuş kalkış olmaması.. 

Ama sanırsam güvenlik pakette bunların bir kısmı mevcut..

Yorum bağlantısı
Halil Soyer

Uygun kilometre ve motor sağlamlığı konusunda emin olursanız bir araç için düşünmeden alın derim.. Çok memnun kalırsınız..

Tek eksiği 2 hava yastığı olması, ESP ve yokuş kalkış olmaması.. 

Ama sanırsam güvenlik pakette bunların bir kısmı mevcut..

100bin km altında almayı düşünüyorum bakalım.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

3 yıl 60 bin km kullandım 2012 titanyum dizel. genel olarak memnundum. çok uzun yola da çıktım. yormadı. özellikle şehirler arası 100 ü geçmezseniz çok tasarruflu bir araç. Piyasası iyi. 3 saat içinde iyi bir fiyata elden çıkardım 5-6 ay önce. 

Yorum bağlantısı
Guest Yunus Gökhan Ay

2012 model 6 aydan itibaren euro 5 motor.Donanım olarak tam deri direksiyon simidinden farkı anlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Fena araç değil ama Yunus Bey in dediği gibi Euro 5 motorlusuna bakın

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Çevreye faydası var başka faydası yok. Belki ileride vergi avantajı olabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

2012 ikinci yarısından sonra çıkanlarda hareret göstergesi var. 2011 başındakiler €4. sonrası €5 motor sesi farkından ayırt edebilirsiniz. Ben €5 seviyorum ancak forumda DPF karşıtı çok arkadaş var. Ben seviyorum. (dizel için konuşuyorum.) Benzinli için perfomans beklenmiyorsa 1.5 ay kadar almanyada 1.25 benzinli kullandım fena değil ama  bir uçakta değil. kısaca gitmiyor.

Öncedende 2004 fiestam vardı. Eski kasaya göre daha yumuşak direksiyon ve yumuşak amortisörleri var. 

Genel fiesta ile ilgili yorumum. Şehir içi çok seri az yakar çok kaçar. €5ler dizeller daha sessiz.Hepsi yol sesi alır. Ancak eski kasada olmayan yerlere ses yalıtım yapmışlar.Aracın altına yatınca görüyorsunuz. yinede ses yalıtımı zayıf. 

Benim araç trend kolçak olmaması en büyük problemim. Esp olsa iyi olurdu. Birde ford artık 6 ileri vitese geçmeli. Hız sabitleyici yoktu onu da ben yaptım. şehir içi bile 30-50 ye sabitliyorum süper.

Yakıt sistemini benim çalıştığım firma yapıyor. Özellikle mazot pompası vs. çok iyi mühendisi olarak tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Halil Soyer

Teşekkürler yorumlar için. Özellikle €4-5 bilgilendirmesi için.

Fiestamı aldım.

2012 trend hata boya yok,

50bin km. İkinci sahibi oldum.

Hayırlısı bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...