İçeriğe Yönlendir

B-Max Park Sensörü

Alper Ünalan

Recommended Posts

Alper Ünalan

Aracı aldığımdan beri aklımda sorular var. Alttan gelen sesler, cam ısıtıcıları vs klasik bmax sorunları ayrı. Bu araç titanium plus paket. ve araçta park sensörü var. fakat şimdiye kadar bindiğim aynı paket ne fiestada ne focusta ne cmax te ne bmax te bu şekil bi sensör görmedim.  Ayna üzerine çift taraflı band ile yapıştırılmış bir ışıklı mesafe göstergesi var. Tesisata baktım ve karşıma 50 tl lik çin malı bir park sensörü çıktı.  Bu nasıl olmuş olabilir. Korhan Bey' in eski aracı olduğu için ÖM attım kendisine. Bu nasıl mümkün olabilir. Ford titanium plus paketlerde aprk sensörü olarak bu mu takılıyor. Sanki trend  aracın üzerine sonradan takılmış gibi çok sinir bozucu. Forda yakışmayan  hatta marka değerini ayaklar altına alan bir anlayış.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Aracı aldığımdan beri aklımda sorular var. Alttan gelen sesler, cam ısıtıcıları vs klasik bmax sorunları ayrı. Bu araç titanium plus paket. ve araçta park sensörü var. fakat şimdiye kadar bindiğim aynı paket ne fiestada ne focusta ne cmax te ne bmax te bu şekil bi sensör görmedim.  Ayna üzerine çift taraflı band ile yapıştırılmış bir ışıklı mesafe göstergesi var. Tesisata baktım ve karşıma 50 tl lik çin malı bir park sensörü çıktı.  Bu nasıl olmuş olabilir. Korhan Bey' in eski aracı olduğu için ÖM attım kendisine. Bu nasıl mümkün olabilir. Ford titanium plus paketlerde aprk sensörü olarak bu mu takılıyor. Sanki trend  aracın üzerine sonradan takılmış gibi çok sinir bozucu. Forda yakışmayan  hatta marka değerini ayaklar altına alan bir anlayış.

Sonradan takılmış bir sensördür o

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İlanları inceledim titanyum donanımlarda geri görüş kamerası var galiba.Bir tuhaflık var gibi bu araçta.Korhan abi net cevap verecektir mutlaka.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Ben park sensörünün olduğunu sanmıyorum geçen yazmıştım hatta bir konuda birisi 2015 mondeo için tavsiye istemişti 90 100 lira bayi fiyatı olan arabaya koymuyor 40 liralık malzemeyi

Yorum bağlantısı
Alper Ünalan

Ben park sensörünün olduğunu sanmıyorum geçen yazmıştım hatta bir konuda birisi 2015 mondeo için tavsiye istemişti 90 100 lira bayi fiyatı olan arabaya koymuyor 40 liralık malzemeyi

Titanium pakette su an on ve arka park sensorleri standart ne demek takmaz.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Titanium pakette su an on ve arka park sensorleri standart ne demek takmaz.

Aracınız 2012 model sanırım 3 yıl içinde opsiyonel olan bir çok donanım standart oldu daha önceki yıllarda opsiyonel olarak alınan donanımlar pazalarma strateji nedeniyle standarlaştirıldı bu nedenle son kasa araçla sizin araç arasında donanımsal farklılıklar olması mühtemeldir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Önce özel mesaja yazdım, sonra konuyu gördüm. Okan kardeşimin yazdığı gibi 2012 model B Max titanyum plus pakette park sensörü normalde yoktu. Geri görüş kamerası titanyum x pakette mevcuttu. O yüzden araç üzerindeki park sensörü bayinin hediyesi olarak araç teslim edilmeden serviste takılmıştı.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

2012 model B Max'lerde titanyumun versiyonlarından plus paket güvenlik donanımlarını artırırken (ilave 5 hava yastığı, aktif şehiriçi güvenlik sistemi, ısıtmalı ön cam gibi), X paket konfor donanımlarını artırıyordu (Sony müzik sistemi, geri görüş kamerası gibi) Dolayısıyla plus pakette geri görüş kamerası yoktu. O yüzden bayi park sensörünü hediye etmişti.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bayilerin taktığı sensörler piyasada bulunana en dandik sensörler oluyor maalesef. İş yapsa onada tamam diyecem ama ne doğru düzgün mesfae gösterir ne de uzun ömürlüdür. 0 Nissan almıştım zamanında bayi park sensörü hediye edelim dedi ben istemiyorum dedim çünkü kaliteli takıcam dedim. Ama siz taktırırsanız elektrik aksamınız garanti dışı kalır dedi.

Bende tamam takın dedim daha ertesi gün geri vitese taktıktan itibaren sürekli ötmeye başladı. Hemen gittim adam gibi bi sensör taktırdım, takan usta sensörün beynini görünce bu ne be abi BİM de bile satmazlar en dandiğini koymuşlar dedi.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Malesef öyle. serviste ekstaradan hediye veya ucuz olarak takılan sensörler en işe yaramazlardan tabi ellerinde harbiden on numara sensörler var ama fiyatlarda langırt köy sandı onları hediye etmiyorlar.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ucuz bir ğark sensörüydü ama kullandığım süre içinde herhangi bir sorun çıkarmamıştı ve mesafe ölçümüde oldukça doğruydu. Sonradan bir sorun oluştuysa bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Alper Ünalan

TİTANİUM PAKETTE PARK SENSÖRÜ ZATEN MEVCUT OLMASI LAZIM. X PAKETİ ALIRSAN DA KAMERA OLUYOR. ARAÇTA STANDART OLMASI GEREKEN BİRŞEY HEDİYE EDİLMİŞ SİZE. ÇOK ENTERESANSIN FORD. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

2012 modellerde titanyumda park sensörü standart değildi, hatta opsiyon olarakta yoktu. Ancak sonradan takılabiliyordu. 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

TİTANİUM PAKETTE PARK SENSÖRÜ ZATEN MEVCUT OLMASI LAZIM. X PAKETİ ALIRSAN DA KAMERA OLUYOR. ARAÇTA STANDART OLMASI GEREKEN BİRŞEY HEDİYE EDİLMİŞ SİZE. ÇOK ENTERESANSIN FORD. 

Alper kardeşim konuyu iyi incelemen gerekli bak araç aynı seri aynı donanım adıyla anıla bilir lakin 3 yıl gibi bir zaman diliminde donanım farklılığı çok bak şimdi en basit örneği vereyim 2015 9 ayında fiesta titanyum aldık hanımın kuzenine bu araçta camları kapatırken elini soktunda camlar geri aşağı iniyor sensörler var ve park sensörü var.lakin 8 ayda iş yerine aynı sini aldık bu özellik ve park sensörü  yok iki araçta aynı tırla ,aynı gemiyle, aynı fabrikadan aynı donanım paketiyle geldi ikiside aynı fiyattaydı 9 .ayda aldımıza 8 ayda peşinat verip bekletip 9. ayda aldık yani aynı anda aynı şarlarda ve donanım adını taşıyan araçta bile farklılık var.ki donanım listesine baktında cam sensörleri yok zaten listede bile geçmiyor düşün . bunlarki seninki 3 yıl o zaman bir çok araçta esp bile standart değildi opsiyondu düşün şimdi 2012 titanyum plus donnımla 2016 titanyum plus model arasında fark çok çıkar çünkü avrupa menşeynili araçlar beli donanımlar zorunlu oluyor ve bu her dönemde incelemeler araştırmalar bazında opsiyondan çıkıp standart donanıma dönüyorki hele hele güvenlikte taviz vermiyorlar .ki diğer basit bir örnekte zamanında c-max lar focus c-max diye üretildi bir süre sonra sadece c-max olarak çıkmaya başladı ve öle devam ediyor aynı yıl aynı araç biri c-max biri focus c-max yığınla farklılık vardı mesala

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Ünalan

Bence bu markanın çok büyük ayıbı. Hadi bir yıl farkta standart opsiyon donanım içerikleri değişebilir. Ama aynı anda alınan aynı model ve aynı pakette araçta bu kadar donanım farkı varsa bu fordun büyük ayıbıdır ve bence sadece Türkiyeye özgü bir olaydır. Almanya ford a bir mail atacağım bu konuda.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Barış ÖZKAN

Merhabalar  Ben aracımın önünü görmekte çok zorlanıyorum mevcutta olan geri görüş kamerası gibi ön taraf içinde bir şeyler yapılabilir mi ve ya yaptıran var mı acaba yada ben vitesin önünde yaklaşık 3,5 inçlik bir yer var oraya minik bir ekran koyabilir miyim .Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...