İçeriğe Yönlendir

2013 Model Fiesta Titanyum X 1.5 Tdci Önerirmisiniz

Abdullah Eltuğral

Recommended Posts

Abdullah Eltuğral

arkadaslar polo bm vardı 1.2 tdı..dun sattım..fiesta almayı dusunuyorum okadar forumlarda okudum vıdeolar ızledım cok sorun oldugu soylenıyor..kronık sorunları cok var dıye herkes dıllendırmıs durmus. yok dıreksıyondan ses gelıyormus yok motor ıyı degılmıs vs vs.. acıkcası pazartesı alacagım aracı fakat vazgecmek uzereyım olumlu hıc bı yorum gormedım adam akıllı..adamla konustum yokus kalkıs destegı var dedı aracta.. x pakette ne var ne yok oda tam bılmıyor galıba ama gerı kaydırmıyor dedı yokusta.. rıca etsem bu arac alınır mı alınmazmı..21 bınde arac.  polo yu sattıgıma pısman olurmuyum. yoksa tekrar polo alıcam 1.4 yada 1.6.dizel..

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Cmax kullanmis ve pespese 2. Yetisini kullanan biri olarak pisman olursunuz derim ilk yeti m 1.3 tsi idi şimdiki de 1.6 tdi ikiside super benzin dert degil derseniz 1.2 tsi turbosu muthis ben hayatimda sadece bu motorda koltuga yapistim tapa gazda. Benim fikrim budur

Derim sadece

Düzeltme 1.3 diil 1.2 tsi olacak

Telefondan yazincada boyle oliyor

Yorum bağlantısı
Abdullah Eltuğral

Cmax kullanmis ve pespese 2. Yetisini kullanan biri olarak pisman olursunuz derim ilk yeti m 1.3 tsi idi şimdiki de 1.6 tdi ikiside super benzin dert degil derseniz 1.2 tsi turbosu muthis ben hayatimda sadece bu motorda koltuga yapistim tapa gazda. Benim fikrim budur

Derim sadece

Düzeltme 1.3 diil 1.2 tsi olacak

Telefondan yazincada boyle oliyor

hayrettin abi dedıgınden bırsey anlamadım ben ya :) abı dızel olacak aracım.. fiesta alınır mı alınmaz mı..bana onu soyle yeter abı. uzun bı sure arac almıyacam..basımı agrıtırsa vazgecıcem acıkcası almaktan.

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Biz evimizde 2008 den bu yana fiesta dizel kullanıyoruz öyle olağan üstü bir sorun yaşamadık. Ben kendimde focus dizel kullanıyorum çok memnunum. Fiesta da çok donanımlı ve yumuşak bir araç, bence memnun kalırsınız. Üstelik fiesta çok kolay geri satılır.

Yorum bağlantısı
Abdullah Eltuğral

Biz evimizde 2008 den bu yana fiesta dizel kullanıyoruz öyle olağan üstü bir sorun yaşamadık. Ben kendimde focus dizel kullanıyorum çok memnunum. Fiesta da çok donanımlı ve yumuşak bir araç, bence memnun kalırsınız. Üstelik fiesta çok kolay geri satılır.

abı olumlu hıc bı yorumu gormedım bu aracla ılgılı..  genelde dıreksıyon ses mı ne gelıyormus..servısı berbartmıs kronık dıyıp yolluyorlarmıs vs vs bı ton sorun var.. 

Yorum bağlantısı
Abdullah Eltuğral

VW iyidir..bence Polo Golf vs. bakın..

ben en ıyısı vazgeceyım.. yorumlarınız ıcın tesekkur ederım..

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Abdullah kardeş polo dan sonra zor memnun olursun. İlk rahasız olacagın motor sesi.

Yorum bağlantısı
Abdullah Eltuğral

araç cok güzel,keyifli bir araç, motoru fordun kendi ürettigi bir motor ve güzel ve kaliteli

makyajlı kasada X paket yok diye biliyorum

kronik sorunlara gelince her araçta olabiliyor,mesela arkadaşın golf 7 sinde bircok sorunu var(radyo ses kısılması,silecek cesmesinden su akıtması vs)

fiestadaki direksiyon sorununa gelirsek,o kasada sorun devam ediyor mu bilmiyorum ancak direksiyon mafsalının hareketli yerlerini yaglayarak 3-4ay idare ediyor yada parca degısımı ile 40-50bin km gidiyor (parcası 250-300 lira + 10 dk lık işçilik) ve bu sorun her fiestada olmuyacagı gibi kullanıma bir sıkıntı vermiyor sadece park halinde direksiyonu cevirirken direksiyonda bi vuruntu hissediyorsunuz

bu arada makyajsız fiestamı satıp bende 1.5 tdci a gecmeyi dusunuyorum

2013 Model 1,5 tdci titanyum x dıye ılan vermıs..yokus kalkıs destegı varmı dıye sordugumda var dedı bılmıyorum..hayırlısı ya aracı hıc kullanmadıgım ıcın bılmıyorum..kotulemekte ıstemıyorum..aracı kullananlardan deneyımlerını aktarmalarını ıstıyorum..polo kullandım ben aracımda cok sukur sorun yoktu..ne yolda bıraktı ne uzdu beni..pek olumsuz yorumda gormedım..polouyu 10 kısıye sor 8 ıyı derken fıestada bu oran 4 5 kısıye dusuyor..

Yorum bağlantısı
Abdullah Eltuğral

Bu arada arkadaslar bu modelde yokus kalkıs destegı var mı yokmu adam var dedı ama ınternette arastırmama gore ford 2014 mayısdan sonrakı araclarında var dıyor..bu arac 2013 model..

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

2013 Model 1,5 tdci titanyum x dıye ılan vermıs..yokus kalkıs destegı varmı dıye sordugumda var dedı bılmıyorum..hayırlısı ya aracı hıc kullanmadıgım ıcın bılmıyorum..kotulemekte ıstemıyorum..aracı kullananlardan deneyımlerını aktarmalarını ıstıyorum..polo kullandım ben aracımda cok sukur sorun yoktu..ne yolda bıraktı ne uzdu beni..pek olumsuz yorumda gormedım..polouyu 10 kısıye sor 8 ıyı derken fıestada bu oran 4 5 kısıye dusuyor..

2014 Model 1.5 tdci sahibiyim, araç temizse kesinlikle alın derim, biraz kullandıktan sonrane demek istedğimi anlarsınız, yol tutuşu ve sürücüyeverdiği keyif çok başkadır, ayrıca polonun içi gibi eski bitasarımı yoktur, esp li titanium x bulsaydınız daha dolu olurdu, dijital klima vs gibi.  ses yönünden yorumlarda i hata var, bu araç 1500 cc 4 silindir ama 75 bg dir, yani sıkıştırma oranı düşük olduğundan seside çok düşüktür, 2500 devirden sonra ses verir. benim şuanda 17500 km de direksiyonla ilgili bi sıkıntım yok. yorumlarada çok bakmayın bazıları erişemediği ciğere mırdar diyor, bazıları ayfoncular gibi vw fancı. bana göre vw nin elektroniği daha kararlı ama onun dışında tasarım olarak eski, donanımı ise dokunmatik ekran dışında en baz hali..  ayrıca 1.4 90 bg aracında sıkıştırma oranları yüksek, ses yapıyor, motor ilk çalıştırmada yerinden fırlamak istiyor gibi görünüyor.  fiestanın yola gidişi çok iyi gittikçe gideceğiniz geliyor, istiyorsunuz ki yol bitmesin. isterseniz bi ford bayisinden deniyebilirsiniz :)) bakarsınız sıfır alırsınız arada.. 

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Her aracın kronik sorunları olabiliyor fiesta da bahsedilen sorun her araçta çıkacak diye bi kaide yok. Bizimki 100 bin km'yi geçti daha direksiyondan ses yok. Arkadaşımda da 2013 model fiesta var 2 yıldır kullanıyor daha sorun yaşamadı.

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Makyajlı kasalardada x paket var... Mafsal sorunu düzeltildi densede var yine ama çözümü çok zor değil. Yol tutuşu ve direksiyonu muhteşem bir araç...abs bazılarında yavaş frenlemelerde bile devreye girip kullanıcıyı korkutabiliyor fakat hatasız araç bu segmentte yok gibi...ben hem polo hem bunu kullandım. Zevkli bir sürüş istiyorsanız alın derim...son karar sizin tabiki

Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş

Öncelikle ford sitesi ama herkes başka marka öneriyor. Garip...

Bu sabah focusuma bir arkadaş aldım, araç benzinlimi diye sordu.. Fordlar eski ford değil.. Şu an babamın kullandığı sıfır aldığımız 2006 connect ile 2015 connect arasın da dağlar kadar fark var...

Polo golf a gelince her model birbirinin kopyası heyecan yok... Kronik sorun her araç da var şans meselesi

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

2007-2009-2010 fiesta kullandım,ailemizde var. Kronik sorun görmedim, bu araçlarda. Bana hiçte bahsetmediler. birazda şans meselesi. Kendimde focus 2012 tit x var. Fiestadan çok ayrı segment ve araç bedeli olarak. Fiestaya dönersek bence polodan daha çok zevk verir kullanım açısından.

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Tamamen tercih meselesi bence. Bende 13 1.5 tdci titx var. Önceki aracım da 2012 polo 1.4 comfortline fan edition modeliydi. BM donanınmını tam olarak bilmiyorum ama benimkisi fan edition ile birlikte dolu sayılabilecek bir modeldi polo için. Ona rağmen titx donanım olarak çok daha dolu. Yol tutuş ve direksiyonun verdiği his açısından da fiesta daha önde bence. 1.4 ler oldukça sesli sanırım ama 1.5 tdci bence bir dizel için oldukça sessiz. Ama genel anlamda yol yalıtımı vs. polo daha iyiydi. Genel olarak polo daha nezih bir araba fiestaya nazaran. Araç 37.000 de genel olarak poloya göre rahatsuz olduğum noktalar arasıra gelebilen trim sesleri ve ses yalıtımı(yoldan gelen). Bir de poloda ortada dokunmatik ekranım vardı fan edition olduğu için onu da ilk başlarda çok aramıştım :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Öncelikle ford sitesi ama herkes başka marka öneriyor. Garip...

Bu sabah focusuma bir arkadaş aldım, araç benzinlimi diye sordu.. Fordlar eski ford değil.. Şu an babamın kullandığı sıfır aldığımız 2006 connect ile 2015 connect arasın da dağlar kadar fark var...

Polo golf a gelince her model birbirinin kopyası heyecan yok... Kronik sorun her araç da var şans meselesi

Niye garipsediğinizi anlayamadım..sonuçta Ford marka araca sahibim ama markanın sahibi ortağı fanatiği vs. Değilim..bugün Ford kullanırım yarın BMW öteki gün Opel vs. Sonuçta forumların amacı marka fanatikliği yapmak değil kulkanıcı deneyimlerini paylaşmak olmalı..o yüzden her zaman her yerde beğendiğim beğenmediğim yönleri yazarım başka markada öneririm..:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...