İçeriğe Yönlendir

Bobine Elektrik Gelmiyor

Erkan çopur

Recommended Posts

Erkan çopur

Aracım eskort cl orion 94 1.6 karbıratörlü,sabah işe gittim,aksam eve dönmek için çalıstırmak istedigimde gösterge ışıkları yanıyor,gaz dügmesine ve bobine elektrik gitmiyor,aracı yeni aldım,bobine aküden sonradan bir röle ilave edilmiş gaz tesisatını degiştirirken bu röleyi iptal ettigimizde atesleme gelmedi bizde tekrar o röleyi eskisi gibi taktık,aracım göztepede kaldı bu aksam sıkıntı muhtemelen sigorta panosu,mekanikten anlıyorum ama göztepe civarı ford elektriginden anlayan biri varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Muhtemelen sigorta kutusu arızalı. Motor evindeki kablolardan kontak ceyranı bul bobine bagla

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sinan EREL

Konu eski ama ileride birilerinin işine yarar diye yazayım , bu sorunun benzeri başıma geldi . Bende ateşleme kesmedi ama ateşleme çok düşüktü. Yani sigora tablosundaki bir problemden yeterli akım gelmiyordu , araç çok zor çalışıyor , çalıştığı zamanda randımansızdı .  Yaşar demircinin dediği gibi kontaktan gelen herhangi bir + enerjiyi bobine giren soketteki kablolardan ortada olana köprüle , muhtemelen sorunun çözülecektir, şahsen ben halen böyle kullanıyorum aracımı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Çolaklar

Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım,bütün form üyelerini buradan selamlıyorum.Arkadaşlar benim Escord 1.8 16vlf, benim araçta çoğu zaman marşa basınca çalışmıyor.Tüp göstergesi yanmayınca araç çalışmıyor,LPG ci bobine elektrik gelmiyor dedi.Elektironikçi de sigorta panelinden,tüpün enfeksiyonuna kablo çekti,biraz düzeldi ama şu anda sorun yine aynı.Ne yapmalıyım, sevgi dolu selamlar.

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Ayhan Uğur
Sinan EREL yazdı:

Konu eski ama ileride birilerinin işine yarar diye yazayım , bu sorunun benzeri başıma geldi . Bende ateşleme kesmedi ama ateşleme çok düşüktü. Yani sigora tablosundaki bir problemden yeterli akım gelmiyordu , araç çok zor çalışıyor , çalıştığı zamanda randımansızdı .  Yaşar demircinin dediği gibi kontaktan gelen herhangi bir + enerjiyi bobine giren soketteki kablolardan ortada olana köprüle , muhtemelen sorunun çözülecektir, şahsen ben halen böyle kullanıyorum aracımı.

Aynı sorun bende mevcut şuan bugün aracım karbüratör ve vakum hattı mikser borularını değiştirdim lakin ateşleme bobinine bazen elektrik geliyor bazen gelmiyor. Bende elektrik gelmeyen hatta aküden +12 verdim ilk başta çalıştı ve tekleyerek devam etti sonrasında kapattım ve bir daha çalışmadı 😅

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...