İçeriğe Yönlendir

Akaryakıt Istasyonundaki Dizellerin Farkı ?

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Ayhan Onaran

tüketim ne gösteriyor litre olarak? kalan mesafe bence anlamsız.

Tüketim shell den aldığım dönemde 9.2 litre iken şimdi 8.8 litre gösteriyor ekranda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Asıl olan zaten (shell için söylüyorum) fuellsavedir. Nitro olan kendi katkılı ürünleridir. Yaklaşık 5 yıldır fuelsave kullanırım. Hiç bir olumsuz durumla karşılaşmadım. Sadece yılda bir depo nitro kullanıyorum motor temizlensin diye. 

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Şu başlıktaki  ayrı yazılan ki'yi birleştirebilir misiniz? Öyle ki mesaj hiç anlaşılmaz hale geliyor. Buradaki fark oysa ki çok belirgin. Nedense yeni nesil bunu hep şaşırıyor. Sanırım müfredatla ilgili.

Hocam uyarınız güzel de ben de sizi uyarayım o zaman; Halbuki, mademki, oysaki, meğerki istisnalarında bağlaç kalıplaşmış olduğu için birleşik yazılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Ben de 1 yıldır ilk dizel aracımı aldıktan sonra genelde hep shell nitro + alıyorum. Bir seferinde tatildeyken opetten aldım. Çok az menzil uzadı gibi ancak performansı düştü ve motor sesi arttı. Forumda istasyon olarak Shell'in kendi istasyonlarını tercih edin yazısı okumuştum ve (Samsun yolu üzerinde Ankamall köprüsünü geçtikten sonraki deli2go adlı küçük istasyon) biraz uzakta olsa oradan alıyorum hep.

Ben son 10 yıldır aldığım yakıtların cinsi ne olursa olsun hep Shell den alıyordum. Dizel yakıtımı da son 7 aydır shell den alıyordum. Ancak bir arkadaş tavsiyesi ile BP den 1 depo doldurdum. Hem performans olarak hemde katettiği km olarak daha iyi geldi. Şöyle ki ; mesela araç bilgisayarı depoyu shell den her doldurduğumda 580 km yol yapabilir diyordu. Şimdi BP den aldığımda aynı şekilde 618 km yol yapabilir diyor. Bu tesadüf olamaz. Çünkü farklı bir güzergahta kullanmadım aracı. Şimdi 2-3 depo daha BP den alacağım. Bakalım durum ne olacak..

Shell in şimdiye kadar bir olumsuzluğunu görmedim. Ancak ön yargılı olmamak gerekiyor diğer markalara göre bunu anlamış oldum.

Ayhan bey peki performans olarak durum nasıl (sürüşteki gaz/motor tepkisi, motor sesi vb.)? Ayrıca uzun vadede BP görüşlerinizi de bildirirseniz sevinirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Tüketim shell den aldığım dönemde 9.2 litre iken şimdi 8.8 litre gösteriyor ekranda.

Çok değil mi dizel için?

Yorum bağlantısı

Bugun ilk defa opet disindan Ayhan'in(Onaran) tavsiyesi ile BP ultimate aldim. Icerde 150km goturecek opet mazotu vardi, karisiyorlar birbirine bakalim ne olacak:)Pompaci 2 tur var hangisi dedi. Iyi olanindan olsun dedim. Bu mazot ile bir depoda 50km fazla gidersiniz dedi ultimate verdi. Yakit guvenlik sisteminin disina ciktik. Gerci arac 125.000'e dayandi zaten, birsey olsa garantiye alirlar miydi bilmiyorum.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Çok değil mi dizel için?

Benim güzergah biraz tırt.. Ortalama hızım 18-19 km/h dan yukarı çıkmıyor maalesef. 8.8 lt lere bile razıyım. Ancak şuan için ortalamam 7.6 lt gösteriyor. İlerleyen günlerde ne olacak bakalım. Bp ilaç gibi geldi. :)

Ayhan bey peki performans olarak durum nasıl (sürüşteki gaz/motor tepkisi, motor sesi vb.)? Ayrıca uzun vadede BP görüşlerinizi de bildirirseniz sevinirim.

Şuan için hiç bir olumsuz yanını görmedim. Shell den aldığımda nasılsa o şekilde.. Olumlu yanı ise menzil uzamış görünüyor. Aynı performansa daha uzun menz,il gitmek varken neden shellden alayım ki.. 10 yıldır babamın istasyonu gibi shellden şaşmadım ama yanlış yapmışım demek ki..

Bugun ilk defa opet disindan Ayhan'in(Onaran) tavsiyesi ile BP ultimate aldim. Icerde 150km goturecek opet mazotu vardi, karisiyorlar birbirine bakalim ne olacak:)Pompaci 2 tur var hangisi dedi. Iyi olanindan olsun dedim. Bu mazot ile bir depoda 50km fazla gidersiniz dedi ultimate verdi. Yakit guvenlik sisteminin disina ciktik. Gerci arac 125.000'e dayandi zaten, birsey olsa garantiye alirlar miydi bilmiyorum.

Saygilarimla.

Benim tahmine göre 3 depodan sonra verileri daha net yorumlayabileceğiz. Bana bu uzun menzil olayı hikaye gibi geliyordu hep.. he hee deyip geçiyordum ama sanırım bu sefer doğru :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

bunlar benim deneyimimdir.

Shell Nitro :  Daha sessiz motor, iyi performans, kısa menzil

Opet : Gürültülü motor, Vasat performans, Uzun Menzil

Total Excellium : Sessiz motor, yüksek performans, uzun menzil

BP'yi şirket araçlarında kullanıyoruz, Taşıtmatik olduğu için aynı araçta karşılaştırma imkanım olmadı ama, arkadaşların genel kanısı hep olumlu yönde, ben dizel mondeo için en iyi uyumu Total Excelllium'da yakaladım.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Şu aralar shell nitro kullanıyorum, arada da bp alıyorum.ama gönlüm opetten yana. O da benim arabaya yaramıyor. Resmen motor sağırlașıyor.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Benim güzergah biraz tırt.. Ortalama hızım 18-19 km/h dan yukarı çıkmıyor maalesef. 8.8 lt lere bile razıyım. Ancak şuan için ortalamam 7.6 lt gösteriyor. İlerleyen günlerde ne olacak bakalım. Bp ilaç gibi geldi. :)

Ben de hep shell kullandım. Değerlendirmelerinizi takipteyim. Eğer hep olumlu ise neden değiştirmeyelim ki? Bp nin katkısız olanını mı kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Aytemiz Optimum'u deneyiniz; adı üzerinde optimum performans ve menzil sunar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

1 sene shell kullandım. Bigün aytemizi deneyeyim dedim. Shellden eksisi yok artısı var. Kesinlikle tavsiye ederim. Her cuma günü halk günü. % 7 indirim oluyor. Ben cuma günleri fulllüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

1 sene shell kullandım. Bigün aytemizi deneyeyim dedim. Shellden eksisi yok artısı var. Kesinlikle tavsiye ederim. Her cuma günü halk günü. % 7 indirim oluyor. Ben cuma günleri fulllüyorum.

Teşekkür ederiz, Aytemiz kart ile indirimlerden sürekli istifade edebilirsiniz. Memnun kalmanız sevindirici.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Kartı çıkardım. Ama cuma günlerinde dolduruyorum. İstisnai durumlarda kart ile alıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Teşekkür ederiz, Aytemiz kart ile indirimlerden sürekli istifade edebilirsiniz. Memnun kalmanız sevindirici.

Ankara Tunus Cad'ndeki Shell benzinliğin sözleşmes bitiyormuş. Aytemiz olabilir belki. Karşıısndaki BP opet oldu. Ankara Şehiriçinde çok görmüyorum Aytemizi ki bildiğim kadarı ile Kırıkkale kökenli bir firmaydı. 

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben de hep shell kullandım. Değerlendirmelerinizi takipteyim. Eğer hep olumlu ise neden değiştirmeyelim ki? Bp nin katkısız olanını mı kullanıyorsunuz?

Hayır..ultimate euro. Aynı fikirdeyim performans da fark yoksa neden daha fazla ödeyelim ki.. menzil uzun olanı tercih ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

Şunu hatırlatmak isterim, apple'ın insanları rezil ettiği falan yok. Bahsi geçen olay servis mağazası sistemi. Siz sorun olduğunda illa randevu alıp buraya gitmezsiniz. Verirsiniz dağıtıcı yetkili servise bir hafta-15 gün neyse işlem yapılır gelir. Ama servis mağazadan randevu alırsanız değişim dahil aynı gün işlem yapılır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Şunu hatırlatmak isterim, apple'ın insanları rezil ettiği falan yok. Bahsi geçen olay servis mağazası sistemi. Siz sorun olduğunda illa randevu alıp buraya gitmezsiniz. Verirsiniz dağıtıcı yetkili servise bir hafta-15 gün neyse işlem yapılır gelir. Ama servis mağazadan randevu alırsanız değişim dahil aynı gün işlem yapılır

Apple'ın girmediği akaryakıt konusu vardı o da olmuş:) Sanırım bu cevap aşka bir konuya ait.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hatlar karıştı sanırım.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Genel olarak opetin eco dizelini kullanıyorum daha uzun mesafe daha az tüketim oluyor yada piskolojik de olabilir ama hiç bir zararını görmedim digerinde ekstradan katkılar var yarış için de kullanmadığım için umursamıyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...