İçeriğe Yönlendir

Shelby Gt500 Kasa Modu

Mehmet Cihat

Recommended Posts

Mehmet Cihat

Arkadaşlar biliyorum burası bir otomobil forumu fakat daha önce paylaşmıştım yaptığım çalışmaları fakat bittikten sonra paylaşmıştım bu sefer yaptığım çalışmayı baştan sona sizlerle paylaşmak istedim. Umarım rahatsız olmazsınız. 

Kullanılan ve kullanılacak malzemeler; 

Sıvı soğutma ürünleri 

XSPC 360 mm radyatör 

Alphacool 120 mm radyatör 

EK Supremacy EVO Cpu Blok 

EK Supreme HF Universal GPU Blok 

MCP35X Pompa 

Alphacool 10 cm rezervuar 

EK Fittingler 

sistem 

i5 4670k işlemci 

Gigabyte z87x d3h 

GSkill 8GB 1600 Mhz ram 

Sapphire R9 390 Ekran kartı 

Sandisk 120 GB SSD 

Toshiba 1TB HDD 

Corsair GX750W PSU 

Arkadaşlar fotoğrafları yüklemeye başlıyorum, ilk önce size kasamı tanıtmakla başlayayım. Kasa daha öncede söylediğim gibi Corsair Air540, geniş bir alana sahip olması ve fiyatının uygun olması sebebi ile kendisini tercih ettim.

IMG_9008.jpg
IMG_9007.jpg
IMG_9009.jpg

Kasayı boyaya hazırlamak için soyuyoruz, fırına gireceği için bütün plastik aksamı sökmemiz gerekecek. Resimde üzerinden kabaca çıkan parçaları görüyorsunuz aslında çok daha fazlası çıkıyor.
IMG_9010.jpg
Bunlar da kasanın soyulduktan sonraki halleri;
IMG_9012.jpg
IMG_9015.jpg
IMG_9014.jpg
IMG_9016.jpg

Radyatör ve fan bağlantılarını denemek için yerlerine monte ettim.
IMG_9025.jpg
IMG_9026.jpg
IMG_9028.jpg
IMG_9027.jpg

Daha sonra radyatörleri sökerek boyaya hazırladım, yaprakların boyanmaması için maskeledim.
IMG_9029.jpg
IMG_9030.jpg

Bir taraftan da sistemi çalışır tutmak gerekliydi :)
IMG_9031.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

hayırlı satışlar . kasanın maşallahı var ilk resmi kalorifer kazanı zannettim biran :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Burası sadece "otomobil forumu" değil, siyasi ve futbol içerikli konular hariç her türlü paylaşım serbest.

Kasa çok iyiymiş, ellerinize sağlık. Ben de yakın zamanda ekran kartını upgrade ettim,  Gta 5 sevdasına Msi r9 380 aldım, sırada ssd işine geçiş var. 

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Bu arada konu mankenimiz ;

ford_mustang_shelby_gt500_galpin_wide_bo

Kasanın metal aksamı BMW nin meşhur estoril mavisine boyanacak, radyatörler ise beyaza boyanacak.

hayırlı satışlar . kasanın maşallahı var ilk resmi kalorifer kazanı zannettim biran :biggrin:

daha birşey satmıyorum ama  :D  :D  :D  :D

Burası sadece "otomobil forumu" değil, siyasi ve futbol içerikli konular hariç her türlü paylaşım serbest.

Kasa çok iyiymiş, ellerinize sağlık. Ben de yakın zamanda ekran kartını upgrade ettim,  Gta 5 sevdasına Msi r9 380 aldım, sırada ssd işine geçiş var. 

Teşekkür ederim 380 de iyi kart ben bugün bir arkadaşım için gtx750ti denedim boyundan beklenmeyecek performansı var onuda burdan arkadaşlara tavsiye ederim  :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Kardeşim kusura bakma ya ben direk ilan zannettim  :biggrin:  Malum saat geç oldu :biggrin: Eline sağlık çok iyi olmuş makina.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

yuhhhh Altı üstü pc tıkla girsin ne uğraşıyorsun bu kadar. :D  :D  şaka şaka citten iyi emek var kardeşim ellerine sağlik :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

yuhhhh Altı üstü pc tıkla girsin ne uğraşıyorsun bu kadar. :D  :D  şaka şaka citten iyi emek var kardeşim ellerine sağlik :nazar:

bu daha başlangıç abi :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Kasamiz oncelikle krom renge boyandi daha sonra uzerine lacivert renk atilarak estoril maviye benzetmeye calisicaz.

d44631e3cad32ca7d531e58dea196e0f.jpg

9542cc66fb6eeb272ccd9eae798f7c11.jpg

Su anda radyatorleri beyaza boyamaya hazirladik [emoji2]

75becde46a3498e5a3466dda8369470e.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...