İçeriğe Yönlendir

Bir Skandal Daha! Nokian'in Lastik Testlerindeki Hilesi

Gürçay Hüseyin

Recommended Posts

Dünya'da rekabet,hırs,imaj vs uğruna herkes ne kadar hile hurda varsa kullanmaya başladı. Ne çarpışma testleri ne bu tarz testler ne de incelemeler kimseye güven kalmadı. Nokian'a karşı da hep sıcak bakardım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Insanlar da böyle. Bir çoğunun bir test yüzü, bir de gerçek yüzü var.

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Para hırsı güvenliğin bir kez daha önüne geçti

Yorum bağlantısı
Misafir

Kullanıcı yorumları bu nedenle kağıt üstündeki test sonuçlarından daha objektif olabiliyor. Kullanıcının subjektifliği olabilir ancak piyasada çok satılan bir lastikse beyan edilen görüşler doğru istatistiği oluşturur. Nokian için ne diyelim; bunu birinden öğrenmiştir:) Belki de büyük markalardan öğrenmişlerdir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Bunu diğer markalara da yapsınlar bakalım onların test sonuçları da nasılmış :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Vay be bunu Nokian'dan bekleiyorudum açıkçası. Test eden kuruluşlar da artık lastikleri resmi firmasından değil, rastgele şehirlerde lastik satan bayilerden alsınlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bir ara kazayla alıyordum bunlardan,satıcı kendinden o kadar emindiki beni nerdeyse michellin almaktan vaz geçirip nokian taktıracaktı ama güvenmedim.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Testler önbilgi..kullanıcı yorumları önemli..objektif olduktan sonra..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Arkadas... ustalar(!) yüzünden usta olduk, arastirmaktan. Lastigimizi de mi kendimiz üretelim? Töbe töbe ya .... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Amaninn az kalsın kışlıklarından alacaktım.. iyi yırtmışım :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben de No-Kian kullanıyorum. Şimdiye kadar yolda bırakmadı.. :keyifli:

Şıpıdık yazlık versiyonu da var mı bunun?  :p  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Şıpıdık yazlık versiyonu da var mı bunun?  :p  :D

Bu laylon, kış koşulları için. Yazın vardı bi çift No-Kian, N si düştü eskidi. artık başka giyiyorum.  ;)

kmg014br_brown-gallery.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Deneyimle sabitlenmis bilgi gercek bilgidir hile hurda asla olamaz

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Bu laylon, kış koşulları için. Yazın vardı bi çift No-Kian, N si düştü eskidi. artık başka giyiyorum.  ;)

47 ne abi mezar gibi :D :D :D

Yorum bağlantısı
Misafir

47 ne abi mezar gibi :D :D :D

Klasik iskarpinde 45, spor ayakkabı markasına göre 46-47, terlik markasına göre 46-47 numara giyerim.  ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir ara kazayla alıyordum bunlardan,satıcı kendinden o kadar emindiki beni nerdeyse michellin almaktan vaz geçirip nokian taktıracaktı ama güvenmedim.

Çok farklı bir şey almamışın :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Misafir

Klasik iskarpinde 45, spor ayakkabı markasına göre 46-47, terlik markasına göre 46-47 numara giyerim.  ;)

Abi ufaklık gece içinde uyumuyor demi :)

Çok farklı bir şey almamışın :)

Michelin primacy Hp serisini duyunca tüylerim dikenleşiyor artık.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

yazıda tam olarak ne yazıyor bilmiyorum ama özetle testlerde hile yapılmış.

ama şu var,testlerde hile yapılmış olması nokianı (hiç kullanmadım) bir anda çok kötü bir lastik yapmaz.hani iyi ki almamışım,bir daha almam  yorumlarına karşı ben böyle düşünüyorum.vw gibi,emisyonda sahtecilik yapmış ama bu olay vw nin kalitesiz olduğunu göstermedi.

yani kullanıcı yorumlarına bakmaya devam etmeli.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Üç kağıtçılık Avrupa'ya iyiden sıçramış yahu...

Ben özellikle Almanları hep dürüstlükleri ve çalışkanlıkları ile takdir ederdim. Nokian en sevdiğim marka idi lastikte artık değil...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

testlerde Money Talk, firmalardada üçkağat bol, artık kimseye güven kalmadı  :angry:  mersoda hile yapıyormuş bu arada, aynen vw gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...