İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Ile Başladık..

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Bilindiği üzere 17 şubatta aracımı almıştım.. Aldığımdan bu yana ne yapsam ne etsem diye düşünürken spoiler taktırsam farları osram mı yapsam diye kararsızken sonunda navigasyon multimedyada karar verdim.. Bununla ilgili forumda 2 defa soru sormama rağmen ne yazık ki kimseden bir yanıt alamadım risk almakta olsa sonunda tercihimi navitech nx-231 R'den yana kullandım.. 

Montajı 2 saat kadar sürdü ve ford servisinin yönlendirdiği yerden hem ürünü aldım hemde montajını yaptırdım.. üzerinde geri görüş kamerası ve tv ünitesi de mevcut.. tv sürüş anında net değilken durduğum zaman izlenebilir bir kalite veriyor.. navigasyon ise son sürüm ve 1 saat kadar gezdim her yeri oldukça güzel bildi.. kamera montajı biraz sorun yaşatsa da zorla da olsa takıldı.. tamponu delelim dediler istemedim hemen arka plaka üstüne monte edildi ve gayet işe yarar bir özellik kazandırdı.. Dokunmatik hasasiyeti çok iyi gerçekten 2 saatlik kullanım süresinde hiç bir şekilde beğenmediğim bir yönü olmadı.. inşallah ilerleyen zamanlarda da olmaz..

Müsadeniz ile bir kaç fotoğraf paylaşmak isterim.. Aklınıza takılan birşey var ise sorun lütfen.. 

IMG_7353.jpg

IMG_7359.jpg

IMG_7372.jpg

IMG_7376.jpg

IMG_7382.jpg

IMG_7383.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Maşallah çok güzel olmuş güle güle kullanın. 

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

güzel olmuş güle güle kullanın bende cok istiyorum özellikle koltuk kafalıklı malum cocuk oluınca yarım saatlik yolda bile cizgi film izliyor..:))

Yorum bağlantısı
Misafir

Maşallah çok güzel olmuş güle güle kullanın. 

Çok teşekkür ederim. :)

güzel olmuş güle güle kullanın bende cok istiyorum özellikle koltuk kafalıklı malum cocuk oluınca yarım saatlik yolda bile cizgi film izliyor.. :))

Çok teşekkürler bana da dediler isterseniz koltuk kafalıklarına da takalım diye istemedim ama çocuklar için tabii ki güzel olur eminim arka kafalıklar... Benden başka binen yok ne de olsa.. sadece ön iki koltuk işgaliye :)

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

hayırlı olsun çok güzel olmuş, araç bir sınıf daha atlamış :nazar:

spoilerde yapılsa bu güzel araba daha da güzelleşir.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Hayırlı olsun yakışmış. Güzel günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Misafir

hayırlı olsun çok güzel olmuş, araç bir sınıf daha atlamış :nazar:

spoilerde yapılsa bu güzel araba daha da güzelleşir.

Çok teşekkür ederim. Evet sırada kısmetse o var.. Spider marka bir ST spoiler buldum aksesuarcıda lakin biraz beklemem gerekecek kart tarihimin geçmesini falan :) 

Hayırlı olsun yakışmış. Güzel günlerde kullanın.

Çok teşekkür ederim. Sağolun :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Hayırlısı olsun güzel tercih olmuş güzel günlerde kullan.Bu arada ilkkez sordu soruya cevap alamayan bir üyemizsiniz denk gelmemiş yada gözden kaçmıştır. büyük ihtimal yoksa her soruya bir cevap var burada 

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun, ekran boyutunda 7'' yazıyor doğru mudur?

Çok teşekkür ederim, evet doğrudur 7 inç..

Hayırlısı olsun güzel tercih olmuş güzel günlerde kullan.Bu arada ilkkez sordu soruya cevap alamayan bir üyemizsiniz denk gelmemiş yada gözden kaçmıştır. büyük ihtimal yoksa her soruya bir cevap var burada 

Çok teşekkür ederim sağolun. Valla bende şaşırdım konu ile ilgili ilk mesajımı 27 şubatta yazmıştım ses seda çıkmayınca birde dün yazdım son defa yine cevap gelmeyince internetten biraz araştırma yaptım ve artık biraz bilgi biraz şans işi diyerekten aldık... necvox düşünüyordum ama ellerinde yoktu fiyat olarakta daha yüksekti.. 5 yıl ücretsiz harita desteği vermeleri iyi bu üründe.. birde tv ünite ve arka görüş kamerası hediyeydi..

Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın. Çok yakışmış, :nazar:

Çok teşekkür ederim :) 

Yorum bağlantısı
Misafir

hayırlı olsun, bence çok şık durmuş, güle güle kullanın.  

Çok teşekkür ederim. :)

Hayırlı olsun umarım.ses kalitesi iyidir.

Teşekkür ederim ses kalitesinde her hangi bir değişiklik olmadı. :) 

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

hayırlı olsun güle güle kullanın,, multimedyalarla beraber lastik basınç sıfırlama, yokuş kalkış desteği gibi ayarlara ulaşılamıyor filan diyorlar, doğru mu? bu menülere ulaşılıyor mu??

Yorum bağlantısı
Misafir

hayırlı olsun güle güle kullanın,, multimedyalarla beraber lastik basınç sıfırlama, yokuş kalkış desteği gibi ayarlara ulaşılamıyor filan diyorlar, doğru mu? bu menülere ulaşılıyor mu??

Çok teşekkür ederim.. Açıkçası o kadar kurcalama imkanım olmadı ama mykey sonra yokuş kalkış desteği vb. şeyler görmüştüm sanki ekranda.. sistemsel bazı özelliklere müdahale edilebiliyor lakin dediklerinize ediliyor mu bilmiyorum yarın bakınca size söylerim var ise.. kapılar yada bagaj açık olunca falan ekran da görünüyor en basitinden.. bu modeli sadece fiesta'lara göre üretilmiş ve açıklamalarda da zaten sistemsel özelliklere de erişim imkanı olduğu yazılmaktaydı..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Güle güle kullanın, çok güzel olmuş. Ses kumandaları çalışıyor mu direksiyondan?

Yorum bağlantısı
Misafir

hayırlı olsun güle güle kullanın:)

Çok teşekkür ederim :)

Güle güle kullanın, çok güzel olmuş. Ses kumandaları çalışıyor mu direksiyondan?

Çok teşekkür ederim evet çalışıyor direksiyondan kumanda edebiliyorum. :) Geçişleri de yapabiliyorum Aux-Tv-Video-Navi vs..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Çok teşekkür ederim evet çalışıyor direksiyondan kumanda edebiliyorum. :) Geçişleri de yapabiliyorum Aux-Tv-Video-Navi vs..

Bu cihazlardaki en büyük sorun orijinal kumandalara uyum sağlamamasıydı eskiden. Demek ki bunlar aşılmış. Tekrar hayırlı olsun.
Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. Aynı cihazdan ilk fiestama ben de taktırmıştır otokoçtan aracı alırken. Bende bazı problemler vardı. Aracın kendisinde de problem çıkınca. Araçla birlikte bu navigasyon cihazını da iade ettim. Yeni araçla birlikte sony ses sistemi ve navigasyon aldım. Benim cihazımdaki problemler belki sizin cihazınızda yoktur ya da güncellenmiştir. Sorunlarım şunlardı.

- Orjinal haliyle kullanabildiğiniz ipod fonksiyonları bu cihazda yok. Örneğin iphone unuzu usb kabloyla bağladığınızda standart ses sisteminde telefonun içindeki bütün parçaları, parça isimlerini de görerek çalabiliyorsunuz. Bu cihazda o özellik yok ve üstüne iphone usb porta takılıyken ara sıra reset atıyor cihaz ve bütün ayarlar fabrika ayarlarına geri dönüyor.

- Aracın orjinal menüsündeki lastik basınç sensörünü sıfırlama özelliği bu cihazı taktığınız zaman kayboluyor. Lastiğin havası inip uyarı verdikten sonra yapabileceğiniz tek şey lastik basınçlarını eski haline getirmek. Halbuki orjinal ekranda lastik basınç ayarlarını sıfırlama özelliği var.

- Örneğin çamlıcaya çıktığınızda vericilerden midir bilmiyorum cihaz sapıtıyor fena halde. Bildiğiniz cihazın menüsü çekmeyen tv misali garipleşiyor.

- Ara sıra cihazda donmalar oluyor. Bir süre donuk bekledikten sonra cihaz reset atıyor ve bütün ayarlarınız kayboluyor.

- Geri görüş kamerası geri vitesten çıkar çıkmaz ekrandan kayboluyor. Halbuki orjinal geri görüş sisteminde geri vitese bir defa taktıktan sonra ya 1 dk sonra ya da hızınınız 10km yi geçene kadar 1. vitese bile taksanız görüntü ekranda duruyor. Park esnasında çok işe yarıyor bu şekilde olması.

- Geri görüş kamerasında orjinal sistemde manevra yaparken, aracın lastiklerinin direksiyon açısına göre nereye gideciğini ve aracın tam ortasının nereye geleceği gözüküyor. Yani direksiyonu döndürürken eşzamanlı ekrandaki çizgilerin de açısı değişiyor. Bu sistemde ise çizgiler hem sabit hem de tam olarak aracın lastiklerinin hizasını göstermiyor. Örneğin ekrandaki çizgiye göre kaldırıma sıfır park ettiğinizde ya jantı sürtüyorsunuz ya da fazla mesafe kalıyor.

Bu şikayetlerimi ve eksikliklerini ilettim. Cihazın değişimini yapıp yeni yazılım yüklediler fakat bir faydası olmadı. Cihazın hızı ve ekran kalitesi çok hoşuma gitmişti benim. Bir de usb den hangi formatta video atarsanız atın oynatıyor hiç takılmadan. Keşke daha önce yazdığınız yazıları görseydim o zaman yazardım bunları. Tekrardan hayırlı olsun. İnşallah sizdeki sistemde bu sıkıntılar yoktur.

tarihinde Ömer Zahit Kara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun. Aynı cihazdan ilk fiestama ben de taktırmıştır otokoçtan aracı alırken. Bende bazı problemler vardı. Aracın kendisinde de problem çıkınca. Araçla birlikte bu navigasyon cihazını da iade ettim. Yeni araçla birlikte sony ses sistemi ve navigasyon aldım. Benim cihazımdaki problemler belki sizin cihazınızda yoktur ya da güncellenmiştir. Sorunlarım şunlardı.

- Orjinal haliyle kullanabildiğiniz ipod fonksiyonları bu cihazda yok. Örneğin iphone unuzu usb kabloyla bağladığınızda standart ses sisteminde telefonun içindeki bütün parçaları, parça isimlerini de görerek çalabiliyorsunuz. Bu cihazda o özellik yok ve üstüne iphone usb porta takılıyken ara sıra reset atıyor cihaz ve bütün ayarlar fabrika ayarlarına geri dönüyor.

- Aracın orjinal menüsündeki lastik basınç sensörünü sıfırlama özelliği bu cihazı taktığınız zaman kayboluyor. Lastiğin havası inip uyarı verdikten sonra yapabileceğiniz tek şey lastik basınçlarını eski haline getirmek. Halbuki orjinal ekranda lastik basınç ayarlarını sıfırlama özelliği var.

- Örneğin çamlıcaya çıktığınızda vericilerden midir bilmiyorum cihaz sapıtıyor fena halde. Bildiğiniz cihazın menüsü çekmeyen tv misali garipleşiyor.

- Ara sıra cihazda donmalar oluyor. Bir süre donuk bekledikten sonra cihaz reset atıyor ve bütün ayarlarınız kayboluyor.

- Geri görüş kamerası geri vitesten çıkar çıkmaz ekrandan kayboluyor. Halbuki orjinal geri görüş sisteminde geri vitese bir defa taktıktan sonra ya 1 dk sonra ya da hızınınız 10km yi geçene kadar 1. vitese bile taksanız görüntü ekranda duruyor. Park esnasında çok işe yarıyor bu şekilde olması.

- Geri görüş kamerasında orjinal sistemde manevra yaparken, aracın lastiklerinin direksiyon açısına göre nereye gideciğini ve aracın tam ortasının nereye geleceği gözüküyor. Yani direksiyonu döndürürken eşzamanlı ekrandaki çizgilerin de açısı değişiyor. Bu sistemde ise çizgiler hem sabit hem de tam olarak aracın lastiklerinin hizasını göstermiyor. Örneğin ekrandaki çizgiye göre kaldırıma sıfır park ettiğinizde ya jantı sürtüyorsunuz ya da fazla mesafe kalıyor.

Bu şikayetlerimi ve eksikliklerini ilettim. Cihazın değişimini yapıp yeni yazılım yüklediler fakat bir faydası olmadı. Cihazın hızı ve ekran kalitesi çok hoşuma gitmişti benim. Bir de usb den hangi formatta video atarsanız atın oynatıyor hiç takılmadan. Keşke daha önce yazdığınız yazıları görseydim o zaman yazardım bunları. Tekrardan hayırlı olsun. İnşallah sizdeki sistemde bu sıkıntılar yoktur.

Ömer bey detaylı anlatımınız için çok teşekkür ederim. Bugün cihazı tam kapsamlı bir şekilde deneme fırsatı bulamadım açıkçası.. İlk tecrübede eller serbest özelliğinin sağlıklı çalıştığı navigasyonun son güncelleme ile çok iyi iş gördüğü arka kameranın da sağlıklı çalıştığını çok iyi gözlemledim. Lakin keşke bir kaç gün önce sormuş olduğumda o konuda bu cevaplarınızı görebilseydim belki de almaktan cayardım başka bir markaya yönelebilirdim ama şu saatten sonra açıkçası iade etmem zor görünüyor.. Tabi bu dediğiniz sorunların hiç biri olmaz yada en azından 1,2 sorun olsa bile bunu görmezden gelebilirim sağlık olsun der kullanırım..

Donma dediğiniz şey benimde başıma geldi lakin direksiyon kumandasında ardı ardına çok defa basmamla kaynaklı bir takılma oldu ama hiç reset falan atmadı..

iphone kullanıyorum lakin hiç ipod özelliklerine de bir bakayım diyemedim dalgınlığıma geldi. lakin ilk iş deneyeceğim yarın.

Geri vitese gelince evet vitesi anaryadan çeker çekmez hemen kayboluyordu sanki. ekran çizgilerinin değişip değişmediğine de çok dikkat etmedim açıkçası.

Yarın sabah ilk işim yazdıklarınızı teker teker uygulamak olacak bakalım bu sorunlar bende de olacak mı.. Olursa da değişen birşey olmaz ya aldık bir kere.. Sağlık olsun der kullanırız.. :) 

İyi geceler dilerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...