İçeriğe Yönlendir

Elm 327 Pc Bağlantısı

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

Merhaba arkadaşlar ELM327 cihaz baglantısı hakkında bilgisi ve driver olan varmıdır windows 10 için yoksa tekrar 8 dönmek zorunda kalaçagım

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

yada ben calıştıramadım kullanıp deneyenlerden yardım bekliyorum aracı görmedi bi kaç pro denedim. açıkcası sorunun ne oldugunu da anlamadım.

win 8 uyumlu oldugunu okumştum ondan 8 e dönme geregi duydum

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

İlk bahsettiğiniz sorun, bilgisayarın elm cihazını tanımamasıydı ki bunu anlamak için arabaya ihtiyaç yok. Aygıtı bilgisayara takıp aygıt sürücüsünün kurulmasını beklersiniz, muhtemelen kendisi bulur, yükler. Yüklenmezse elm cihazının yanında gelen cd'de driver olması lazım, onu çalıştırıp bir kereliğine bilgisayara kurmanız gerekir.

Cd si yoksa elm327 driver'ı internette muhakkak vardır.

2. dediğiniz şey ise arabayı görmemesi. Bunun için uygun programı bulmanız gerek. Ayrıca forumda paylaşılan bir de elm cihazının modifiyesi var, onu da yapmış olduğunuzu kabul ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

modifikasyonu daha yapmadım malzeme olmadııg ıçın ama modsuz da sonucta görmesi gerek diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Görür tabi. Bilgisayarda aygıt yöneticisinden driver kurulmuş mu onu öğrenin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Com bağlantısı doğrumu

Çünki windows 10 da kullandım ben

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Com bağlantısı doğrumu

Çünki windows 10 da kullandım ben

com baglantısını nasıl yapıyorduk acıkçası uzun zaman önce başka pro için biraz karıştırmıştım ama şimdi hatırlamıyorum.

kullanmış oldugun driverin ismi neydi

pro içinde com baglantı soruyor hepsini denedim ama olmadı

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

focccus diye bi program kurdum.baglantıda serial portta ofline mod dan başkası cıkmıyor

Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Aygıtı tanımıyorsa bilgisayar internete bağlı olsun donanımlara bak cihazı tanımıyorsa tannıttır otomatikmen internetten indirmesi lazım driverı

Araç kaç model

Elmconfing indirin onda deneyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

arac 2007 tdci  hemen onu da deniyorum

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Forscan indirin kurun büyük ihtimal açar

bi de bulabilsem cok aradım ama galiba bulamadım

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Onu anlayamazsınız sanırım, programı pc de çalıştırıp menüden bir özellik görmeye çalışınca ecu ya bağlı değilsiniz gibi bir uyarı alıyorsanız en azından program doğru kurulmuş demektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Onu anlayamazsınız sanırım, programı pc de çalıştırıp menüden bir özellik görmeye çalışınca ecu ya bağlı değilsiniz gibi bir uyarı alıyorsanız en azından program doğru kurulmuş demektir.

arabaya da gittim denedim olmadı yine 

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

İyi bilen bir arkadaş uzaktan bağlanarak yardım edebilir. Tek aklıma gelen bu şimdilik.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Kablolu bağlantı yapacağınız elm327 cihazları için önce driver yükleyip bir bağlantı noktası oluşturulması gerekiyor. Programı açınca com bağlantı portunu göremediğinizi söylüyorsunuz, bence driverlar düzgün yüklenmemiş.

Şu linkten uygun driverları kurduktan sonra tekrar deneyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Turan

Merhaba arkadaşlar ELM327 cihaz baglantısı hakkında bilgisi ve driver olan varmıdır windows 10 için yoksa tekrar 8 dönmek zorunda kalaçagım

eski driver win10 da çalışıyor kurarken uyumluluk modunda kurun  sanırım üzerine sağ tık yapılıp uyumluluk modu seçiliyordu epeydir gerekmediği için hatırlamıyorum ama win 10 kurulu benim aslında win7 de daha güzel çalışıyordu. win 10da sanırım kapatırken mi ne hata veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

hepinize tek tek teşekkür ederim. ama olmadı yine en son ihtimal dışarıda bi kaç servise gittim onlarda sadece arıza okuyabiliyoruz dediler

yine ugraşmaya başladım driver kuruyor tamam diyor ama olmuyor teamviewer baglantı ile yapacak varmıdır.

d30A2X.jpg

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

baglantı sorunu halloldu şimdi modifikasyon işine başlayacagım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Takıldığın yerde sor yardımcı olmaya çalışırız karınca kararınca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Takıldığın yerde sor yardımcı olmaya çalışırız karınca kararınca

cok sagolun iki gündür bununla ugraşıyorum. bi yarım saat kendime geleyim mod işine bakaçagım takıldıgım yer illaki olacak :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...