İçeriğe Yönlendir

Ka - Izgara Logosu Ve Bagaj Kilidi Logosu Boyama

Doğa Torpil

Recommended Posts

Doğa Torpil
(düzenlendi)

Herkese Merhaba,

Bir süredir Ford Ka arabam için ön ızgara ford logosu ve bagaj kilidinin üstündeki ford logosu arayıp duruyordum.

Sanırım artık stokta olmayan bir ürün olduğu için piyasada bulamadım.

Tam ümidi kesmiş iken aklıma parlak bir fikir geldi.

Niçin varolan logoları söküp ben boyamıyordum ki?

Hemen kolları sıvadım logoları söktükten sonra evde bulduğum cd kalemi ile logoları boyamaya giriştim.

Yalnız bu cd kalemi mürekkebi sıvı temasında anında akacağından ötürü boyanın üstünü de şeffaf primer ile bir güzel boyadım.(Buraya dikkat sprey astarı püskürttüğüm anda mürekkep eriyip dağıldı. Çok yakından sıkmayın mürekkep akıyor.)

Biraz uğraşarak 2. ve 3. katı daha attım. Umarım boya akması vs olmaz. :nazar:

Sonuç olarak ben memnun kaldım. Mutluyum  :fiuw:  :)

MpL921.jpg

QBZ1Ny.jpg

XkL2N3.jpg

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Bagaj kapağımdaki soyulmuştu. Yenisine 50 lira verdim içime oturdu. İncecik bir parça. Bulması da oldukça zor. Çok güzel bir çözüme imza atmışsınız. :good1:

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ellerinize sağlık  sanırım kalıp koruyucu olarak geçiyor sanırım sıvı üstüne sıkıyorsunuz hafif silikonlaşıyor.istemediniz yerleri kaldırıp boyaylada yapıla bilir.

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

vernik muhtemelen boyayı akıtacak ama elinize sağlık güzel çözüm  :yes:  :yes:

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bu arada evet Zafer bey daha sprey verniği sıktığım gibi mavi mürekkep dağılıveriyor. Düzgün tutturabilmek için 2 -3 kat (düzelt-vernikle) yapmam gerekti.

Sonra da suyun altına tutarak yağmura dayanıklılığını ölçtüm. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Timuçin Duru

Bende arıyorum yenisini , ama bulamıyorum fakat bir çalışmaya başladım carbon fiberden yapıcam dün kalıplarını aldım bu gün kumaşlarını atıcam bakalım nasıl olacak sizlere fotoğraf atıcam 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...