İçeriğe Yönlendir

Pc Usb Remapping

Servet Aydın

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen

PC ye bağlı teli hızlı şarj etmek güzel fikir elinize sağlık ama röle ye niye gerek gördünüz Çözemedim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet abi müthüşsün. :king: Tebrik ederim..

Ustaların kiymeti onlar varken anlasilmaz. :vreka: Çok ustune gelıyorlar senın,ne ıstıyorlar bılmem kı? :D

Eyvallah mirim

PC ye bağlı teli hızlı şarj etmek güzel fikir elinize sağlık ama röle ye niye gerek gördünüz Çözemedim.

Ahmet, bir daha okusan cevap alacaksın soruna :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Abi bırak şimdi Usb Pc işlerini Servet abi... Opele yönel abi Opele... :D :D :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi bırak şimdi Usb Pc işlerini Servet abi... Opele yönel abi Opele... :D :D :D

Benzin dökelim?
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mazda'nın usb çıkışı kaç volt veriyor acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hem standart 5 volt istenince de direk PSU dan yüksek akım kapasiteli 5 volt veriliyor sanırım onu anladım da neden buna gerek duydunuz onu anlamadım, sadece yüksek akım kapasiteli hat olsa ne olur ki ? :)

Hepsi 5 volt olur, değişen verebildiği max akım değeridir.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hem standart 5 volt istenince de direk PSU dan yüksek akım kapasiteli 5 volt veriliyor sanırım onu anladım da neden buna gerek duydunuz onu anlamadım, sadece yüksek akım kapasiteli hat olsa ne olur ki ? :)

Hepsi 5 volt olur, değişen verebildiği max akım değeridir.

Demişim ki, pc usb çıkışı main boardda 500ma. Bana yetmiyor o hat. Cpu programı, pic ve ardunio vs ve hatta harici hdd bağlıyorum öne. Bunca cihaz sırayla bazen beraber çalışıyor ve 1.5 amperi dahi anlık geçen akım lazım oluyor. P4 kasaların hiç biri usb den yüksek akım vermez

Seni yakacak kadar voltaj çıkacak emin ol
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

USB'den çalışan mangal istiyorum ben... Çalışırken çoklayıcıdan bağlayıp sucuk yapmak istiyorum.

Azıcık işe yarar şeylerle uğraşsan şöyle? Nasıl olur acaba? İşin gücün gereksiz teferruat... ayfon şarj olmuyormuşmuş da, voltajı düşüyormuşmuş da... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Servet bey anlaşamadık bir türlü :) diyorum ki anakartdan gelen + ve - iptal edilip PSU dan ( kırmızı siyah) 5 volt direk alınsa da olmaz mıydı? Neden araya röle kullandınız ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Çaykur çaya lipton tadı enjekte eden modül yapam?

Tutturamazsın...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servet bey anlaşamadık bir türlü :) diyorum ki anakartdan gelen + ve - iptal edilip PSU dan ( kırmızı siyah) 5 volt direk alınsa da olmaz mıydı? Neden araya röle kullandınız ki?

Anlaştık şimdi. Harici çıkış noktası tek ora. Dışarıdan hiçbir şekilde voltaj girmesin pc kapalı iken içeriye.( telefon power bank gibi kaynaklar )

Tutturamazsın...

Ya tutarsa
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

USB'den çalışan mangal istiyorum ben... Çalışırken çoklayıcıdan bağlayıp sucuk yapmak istiyorum.

Azıcık işe yarar şeylerle uğraşsan şöyle? Nasıl olur acaba? İşin gücün gereksiz teferruat... ayfon şarj olmuyormuşmuş da, voltajı düşüyormuşmuş da...

Cpu, pic, androdorya, 5 amper 40 km. Hep bir terim karmaşası böyle tarantino filmi gibi kafa karıştırıp okuyucuyu yormalar sonra ne idüğü belirsiz garip bir cihazın tanıtım fotoları, gizlenmiş objeler, olmayan akım çeken hayali ayfonlar, yani Zafercim ben çözemedim. Uğraşma sende.

Monofaze, canlı uç, harmonik, ni-cd, yok miliamper, omaj, frekans, transistör, rezistans, mikrofarad, ordan şaseyi alsa soketten ters akım yedi tabi zener karşı koyarken triyak adilik yapıp zeneri sattı vs. Hepi topu şuraya 6 amper bir sigorta koysa olmayacak bunlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Abi valla uğraşıyo bu abiler senle..

Sen kapadokyada bi sorguya çek bu abileri..

Wakkas abinin semaverden Zaferin demlediği çayı içerkene..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Bende Asus kullanıyorum,bi sıkıntı yaşamadım :i-ih: Şimdi şarj girişine baktım Mazda amblemi göremedim  :unsure2:  :unsure2:  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Meyve veren portifci taşlanır napalım

Bende Asus kullanıyorum,bi sıkıntı yaşamadım :i-ih: Şimdi şarj girişine baktım Mazda amblemi göremedim :unsure2::unsure2::fiuw:

Oğuzhan, kaşınma çocuum tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Eksik olmuş abi. Tamamlıyorum:

Wakkas abinin semaverden, Zaferin demlediği, Servet abinin getirdiği Lipton çayı içerkene... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

150 kişi içinde 1 kilo lipton paketi açmak... Diyorsun ki katliam olsun

Yorum bağlantısı
Misafir

sonuç olarak kaç at gücünde oldu?

ipad ler usb den şarj olmuyordu. asus'un bi yazılımı vardı onu yükleyince şarj etmeye başlıyordu,tabi sadece hatayı gizliyordu,çok yavaş oluyordu

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Senin yine canın sıkılmış belli 

Mangal ne zaman ?

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör
(düzenlendi)

Eline sağlık Servet de, Makinanın karnını deşmeden dışarıdan  Adaptorlü  usb çoklayıcılar daha pratik olmaz mı ?

Hımm, karın deşen  bu fikri bir düşüneyim. :unsure2:

tarihinde Haşmet Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...