İçeriğe Yönlendir

Conti Ec5 - Conti Pc5 - Goodyear Egp Arasında Seçim

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Mert Üçkaleler

Merhaba,

Aracımın üzerindeki lastikler fazlaca ses yapamaya başladı. Yol tutuş ve diş derinliği oalrak gayet iyi ama değişme zamanı geldi km.den ötürü.

Alacağım lastik ebadı 195-50-15 . Düşündüğüm markalar ise etiket değerleriyle birlikte aşağıdaki gibi.

Continental Eco Contact5 : Yakıt verimliliği B , Islak zemin B , Desibel 71

Continental Premium Contact5 : Yakıt verimliliği E , Islak zemin A , Desibel 71

Goodyear Efficentgrip Performance : Yakıt verimliliği C , Islak zemin A , Desibel 67

Öncelikle Contiler arasında hangisini tercih ederdiniz? Seçtiğiniz Conti mi yoksa Goodyear mı alırdınız ?

Cevaplar için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Egp derim, ki öyle yaptım. Muazzam sessiz bir lastik. Yumuşaklığı da michelin gibi. Tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

Goodyearmı aman aman

Bu forumda herkes Michelin mi aman aman diyor, Good Year EG diyor herkes ilk defa sizden duydum sasirdim [emoji15]

tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bu forumda herkes Michelin mi aman aman diyor, Good Year EG diyor herkes ilk defa sizden duydum sasirdim [emoji15]

Aynen öyle herkes övüyor ama benim geçtiğimiz yaz bir kaç ay kullandığım lastik gelinde görün sanki kabak bir milim diş yok conti. mic. hatta petlas alırım onu almam dedilerki senin rotlar bozuktur 4 aydır kışlıklar takılı tertemiz duruyor gram erime yok

tarihinde Yasin Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

6 ay Michelin prmacy 3 kullandim 2 si kaldirima sürtme sonucu balon yaptığı için 4 adet Goodyear efficient grip performance aldım Michelin 6 ayda çok yıpranmışti Abs dahaa fazla devreye girmeye başlamıştı Goodyear 5 ay oldu daha ilk günkü gibi yumuşak ve dişleri fazla asinmadi Conti için birsey söyleyemem ama Goodyear dan memnunm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

bu lastik bi banamı yamuk yaptı koca mondeo ufacık virajlarda esp açıyordu şerit değiştirmeye korkar olmuştum kış lastiklerini taktım kendine geldi araba bi daha takmam

Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

Aynen öyle herkes övüyor ama benim geçtiğimiz yaz bir kaç ay kullandığım lastik gelinde görün sanki kabak bir milim diş yok conti. mic. hatta petlas alırım onu almam dedilerki senin rotlar bozuktur 4 aydır kışlıklar takılı tertemiz duruyor gram erime yok

Mevsimlikte denemedim, ama kisliklarim GY UG, ina-nil-maz memnunum, nerdeyse yazin bile kullanacagim, cidden cok basarili bir lastik. Mevsimliklerim yagmurda kayarken bu lastiklerle hic kaymiyorum, yol tutusu cok guzel. tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Mevsimlikte denemedim, ama kisliklarim GY UG, ina-nil-maz memnunum, nerdeyse yazin bile kullanacagim, cidden cok basarili bir lastik.

şimdi benim lastik goodyear eagle sport araştırdım şikayet com dahil herkes aynı şeyden şikayetçi suç bende aslında girdim aldım çıktım araştırmadan yeni lastik aldık ondan oldu yoksa diğerlerini denemedim

Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

şimdi benim lastik goodyear eagle sport araştırdım şikayet com dahil herkes aynı şeyden şikayetçi suç bende aslında girdim aldım çıktım araştırmadan yeni lastik aldık ondan oldu yoksa diğerlerini denemedim

Himm, herkesin dedigi Efficent Gripti, onerdigi yani, sizin aldiginiz Eagle Sport olan, belki o kotudur. tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Eco, efficient, energy Saver gibi ifade olan lastikler sürtünmesi az ekonomiye yönelik lastiklerdir. Yol tutuş zaafiyetleri olduğunu düşünüyorum. Efg den memnun olan var ama, benim tercihim premium contact olurdu.. Ya da o ebatta yokohama, nokian bakabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Fevzi Köse

Aynen katılıyorum 2 yazda lastik bitti. Good year eg performance. 2014 yaz girerken almıştım. Yalnız kullandığım yol %90 soğuk asfalt. Sizinde mi aynı durum acaba?
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynen katılıyorum 2 yazda lastik bitti. Good year eg performance. 2014 yaz girerken almıştım. Yalnız kullandığım yol %90 soğuk asfalt. Sizinde mi aynı durum acaba?

Yazın kullandım tamamen azıcık bardakla yola su serpilmiş olsun lastik nereye isterse oraya gidiyordu araba şerit değiştirmeye korkar olmuştum :) ama şimdiki lastiklerimle hiç sorun yaşamadım hayatımda ilk defa karşılaştım böyle bir sorunla ve yanlızda değilim şikayetlerin hepsi aynı araştırmalarımda

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Ne kasar şanslısınız, lastik fiyatlarınız uygun, benim için Petlas bile 220tl den başlıyor. Bu ebatlarda lastiğim olsa hiç düşünmem Googyear alırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Benim yazlık lastiklerimde goodyear, hiç sıkıntı yaşamadım. Ebatlar 205-55-16. Yazdığınız 3 lastikte bence sizi üzmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Yıpranma işini bilemem ama,konfor sessizlik yakıt ekonomisi 10 numara

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Eco, efficient, energy Saver gibi ifade olan lastikler sürtünmesi az ekonomiye yönelik lastiklerdir. Yol tutuş zaafiyetleri olduğunu düşünüyorum. Efg den memnun olan var ama, benim tercihim premium contact olurdu.. Ya da o ebatta yokohama, nokian bakabilirsin

Bende senin gibi düşünüyorum açıkcası. Yakıt ekonomisi artınca sanki saha kötü yol tutacakmış hissine kapılıyorum.

Efg ses olarakta cezbediyor. 67 db. contiler 71 db. conti çok rahatsız edermi acaba . Malum fiesta sert araba motor sesi falan da alıyor içeriye.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende senin gibi düşünüyorum açıkcası. Yakıt ekonomisi artınca sanki saha kötü yol tutacakmış hissine kapılıyorum.

Efg ses olarakta cezbediyor. 67 db. contiler 71 db. conti çok rahatsız edermi acaba . Malum fiesta sert araba motor sesi falan da alıyor içeriye.

Fiestada ne kadar sessiz lastik kullanırsak kullanalım süspansiyon sesi yetiyor zaten çok farketmeyecektir bence.
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Egp derim, ki öyle yaptım. Muazzam sessiz bir lastik. Yumuşaklığı da michelin gibi. Tavsiye ederim

4 senedir üzerinde goodyear excellence takılı. bende ciddi oranda yol tutuşundan memnunum. lastiklerde en ufak balon dahi olmadı. excellence üretilse ondan alırım o derece . ama EGP ninde daha başarılı bir lastik olduğunu düşünüyorum.

Ne kasar şanslısınız, lastik fiyatlarınız uygun, benim için Petlas bile 220tl den başlıyor. Bu ebatlarda lastiğim olsa hiç düşünmem Googyear alırım.

Goodyear kendini kanıtlamış lastik hocam. Fakat Goodyear EGP nin deseni çok sade geliyor. Biraz daha dişli biraz daha desenli bir lastik sanki yol tutuş anlamında daha çok güven verecekmiş gibi geliyor ne alakaysa :) Şuan üzerinde goodyear excellence takılı deseni çok hoşuma gidiyor.

Fiestada ne kadar sessiz lastik kullanırsak kullanalım süspansiyon sesi yetiyor zaten çok farketmeyecektir bence.

Nokian Line modeline de baktım. adet fiyatı HB de yaklaşık 150 TL. Yakıt ekonomisi E, Islak zeminde B olması lazım .  Güzelde bir lastiğe benziyor yorumlara bakılınca kardeşim.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

5 ay once conti bayinden 170*4 e conti pc5 taktirdim cok memnun kaldim,goodyear egp yi bende cok arastirdim ancak cok fazla asindigini ve yanaklarinin zayif oldugunu soyluyolar

Lastik sesi olarak izlenimleriniz nasıldır?

Bende ikisi arasında kaldım açıkcası.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Atila Göllü

Merhaba,

Aracımın üzerindeki lastikler fazlaca ses yapamaya başladı. Yol tutuş ve diş derinliği oalrak gayet iyi ama değişme zamanı geldi km.den ötürü.

Alacağım lastik ebadı 195-50-15 . Düşündüğüm markalar ise etiket değerleriyle birlikte aşağıdaki gibi.

Continental Eco Contact5 : Yakıt verimliliği B , Islak zemin B , Desibel 71

Continental Premium Contact5 : Yakıt verimliliği E , Islak zemin A , Desibel 71

Goodyear Efficentgrip Performance : Yakıt verimliliği C , Islak zemin A , Desibel 67

Öncelikle Contiler arasında hangisini tercih ederdiniz? Seçtiğiniz Conti mi yoksa Goodyear mı alırdınız ?

Cevaplar için teşekkürler

İyi akşamlar bende 2013 dizel Fiestam için yaz lastiği alacağım.Sitede sizlerin yorumlarını gördüm.Continental premium contact 5 düşünüyorum.etiket değerleri olarak siz, yakıt verimliliğine E , ıslak zemin için A demişsiniz.ben başka bir yerde yakıt verimliliğini C olarak gördüm,gerçi o lastik marka aynı ölçüler farklı ondan mı değerler aynı değil...

Yorum bağlantısı
Atila Göllü

İyi akşamlar bende 2013 dizel Fiestam için yaz lastiği alacağım.Sitede sizlerin yorumlarını gördüm.Continental premium contact 5 düşünüyorum.etiket değerleri olarak siz, yakıt verimliliğine E , ıslak zemin için A demişsiniz.ben başka bir yerde yakıt verimliliğini C olarak gördüm,gerçi o lastik marka aynı ölçüler farklı ondan mı değerler aynı değil...

D2Wv1z.png

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Hocam selamlar

Aynen dediğiniz gibi aynı marka ve aynı model olmasına rağmen ebat değişikliklerinde etiket değerleri değişiyor.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Goodyear efficentgrip performance taktırdım arkadaşlar

1116 tarihli lastikler balans+sibop+rot ayarı 800 TL verdim

Araba aşırı yumuşadı. Resmen süspansiyonları değiştirmiş gibi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...