İçeriğe Yönlendir

2010 Passat Tan 2011 Civic E :)

Ahmet Hacıoğlu

Recommended Posts

Ahmet Hacıoğlu

arkadaşlar merhaba ,  maalesef bize otomobil dayanmıyor. mondeo i 20 passat derken . kendimi honda civicin içinde buldum :)

bazı arkadaşlar at eşek değerlendirmesi yapabilirler ama o iş öyle olmuyor :)

2010 1.4 tsi passatımla ekim mart arası 14 bin km yaptım fakat her nekadar ekonomikte olsa benzine dayanamadım . dayanacak gücüm kalmadı. ortalama 30 35 kuruş yakmaya başlayınca frene bastım ilanı koydum. saçma sapan teklifler yüzünden ilanı kaldırdım derken favoriye ekleyip mesaj atan abilerden biri geldi aldı götürdü gemiyi :)

neden civic diyecek olursanız arkadaşlar tamamen ekonomiklik ve sorunsuzluk için . ekonomi performans konularının dışında hiçbirşekilde passatla mukayese edemem. edersemde gelin vurun ağzıma :)tek tesellim yakıtımın yarı yarıya düşmüş olması. ayrıca aldığım aracın km düşüklüğü ve kendi çapında modelinin en dolusu olması.

burdan şiddetle tavisye ediyorum. yıllık 15 bin km yi geçmiyorsanız passat alın ( manual )

saygılar sevgiler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Hayırlı olsun, ekonomik civic derken, araç LPG li herhalde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Passat 'la Civic 'i konfor donanım olarak kıyaslasaydın ağzına kürekle vururdum :D 

Hayırlı olsun. Resim bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Enistem aldi sıfır sedan civic 1.6 benzinli . Geçenlerde kisa bir tur attim arabayla 10.7 litre yakiti görünce gözlerim yuvalarindan çıktı. Benim icin yakitta pskolojik sınır 7.5 litre :) saniyorumki araciniz fabrika çıkışı lpgli yoksa pek ekonomik bir arac değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammed Lokman Tosun

Öncelikle hayırlı olsun, passatınız litre hesabı ne yakıyordu?

Yorum bağlantısı
Misafir

Enistem aldi sıfır sedan civic 1.6 benzinli . Geçenlerde kisa bir tur attim arabayla 10.7 litre yakiti görünce gözlerim yuvalarindan çıktı. Benim icin yakitta pskolojik sınır 7.5 litre :) saniyorumki araciniz fabrika çıkışı lpgli yoksa pek ekonomik bir arac değil

2011 de fabrikasyon Lpg yoktu sanırım ama ne olursa olsun Lpg benzine göre çok daha ucuz olduğu için yakıtı normal. Ancak Honda Civic lerin de normal atmosferik benzinlilere nazaran biraz daha fazla yaktığını biliyoruz. 

Bu arada Ahmet bey aracınız hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hayırlı olsun

Passat 30-35 kr yakıyorsa hiçbirşey yakmıyormuş zaten yakıt civicte Nasıl yarı yarıya düştü :) 15-20 kr yakan bir civic görmedim ben

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Babamdaki 2010 1.4 passat uzun yolda yakıyor 30 kr 35 kr şehiriçini hesaplamadım valla min 40 kr diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

arkadaşlar merhaba ,  maalesef bize otomobil dayanmıyor. mondeo i 20 passat derken . kendimi honda civicin içinde buldum :)

bazı arkadaşlar at eşek değerlendirmesi yapabilirler ama o iş öyle olmuyor :)

2010 1.4 tsi passatımla ekim mart arası 14 bin km yaptım fakat her nekadar ekonomikte olsa benzine dayanamadım . dayanacak gücüm kalmadı. ortalama 30 35 kuruş yakmaya başlayınca frene bastım ilanı koydum. saçma sapan teklifler yüzünden ilanı kaldırdım derken favoriye ekleyip mesaj atan abilerden biri geldi aldı götürdü gemiyi :)

neden civic diyecek olursanız arkadaşlar tamamen ekonomiklik ve sorunsuzluk için . ekonomi performans konularının dışında hiçbirşekilde passatla mukayese edemem. edersemde gelin vurun ağzıma :)tek tesellim yakıtımın yarı yarıya düşmüş olması. ayrıca aldığım aracın km düşüklüğü ve kendi çapında modelinin en dolusu olması.

burdan şiddetle tavisye ediyorum. yıllık 15 bin km yi geçmiyorsanız passat alın ( manual )

saygılar sevgiler...

Hayırlı olsun :nazar:  

Da ekonomik ve Civic pek yan yana getiremedim.

Lpg ise kastınız sadece cebinizden çıkan para azalmıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun

Passat 30-35 kr yakıyorsa hiçbirşey yakmıyormuş zaten yakıt civicte Nasıl yarı yarıya düştü :) 15-20 kr yakan bir civic görmedim ben

Uzun yolda 19-20 krs a düşer Lpg li ise ama şehir içi 30 krş altı çok zor. 2010 Var arkadaşda manuel 12-13 Lt yakıyor şehir içi.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Uzun yolda 19-20 krs a düşer Lpg li ise ama şehir içi 30 krş altı çok zor. 2010 Var arkadaşda manuel 12-13 Lt yakıyor şehir içi.

şehiriçi normal kullanımda civice 20kr yaktıracak adamı tebrik ederim kuzenimde 2008civic var lpg li 35kr yakıyor Honda'nın sadece tek artısı var oda sorunsuz şanzumanı başka numarası yok
Yorum bağlantısı
Misafir

şehiriçi normal kullanımda civice 20kr yaktıracak adamı tebrik ederim kuzenimde 2008civic var lpg li 35kr yakıyor Honda'nın sadece tek artısı var oda sorunsuz şanzumanı başka numarası yok

uzun yol yazdım :)

Yorum bağlantısı
Semih Saner

Lpg 2.10 Liradan...  Honda civic şehir içi ( Ankara ) 24 kuruş - şehir dışı Ankara -Manisa ( hız 90-100 km ) 19 kuruş ..yapıldı test edildi !!!  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Lpg 2.10 Liradan... Honda civic şehir içi ( Ankara ) 24 kuruş - şehir dışı Ankara -Manisa ( hız 90-100 km ) 19 kuruş ..yapıldı test edildi !!!

Şehir içi Kaç lt gösteriyor ?? Karabük te ortalama hız 17-18 oluyor çok zor böyle değerler [emoji5]
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

30-32 lt arasında lpg tankım var, fullendiği zaman 300-320 km ş.içi yol yapabiliyorum. Yaklaşık 10 lt yakıt yapar. 2.25 tl 'den lpg alıyorum. 23kr ş.içi yakıt sarfiyatım var. Bence önyargılı davranıyorsunuz. Bu yakıt mevzusunu çokça yazma fırsatım oldu. Sakin kullanımlarda atmosferik araçlar içerisinde en az yakanı, 5500 dd üzeri kullanımlarda da en çok yakanı. Bu kadar. 2012 den bu yana (5 ay dizel focus kullanımım hariç) bu motoru hem otomatik hemde manuel kullanma fırsatım oldu. Kuzenimin, eniştemin, arkadaşımın vs arabası değil, kendi arabalarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

30-32 lt arasında lpg tankım var, fullendiği zaman 300-320 km ş.içi yol yapabiliyorum. Yaklaşık 10 lt yakıt yapar. 2.25 tl 'den lpg alıyorum. 23kr ş.içi yakıt sarfiyatım var. Bence önyargılı davranıyorsunuz. Bu yakıt mevzusunu çokça yazma fırsatım oldu. Sakin kullanımlarda atmosferik araçlar içerisinde en az yakanı, 5500 dd üzeri kullanımlarda da en çok yakanı. Bu kadar. 2012 den bu yana (5 ay dizel focus kullanımım hariç) bu motoru hem otomatik hemde manuel kullanma fırsatım oldu. Kuzenimin, eniştemin, arkadaşımın vs arabası değil, kendi arabalarım.

Lpg ile dediğiniz değerler normal. Bir de Elazığ trafiği İstanbul gibi olmaz. Burada sağlam bir sabah trafiği 16 km yi 80 dk da gidiyorsun.  Bu da saatte 12 km hıza tekabüle ederki dur kalk işin tuzu biberi. Böyle bir trafikte 13-14 lt Nin aşağısına inmek neredeyse imkansız.  Bu da 29.5 - 30 kuruş Lpg yaktığını gösterir. Dediğim gibi ekonomiden kastedilen Lpg ise sadece Lpg fiyatından dolayı kazanç var. İki üç sene önce Lpg 3.11.i gördü İstanbul da. O zaman ekonomik olacakmıydı?

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Lpg ile dediğiniz değerler normal. Bir de Elazığ trafiği İstanbul gibi olmaz. Burada sağlam bir sabah trafiği 16 km yi 80 dk da gidiyorsun.  Bu da saatte 12 km hıza tekabüle ederki dur kalk işin tuzu biberi. Böyle bir trafikte 13-14 lt Nin aşağısına inmek neredeyse imkansız.  Bu da 29.5 - 30 kuruş Lpg yaktığını gösterir. Dediğim gibi ekonomiden kastedilen Lpg ise sadece Lpg fiyatından dolayı kazanç var. İki üç sene önce Lpg 3.11.i gördü İstanbul da. O zaman ekonomik olacakmıydı?

Elazığ 'lı olanlar var, bilirler sabah ve akşam Gazi Cad. trafiğini. İstanbul kadar olması imkansız evet ama hiç aratmaz. 13-14 lt yakıtı 2.4 Accord yakıyor dediğiniz trafikte ki sahibi olan forumdaşlarımız var, bilgilerine başvurulabilir. Burada iddaa ettiğimiz nokta LPG 'de az yakması değil, cepten çıkan paranın az olmasıdır. Sonuçta LPG ile giderken de yaptığınız her km benzinle yada dizelle gittiğinizde de aynı km. Bu iş tamamen tercih meselesidir. 3.11 tl olduğunda benzin 4 tl değildi, dizelde 3 tl değildi. Hangisi işinize gelirse onu tercih edin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Benim passat 6.5 karışık ortalama. kullanan sakin olursa sıkıntı yapmıyor. hızlı gitsen bile.

not: passatı da satıyorum düşünen olursa.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...