İçeriğe Yönlendir

2008 Mondeo 1.6 Benzinli 190.000 Km De Alınır Mı Sizce?

Oktay Servet

Recommended Posts

Oktay Servet

2008 mondeo 1.6 benzinli 190.000 km de alınır mı sizce?

2007 1.6 tdci focus ghia var bende hazlihazırda ve 135.000 km de.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Maceraya gerek yok bence arabanızdan memnunsanız. Mondeo almak istiyorsanız daha düşük kmli bulabilirseniz 1.6 veya 2.0 tdci dizel alınmalı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1.6 benzinli motor o kasayı çekmediğinden sürekli debriyaj yiyordu. Bu sebeple dizele yönelmek veya 2.0 bakmak daha mantıklı.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Fiyat önemli bir faktör. Tabiki de motorun durumuda. Bunları göz önüne alarak düşünmek lazım. Fiyat nedir bir mahsuru yoksa?

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Eğer focus ta sorun varsa alınır. eğer focus sorunsuzsa  başa bela alınmaz

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Ben de fiyatını merak etmedim değil. Bir arkadaşın babasında 2008 1.6 titanyum var. İlk sahibi ve full yetkili servis bakımlı, 120 binde. Ufak tefek birkaç boyası var. Serviste motora bir işlem uygulanmış. Parayı denkleştiremediğim için detaylı sormadım. 39 bin TL istiyor.

Siz kaç liraya almayı düşünüyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Misafir

1senedir kullandığım 1.6 mondeomdan çok memnunum hiç debriyaj sorunu yaşamadım gerçi ben aldıktan sonra komple bütün bakımlarını yaptırdım motordan rota baskı balataya kadar ankaradaki nerdeyse bütün üyeler aracı biliyor düşünen olursa satabilirim fiyattada yardımcı olurum üst modeli almak istiyorum

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

dizel focustan inilip 1.6 atmosferik mondeoya binilmez :) performansta dağlar ovalar kadar fark olur

Yorum bağlantısı
Misafir

Sınıf farkı bi kere şuan dizel focusta var mondeom da 2008 mondeo 2011 focus aralarında kıyaslanamıcak sınıf farkı var önce ama amaç hız ise focus güvenlik konfor tartışılmaz bile focusla 300km gidiyorum yorgunluktan otobüs sürmüş gibi oluyorum yazın mondeo ile 900 km yol yaptıp sanki 20 km gitmişim gibi umrumda olmadı o yüzden focusla mondeo çok farklı hoşunuza gidene bakın derim

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Öyle anlatıldığı gibi dağlar ovalar kadar fark yoktur, kasayı çekmez, damperi kaldırmaz, bassan gitmez gibi şeyleri genelde bu aracı kullanmamış ön yargısı bol arkadaşlar söyler.

Babam 240.000 km kadar ben de 30.000 km kadar severek, sorunsuz kullandık Mondeo'larınmızı. Hatta babam 170.000 km de baskı-balata-volan setini değiştirdi.

Elbet bir dizel gibi ivmelenmez, atmosferiktir ve torku haliyle düşüktür. Bu sadece Mondeo için değil bütün atmosferik araçlar için durum aynıdır.

Tamamen beklentiyle orantılı bir durum. Alacağınız aracı sadece km üzerinden yorumlamak yanlış olur.

Sınıf farkı bi kere şuan dizel focusta var mondeom da 2008 mondeo 2011 focus aralarında kıyaslanamıcak sınıf farkı var önce ama amaç hız ise focus güvenlik konfor tartışılmaz bile focusla 300km gidiyorum yorgunluktan otobüs sürmüş gibi oluyorum yazın mondeo ile 900 km yol yaptıp sanki 20 km gitmişim gibi umrumda olmadı o yüzden focusla mondeo çok farklı hoşunuza gidene bakın derim

+1903

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

1.6 benzinli motor o kasayı çekmediğinden sürekli debriyaj yiyordu. Bu sebeple dizele yönelmek veya 2.0 bakmak daha mantıklı.

pilotaj...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...