İçeriğe Yönlendir

İngiliz Anahtarı Uyarı İşareti

Misafir

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Yanlış bilmiyorsam bakım lambası .Fakat araç üretim tarihinde itibaren 1 yıl veya 15.000 km olarak çalışır.Siz aracı almadan önce reset yapılmadığı için 1 sene dolmuş olabilir o yüzden yanar.

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

İnşallah bi sorun yoktur, bu arada biliyorsanız söylemedim sayın ama ford da bir yıl veya 15000 km de servis zorunluluğu vardır garanti için. Üretim bandından ineli 1 yıl olduysa servis zamanı gelmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Misafir

İnşallah bi sorun yoktur, bu arada biliyorsanız söylemedim sayın ama ford da bir yıl veya 15000 km de servis zorunluluğu vardır garanti için. Üretim bandından ineli 1 yıl olduysa servis zamanı gelmiş olabilir.

Yanlış bilmiyorsam bakım lambası .Fakat araç üretim tarihinde itibaren 1 yıl veya 15.000 km olarak çalışır.Siz aracı almadan önce reset yapılmadığı için 1 sene dolmuş olabilir o yüzden yanar.

Aracın sahibi 28 nisan 2015'te almış arabayı Ankara tur oto'dan.. Faturada da o tarih mevcut bende km dolmadığı için yıldan ötürü 28 nisanda servise gitmeyi düşünüyordum zaten.. Aracı aldığımda göstermek için servise gitmedim ama galerici ile tam teste soktuk hiç bir kusur ile karşılaşmamıştık..

Açıkçası korktum böyle erken yandığını görünce yarın sabah servise gidip göstermemde fayda var mı sizce??

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

Bayiden çıkınca değil, banttan inince saymaya başlıyor diye biliyorum ben, bence mutlaka goturun, ne olur olmaz, belkide arıza için yanmıştır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

teyip üstündeki bilgi ekranında birşey yazıyormu çünkü bakım zamanı dolsa ki fatura tarihi önemli değil fabrikadan yola çıktı tarih önemli bilgi ekranında servis zamanı diye yazar yada yağı kontrol ettirin diye bu anahtar işareti mekanik sorun bildirgesi bence servise gidiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

teyip üstündeki bilgi ekranında birşey yazıyormu çünkü bakım zamanı dolsa ki fatura tarihi önemli değil fabrikadan yola çıktı tarih önemli bilgi ekranında servis zamanı diye yazar yada yağı kontrol ettirin diye bu anahtar işareti mekanik sorun bildirgesi bence servise gidiniz.

Okan bey hay aklınızla bin yaşayın hiç aklıma gelmemişti.. Şimdi baktım Uyarı sistemine motor yağı değişimi gerekiyor bakımını yapın diyor.. Peki bu normal mi yağ değişimi için erken değil miydi.. Ekran görüntüsü aşağıda

http://s19.postimg.org/iveinmsyr/image.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Yağ/Servis Mesajı silinmesi

Arkadaşlar,

Yeni MOndeo'da 20000km'de bir Yağ Servisi (Oil Service) mesajı ekrana çıkıyor.

Eğer benim gibi yetkili servislere uğramıyorsanız o halde bu mesajı nasıl söndürmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Yaptığım araştırmalara göre şu şekilde:

1 Kapıları kapatıyoruz.

2 Anahtarı 2. pozisyona çeviriyoruz.

3 Gaz ve frene yaklaşık 15 saniye basıyoruz.

4 Mesaj sönüyor.

ancak eğer işlem başarısızsa yukarıdaki işlemler tekrar edilip, mesaj söndükten sonra da 15 saniye daha beklenmesi öneriliyor.

***Orijinal metin*****

1. Close all doors.

2. Turn the ignition key to position II.

3. Simultaneously press the accelerator pedal and the brake pedal and hold for a minimum of 15 seconds.

4. The oil change reminder indicator will turn off. This confirms that the reset procedure has been correctly completed.

Alıntıdır.

Bunu da bir deneyin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yağ/Servis Mesajı silinmesi

Arkadaşlar,

Yeni MOndeo'da 20000km'de bir Yağ Servisi (Oil Service) mesajı ekrana çıkıyor.

Eğer benim gibi yetkili servislere uğramıyorsanız o halde bu mesajı nasıl söndürmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Yaptığım araştırmalara göre şu şekilde:

1 Kapıları kapatıyoruz.

2 Anahtarı 2. pozisyona çeviriyoruz.

3 Gaz ve frene yaklaşık 15 saniye basıyoruz.

4 Mesaj sönüyor.

ancak eğer işlem başarısızsa yukarıdaki işlemler tekrar edilip, mesaj söndükten sonra da 15 saniye daha beklenmesi öneriliyor.

***Orijinal metin*****

1. Close all doors.

2. Turn the ignition key to position II.

3. Simultaneously press the accelerator pedal and the brake pedal and hold for a minimum of 15 seconds.

4. The oil change reminder indicator will turn off. This confirms that the reset procedure has been correctly completed.

Alıntıdır.

Bunu da bir deneyin isterseniz.

Gerçekten yağ değişimi gerekmekte belki, yarın servise gidip baktırmakta fayda var garantili sonuçta sonra bu dediğinizi yaptığım için belki servis kıllık falan yapar teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Okan bey hay aklınızla bin yaşayın hiç aklıma gelmemişti.. Şimdi baktım Uyarı sistemine motor yağı değişimi gerekiyor bakımını yapın diyor.. Peki bu normal mi yağ değişimi için erken değil miydi.. Ekran görüntüsü aşağıda

http://s19.postimg.org/iveinmsyr/image.jpg

şöyle söyleyim araç ya yılını doldurunca yada 15000 km doldurunca bakıma gidiyor.lakin kullandığımız araçlar yurt dışı ihraç oldu için üretim bandından indi an bu bildirim kuruluyor. tabi ülkemize gelişi falan filan şovrumda duruşu derken zaman geçiyor bu nedenle tam bir yıl olmadan bakımı veya vize tarihi gele biliyor normal.servise gidip gereken bakımları yaptıranızı tavsiye ederim.

Gerçekten yağ değişimi gerekmekte belki, yarın servise gidip baktırmakta fayda var garantili sonuçta sonra bu dediğinizi yaptığım için belki servis kıllık falan yapar teşekkür ederim :)

aynen garantili araç mümkün mertebe müdahale etmeyin derim

Yorum bağlantısı
Misafir

şöyle söyleyim araç ya yılını doldurunca yada 15000 km doldurunca bakıma gidiyor.lakin kullandığımız araçlar yurt dışı ihraç oldu için üretim bandından indi an bu bildirim kuruluyor. tabi ülkemize gelişi falan filan şovrumda duruşu derken zaman geçiyor bu nedenle tam bir yıl olmadan bakımı veya vize tarihi gele biliyor normal.servise gidip gereken bakımları yaptıranızı tavsiye ederim.

aynen garantili araç mümkün mertebe müdahale etmeyin derim

Teşekkür ederim Okan bey yarın ilk işim servise gitmek olacak. :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Teşekkür ederim Okan bey yarın ilk işim servise gitmek olacak. :)

:good1:  :bravo:  ALLAH kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın inşallah

Yorum bağlantısı
Misafir

:good1:  :bravo:  ALLAH kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın inşallah

Hadi geçmiş olsun Şükür bir sorun çıkmadı. :good1:

Çok teşekkür ederim. :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Fordda mühendis olarak çalışan arkadaşım fiestasının yağını hemen değiştirdi. Abi çok dandik yağ koyuyoruz fabrikada dedi. Değiştirmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Alkan

Çok geçmiş olsun bu mekanik lambanın yanması arabada bulunan yağdan oldunu tartışarak anladıktan sonra

Yorum bağlantısı
Misafir

Fordda mühendis olarak çalışan arkadaşım fiestasının yağını hemen değiştirdi. Abi çok dandik yağ koyuyoruz fabrikada dedi. Değiştirmekte fayda var.

Çok geçmiş olsun bu mekanik lambanın yanması arabada bulunan yağdan oldunu tartışarak anladıktan sonra nacizhane fikrim araba üretim bandından indikten sonra bu yağın kullanım ömrü bir yıldır ister motor çalışsın ister çalışmasın değiştirlmesi gerekiyor yoksa yağın ömrü bittiği için amacını yerine getirmez

Çok teşekkür ederim. Evet aynen dediğiniz gibiymiş ben yazmayı unuttum buraya.. Pazartesi günü sabah servise gittiğimde durumu olduğu gibi anlattım aracın henüz 8300 km'de olduğu ve daha bakıma 1 ay olduğunu söyledim.. Kendileri de isterseniz şimdi sokabilirsiniz ya da şimdi kullanmanızda pek sakınca yok isterseniz 1 ay sonra getirin diyince maddi imkanlarımı da düşünerek 1 ay sonraya günü aldık..  Arıza ışığını söndürmek için de yetkili servis muhattabı aynen yukarıda Eren Bey'in söylediği uygulamayı yaptı kontağı yarım açtı ve fren ile gaza 15 saniye kadar basılı tuttu ve söndü arıza ışığı.  :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Halil Doğan ERKAN

Aynı durum bende de var maalesef. Aracım 1.5 dizel... 140 km hıza ulaştıgımda bu arıza ışığı yanıyor ve araç çekişten düşüyor.

aracım şu anda 49.000 km de fakat 53.000 km de yağ değişimi yapılacak. Neden oldu anlamadım..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...