İçeriğe Yönlendir

Ya Conta Yanıksa!

Akif Özkan

Recommended Posts

Akif Özkan

Aracımda çekiş düşüklüğü ile beraber soğutma suyunda eksilme gözlemlediğimden dolayı aklıma yine en kötüsü geliyor ve genelde de aklıma gelen başıma geliyor.Egsozunda görebildiğim bir duman yok. Bu haliyle conta yakmış arabanın masrafı hangi aralıklarda olur? Ve hazır açılmışken motor neler yapılması tavsiye olunur?

Saygı ve sevgilerle..

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Geçmiş olsun. Eğer sorun conta yanması ise fiyat için çok iyi araştırma yapmalısınız. Araç yürür durumda olduğu için de şanslısınız, çekiciyle gezmeden uygun fiyata yaptırabilirsiniz. Geçen yıl conta yaktık 600-900, 1300-1600 arası fiyat verenler oldu. Parçaları kendim alarak (dahil) ve bir kaç özel istekle 970 TL ye yaptırmıştım tabi araca göre parça fiyatlarıyla bu rakam değişebilir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
metehan koç

Aracımda çekiş düşüklüğü ile beraber soğutma suyunda eksilme gözlemlediğimden dolayı aklıma yine en kötüsü geliyor ve genelde de aklıma gelen başıma geliyor.Egsozunda görebildiğim bir duman yok. Bu haliyle conta yakmış arabanın masrafı hangi aralıklarda olur? Ve hazır açılmışken motor neler yapılması tavsiye olunur?

Saygı ve sevgilerle..

eksilmeyi yapabilecek bir sürü neden var direk contaya yönelmeyin bence.Hortumlar kontrol edilmeli yıtrık,delik olabilir.Kapak tam kapanmamış olabilir ayada kapak tam kapanamıyor olabilir.Veya bidonda sıkıntı olabilir.Aynı olayı bende kardeşimin aracında yaşadım ve bidon kapağının sıkma yeri diş attığından kapak sıkılıyor ancak tam kapanmıyormuş,suyu kapaktan eksilttiğini 2 hafta sonra ancak anlayabilmiştik mesela.Bildiğim kadarıyla conta yanmasının önemli bir belirtisi de hararet artma ve su kaynatma ile olur.Bu sorunlar yoksa diğer ufak yerlerden başlanmalı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

motor yağında bir gariplik varmı? seviye yükselmesi çamurumsum bir renk yedek su kabında tahin benzeri bir kıvam renk oluşumu vs vs.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...