İçeriğe Yönlendir

Merceksiz Zenon Kalmasın

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya

arkadaşlar mercek takmak istiyordum ama far yıkama mevcut olmadıgı için normal halojen ampül ile kullanacaktım halla karar da vermiş degilim ama böyle bi ürün buldum bazı arkadaşlar merceksiz zenon kullanıma karşı en azından fikir olabilir

http://www.ebay.de/itm/H4-Mini-Projektor-Linse-Scheinwerfer-Kit-Lampe-BI-XENON-Hi-Lo-H3-HID-Birnen-/291716885272?hash=item43ebae6b18:g:k1YAAOSwAvJW8jbw

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Yurtdışındaysanız imkanınız varsa morimoto mercek almaya çalışın gerisi boş.

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Çok sağlıklı bir kullanıma sahip oldugunu düşünmüyorum.Ben merceksiz xenon kullanıyorum gayet memnunum karşıdan gelenlerdende şu ana kadar hiç tepki almadım ancak tabiki en sağlıklısı mercekli kullanım bunu belirteyim aracıma mercek montajı yapmak çok istedim ancak yapabilcek cesaretim bulamadım kendimde :)  kendine güvenen birileri varsa beraber yapabilirzi :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tekin

Alıştık artık merceksiz xenon kullananlara. Onun için gözümüzü alsa ne değişecek. Selektör yapınca farlarımı kapatacaksınız? 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

Çok sağlıklı bir kullanıma sahip oldugunu düşünmüyorum.Ben merceksiz xenon kullanıyorum gayet memnunum karşıdan gelenlerdende şu ana kadar hiç tepki almadım ancak tabiki en sağlıklısı mercekli kullanım bunu belirteyim aracıma mercek montajı yapmak çok istedim ancak yapabilcek cesaretim bulamadım kendimde :)  kendine güvenen birileri varsa beraber yapabilirzi :)

Aslında okadar basit ki 2 3 günde çok rahat yaparsınız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sırf merceksiz xenon kullanıcıları yüzünden uzunları daha güçlü ampülle değiştim gözümü aldığında çakıyorum uzunları ne hissettiğimi oda hissetsin  :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna

Selektor yapmiyorlardir ama kulaklariniz cinliyor olabilir, cinlamiyorsa bir KBB uzmanina gorunmenizde fayda olabilir :-)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Halojen ampul kullanıp ta nerdeyse zenon kadar göz alan far ayarları olmayan arabalara da çınlatıyorlar mı acaba ? Tamam bende kullanıyorum merceksiz ama en düşük ayarda far ayarım . 

Yorum bağlantısı
Emre Akbas

Halojen ampul kullanıp ta nerdeyse zenon kadar göz alan far ayarları olmayan arabalara da çınlatıyorlar mı acaba ? Tamam bende kullanıyorum merceksiz ama en düşük ayarda far ayarım . 

Aynen halojen far kullanalar okadar kötü far ayarlarıyla geziyolarkı arkanda sanki kamyon geliyor önünü bile göremiyosun adamın ampulun birisi aşagıya digeri ise gökyüzünü gösteriyor önünde giden araç kesinlikle yola odaklanamıyor sanki uzunları yakmı geliyor gibi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Halojen ampul kullanıp ta nerdeyse zenon kadar göz alan far ayarları olmayan arabalara da çınlatıyorlar mı acaba ? Tamam bende kullanıyorum merceksiz ama en düşük ayarda far ayarım

hepiniz aynı şeyi söylüyorsunuz ve aynı şeyin arkasına sığınıyorsunuz ama far düşük ayardada olsa yüksek ayardada hiç birşey fark etmiyor lümeni çok yüksek çok parlıyor her türlü rahatsız ediyor.....

Aynen halojen far kullanalar okadar kötü far ayarlarıyla geziyolarkı arkanda sanki kamyon geliyor önünü bile göremiyosun adamın ampulun birisi aşagıya digeri ise gökyüzünü gösteriyor önünde giden araç kesinlikle yola odaklanamıyor sanki uzunları yakmı geliyor gibi 

doğru farı ayarsız bi sürü araç var onlarda sizin kadar hatalı ve rahatsızlık veriyor ancak birisinin hatasını göstererek kendi hatanızı örtemezsiniz...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Misafir

hepiniz aynı şeyi söylüyorsunuz ve aynı şeyin arkasına sığınıyorsunuz ama far düşük ayardada olsa yüksek ayardada hiç birşey fark etmiyor lümeni çok yüksek çok parlıyor her türlü rahatsız ediyor.....

Far yüksekliği ve açının bir önemi yok demek . Sayeniz de yeni bir sey öğrenmiş oldum . Teşekkürler .
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Xenonu mercekli de merceksizde kullansanız far yükseklik ayarı otomatik yapılmadığından mutlaka karşıdakinin gözünü alacaksınız..aynı şey çok parlak ayarsız yanan halojen farlar içinde geçerli..bence bu yapılan çok büyük bir saygısızlık herşeyden önce..insan bence önce kendini değiştirirek başlamalı herşeye..ben mecburmuyum trafikte rahatsız olmaya?...maalesef sorunun cevabı Evet..Burası Türkiye.. ama şu da varki ben bunlardan rahatsız olurken kimseyi rahatsız etme hakkıda görmüyorum kendimde..aman herkes yapıyor bende yaparım mantığı değil mi zaten bizi bu günlere getiren..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Evet her ikisini de bolca çınlatıyoruz. Hatta ben abarttıkça abartıyorum. Hele yaptığı hataları "onlar da yapıyor" cu arkadaşlara daha da bi abartıyorum. Benim gözlerim onların kulakları böylece ödeşiyoruz dolayısıyla  selektöre gerek kalmıyor. Hak geçmesin değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Xenonu mercekli de merceksizde kullansanız far yükseklik ayarı otomatik yapılmadığından mutlaka karşıdakinin gözünü alacaksınız..aynı şey çok parlak ayarsız yanan halojen farlar içinde geçerli..bence bu yapılan çok büyük bir saygısızlık herşeyden önce..insan bence önce kendini değiştirirek başlamalı herşeye..ben mecburmuyum trafikte rahatsız olmaya?...maalesef sorunun cevabı Evet..Burası Türkiye.. ama şu da varki ben bunlardan rahatsız olurken kimseyi rahatsız etme hakkıda görmüyorum kendimde..aman herkes yapıyor bende yaparım mantığı değil mi zaten bizi bu günlere getiren..

gercekten de cok güzel yazmışsınız bizim milletimiz farlarda zenon yetmez gibi birde sislere takıyor.

Ben Türkiye de yaşarken sırf onun için cıvıc te arka sag sisi te baglamıştım işaretle halla söndürmüyorsa acıyordum arka sisleri bu sefer arkadakinin başlıyordu gözünü almaya 

yiyorsa Almanyada normal günde sisleri ac bak ne oluyor zaten merceksiz far yıkamazsız zenon varsa muayeneden gecmez hadi normal ampül takıp gectin sonra taktın zenonu illaki polis görür en olmadı rahatsız olan biri şikayet eder.

gercekten bizim milletimizde karşıdakini düşünme hiç yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Evet her ikisini de bolca çınlatıyoruz. Hatta ben abarttıkça abartıyorum. Hele yaptığı hataları "onlar da yapıyor" cu arkadaşlara daha da bi abartıyorum. Benim gözlerim onların kulakları böylece ödeşiyoruz dolayısıyla  selektöre gerek kalmıyor. Hak geçmesin değil mi?

Bir mukavele sizin yaptığınızı yapan bir arkadaş trafikte umarım karşılaşmam . Sağlık açısından iyi olmayacağını düşünüyorum . Madem şikayetiniz var alın plakasını şikayet edin , bu size korna veya uzunları yakarak taciz etme hakkını da size vermiyor .Yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şey yanlış yaparak savunuyorsanız , bunu da gerile gerile anlatıyorsanız sıkıntı daha da büyük

Yorum bağlantısı
Oğuz Varhan

Satışının ve montajınım serbest olduğunu düşünürsek maalesef kullanmakta serbest oluyor[emoji29]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Ben Bulgaristan'da yasiyorum ve burda cok ogrenci var Turkiye'den ( 98%'i TR'de universite kazanamayan ama bu baska konu ). Yemin ediyorum nekadar trafik ihlali var, nekadar yasak var - merceksiz zenon, siste zenon burada yasak - hepsi bunlarda var. Cebinde 10 lira yok ama altinda burada bir maasa alinan BMW E46. Sirf bunlardan oturu BMW'den nefret etmeye basladim.

Kisaca demek istedigim - bunun sirf Turkiye ile alakasi yok, malesef bunun zihniyet ile alakasi var.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

cerkcekten konu bambaşka bi yere gitti ama cok güzel bi bölüme döndü 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

cerkcekten konu bambaşka bi yere gitti ama cok güzel bi bölüme döndü 

Sinan bey, linkteki mercek H4 tabanlı farlara göre. Sizin araca olmaz

Siz ya mercekli far alın- veya yapın. Veyahutta  H7R  serisi 4300k xenon ampül alın ve kullanın. Germany yasalarında izin var yok bilmiyorum ama araştırıp yapın.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Sinan bey, linkteki mercek H4 tabanlı farlara göre. Sizin araca olmaz

Siz ya mercekli far alın- veya yapın. Veyahutta  H7R  serisi 4300k xenon ampül alın ve kullanın. Germany yasalarında izin var yok bilmiyorum ama araştırıpSer

Servet bey ilgi ve alakanız için teşekkür ederim ben dedigin gibi büyük ihtimal kendim yapacagım da bu ürünü bazı arkadaşlara yardımcı olabilecegini düşünerek ekledim far actırmam o kadar para veremem ama mercek güzel olur diyenler icin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İbrahim Çelik
(düzenlendi)

Bir mukavele sizin yaptığınızı yapan bir arkadaş trafikte umarım karşılaşmam . Sağlık açısından iyi olmayacağını düşünüyorum . Madem şikayetiniz var alın plakasını şikayet edin , bu size korna veya uzunları yakarak taciz etme hakkını da size vermiyor .Yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şey yanlış yaparak savunuyorsanız , bunu da gerile gerile anlatıyorsanız sıkıntı daha da büyük

Korna ya da uzunlardan bahsetmedim. Yazdığım yazıyı 3 kere okuttunuz bana. Ben kulakları çınlatmaktan bahsettim.

NOT : Bilmukabele demek istediğinizi varsayıyorum. Plakanızı özelden gönderirseniz şikayet de ederim. 155 yine mi sen hocam? Bununla 101 oldu der en fazla.

NOT2: Ben bu xenon sorumsuzluğu yüzünden 2 kere çok ciddi kaza yaptım. GÖZ-LE-Rİ A-LI-YOR AR-KA-DAŞ. 

NOT3: Sağlığa değindiğiniz genç ergen atarlarına değinmiyorum. Malum kan hızlı akıyor. Beyne uğramaya biliyor.

tarihinde İbrahim ÇELİK tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Korna ya da uzunlardan bahsetmedim. Yazdığım yazıyı 3 kere okuttunuz bana. Ben kulakları çınlatmaktan bahsettim.

NOT : Bilmukabele demek istediğinizi varsayıyorum. Plakanızı özelden gönderirseniz şikayet de ederim. 155 yine mi sen hocam? Bununla 101 oldu der en fazla.

NOT2: Ben bu xenon sorumsuzluğu yüzünden 2 kere çok ciddi kaza yaptım. GÖZ-LE-Rİ A-LI-YOR AR-KA-DAŞ. 

NOT3: Sağlığa değindiğiniz genç ergen atarlarına değinmiyorum. Malum kan hızlı akıyor. Beyne uğramaya biliyor.

Noluyor burada...  :jedi:

Şikayet geliyor sürekli.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

forumda başkalarının ve sürüş güvenliğini tehlikeye attığı için merceksiz xenonu, övmek, bahsetmek, önermek vs yasaktır, hemen hemen hepimiz mağduruz denk geldi mi feci döveriz.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

forumda başkalarının ve sürüş güvenliğini tehlikeye attığı için merceksiz xenonu, övmek, bahsetmek, önermek vs yasaktır, hemen hemen hepimiz mağduruz denk geldi mi feci döveriz.

Güzel bir noktaya değinmişin... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...