İçeriğe Yönlendir

Deri Döşeme Koltuk Isıtmalı Otomatik Araç Önerisi

Ali Gök

Recommended Posts

Ali Gök

Merhaba,

Deri döşeme koltuk ısıtma ve dizel otomatik oturakllı D segmenti (varsa c de olur)   seçeneği için 37 38 bin civarına alınabilecek bir araba sizce nedir.?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-super-luxs-konforlu-arac-full-244182643/detay

Örnek olarak bir link paylaştım. hyundai sonata oturaklı ve istedğim donanımlara sahipler  bu arabadan kullanan varmı daha önce tavsiye edermisiniz. Yada sonata alınmaz onun yerine xxx model araçlara bak gibi tavsiyeleriniz olurmu

yada bu parayla böyle arabaların düzgününü bulamassın vazgeç bu sevdadan mı dersiniz :)

marka takıntım yok mantıklı gelse cerry bile alırım yani hertürlü tavsiyeye açığım. Yazın araba değişme fikrim var şimdiden başladım araştırmaya eğer bu bütçe ile güzel bir model tavsiyesi olursa yoğunlaşıp almaya çalışacağım ama o paraya alınacak dizel otomatik o donanımda araçtan hayır gelmez dersenizde sıkıntı yok era ile devam ederim :)

not: bütçe 37 38 çok zorlasam 1 2 daha artar yanı 50 binlik araç alamam :)

Fikir verecek olan herkese teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Dizelin pek rağbet görmez ama kesinlikle executive accord. 2.0 ya da 2.4 benzin+lpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Dizelin pek rağbet görmez ama kesinlikle executive accord. 2.0 ya da 2.4 benzin+lpg

İstanbulda yaşıyorum ve hergün iş yerinde kapalı otoparka giriyorum hafta sonuda avm vs lpg bana o yüzden hiç uymuyor. benzinlede binemem diye düşündüğümden benzinliye pek yanaşamıyorum

Yorum bağlantısı
Yasir Baş
Yorum bağlantısı
Ali Gök

vur dedik öldürdünüz yahu :D jaguar mahalle baskısı yaratır bana içini dolduramam o arabanın 

Pejo 407 bakmanızı tavsiye ederim..

Birde ne kadar işinize gelir bilmem ama sırf koltuk ısıtmaya odaklanmayın. Çinden sipariş veriyorsunuz üstüne hem sırta hem oturduğunuz yere ön iki koltuk Çinden getirtir ortalama 150 TLye de montajını yaptırsanız 300 TLye koltuk ısıtmalı bir arabanız olur.

http://www.aliexpress.com/item/Passenger-driver-two-seat-car-seat-heater-with-five-speed-dual-wheel-switch-universal-car-carbon/872270937.html?spm=2114.01020208.3.55.kIxrHV&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_10036_10035_10034_507_10032_10020_10001_10002_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10021_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=dda9313e-ea5d-463e-b92a-1937e899e653

http://www.aliexpress.com/item/100-100-positive-feedback-2-seats-install-Round-switch-alloy-wire-seat-heater-kit-heated-seat/1202086168.html?spm=2114.01020208.3.28.kIxrHV&ws_ab_test=searchweb201556_2,searchweb201602_3_10036_10035_10034_507_10032_10020_10001_10002_10017_10010_10005_10011_10006_10003_10021_10004_10022_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=dda9313e-ea5d-463e-b92a-1937e899e653

Haa ben abartayım full ön arka koltuk ısıtmalı olsun bir de üstüne uzaktan kumandalı olsun istiyorum derseniz de forumda Doğan Kurban abi sipariş vermişti oda 80 $ civarıydı.Onun linki de aşağıda..

http://tr.aliexpress.com/item/free-shipping-The-carbon-fiber-car-seat-pre-heater-kits-with-remote-controller-300m-to-control/32563233157.html

yapılabiliyorsa tercih ederim takıntılı değilim tabiki. İstedğim araç oturaklı olsun sorunsuz bir otomatik şanzıman ve motor ikilisi üzerine de deri döşeme li olsun. Koltuk ısıtma yapılıyorsa sonradan araçta olmasada olur. 

407 ler şanzıman konusunda nasıllar psa motor diye biliyorum doğrumudur?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Başlığı okurken bile aklıma sonata geldi, kıymeti bilinmediği için bu paralara satılıyor, yoksa ederi çok daha fazladır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-116-binde-temiz-ilk-gelen-alir-278655999/detay

abi bu araçlar konusunda sorunsuzluk açısından dizel bir mondeo kadar dayanıklılığı varmıdır.? ( bakım vs tabiki değiştirir genel bir kanı olarak ne dersin) 

merak ettiğim bir konuda şanzımandan yana sıkıntılı mıdır . 

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

vur dedik öldürdünüz yahu :D jaguar mahalle baskısı yaratır bana içini dolduramam o arabanın 

yapılabiliyorsa tercih ederim takıntılı değilim tabiki. İstedğim araç oturaklı olsun sorunsuz bir otomatik şanzıman ve motor ikilisi üzerine de deri döşeme li olsun. Koltuk ısıtma yapılıyorsa sonradan araçta olmasada olur. 

407 ler şanzıman konusunda nasıllar psa motor diye biliyorum doğrumudur?

Şöyle söyleyeyim çok yakın arkadaşımda var 2.0 dizel 136 beygir sunrooftan hafızalı koltuğa çift yönlü dijital klimadan koltuk ısıtmaya süper bir araba..Şanzumanda hiç sorun yaşamadılar ve pejo ford çoğu parçalar ortak diye biliyorum..

Almaya karar verirseniz yada temiz bulursanız arkadaştan detaylı bilgi alırız yine..

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bu araç tahminimce 12 litreye yakın mazot tüketir :) Piyasası olan araç tercih etmenizde fayda var.İkinci elde alırken kazanmak lazım.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

abi bu araçlar konusunda sorunsuzluk açısından dizel bir mondeo kadar dayanıklılığı varmıdır.? ( bakım vs tabiki değiştirir genel bir kanı olarak ne dersin) 

Sonata iş yerinde bir arkadaşta var ama lpgli Köksal Bey'in dediği gibi kıymeti bilinmiyor onlarda çok oturaklı araba..Diğer taraftan amcamda düz vites dizel accent vardı 2004 yada 2006ydı 300.000 km sıkıntısız bindi..

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Bütçeyi biraz daha zorlayıp MK4 Mondeo almayı düşündünüz mü?

Düşündü iseniz neden vazgeçtiniz.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bu araç tahminimce 12 litreye yakın mazot tüketir :) Piyasası olan araç tercih etmenizde fayda var.İkinci elde alırken kazanmak lazım.

abi bu kadar çok mu yakıyor maşallah. ben 8-10 litre aralığındadır diye düşündüm . dizel oto mondeo demek daha az yakıyor

Bütçeyi biraz daha zorlayıp MK4 Mondeo almayı düşündünüz mü?

Düşündü iseniz neden vazgeçtiniz.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

mk4 lerin düzgünü 45 ten başlıyor gibi  . bütçe çok açılıyor yoksa mk4 olsa daha bilindik araba olur daha iyi olur tabiki

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Motor-şanzıman mondeodan aşağı kalmaz, üste bile çıkabilir. Şehiriçi çok değişken olduğundan lt vermek zor ama 10 lt baz alınabilir. Soft bir yazılım ile 140 dan 165-170 bg lere çıkar aracın sürüşü de yakıtı da olumlu değişir. 2 hafta önce 2010 model sonata crdi ye arkadaşım yazılım yaptırdı, şanzıman tepkilerinin bile olumlu yönde değiştiğini söylüyor.

2.4 lpg lisi de çok sağlamdır, 2.0 lt vergisi öder. Ben focusumu alırken niyetlendim kredi+vergi fazla geldi alamadım. Şu an bile düşündüğüm bir araç ancak hanım ehliyet alacak mahalleye sığdıramaz sonatayı :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Motor-şanzıman mondeodan aşağı kalmaz, üste bile çıkabilir. Şehiriçi çok değişken olduğundan lt vermek zor ama 10 lt baz alınabilir. Soft bir yazılım ile 140 dan 165-170 bg lere çıkar aracın sürüşü de yakıtı da olumlu değişir. 2 hafta önce 2010 model sonata crdi ye arkadaşım yazılım yaptırdı, şanzıman tepkilerinin bile olumlu yönde değiştiğini söylüyor.

2.4 lpg lisi de çok sağlamdır, 2.0 lt vergisi öder. Ben focusumu alırken niyetlendim kredi+vergi fazla geldi alamadım. Şu an bile düşündüğüm bir araç ancak hanım ehliyet alacak mahalleye sığdıramaz sonatayı :biggrin:

Yazdıkların kanıma zehir gibi girdi yazılım 160 170 beygir yakıt düşecek biraz daha vs vs :D 

piyasa fiyatlarına baktığımda mondeo ile bayağı bir fiyat farkı var  fiyat/ performans olarak mantıklılığı artıyor gözümde

benzinliye karşı alerjim var tüylerimi diken diken yapıyor :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

ş.içi fabrika verisi 10.6 litre olan bir araç genel ortalamada bu değerin üstünde kalacaktır.Açıkcası kullandığım tüm araçlarda ş.içi fabrika verisi ne ise ortalama tüketim onun 1-2 litre fazlası olmuştur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ş.içi fabrika verisi 10.6 litre olan bir araç genel ortalamada bu değerin üstünde kalacaktır.Açıkcası kullandığım tüm araçlarda ş.içi fabrika verisi ne ise ortalama tüketim onun 1-2 litre fazlası olmuştur.

12 litrede çok fazla gibi ya genelde benzinli arabalar bu kadar yakıyor o açıdan tereddütteyim. Mesela köprü trafiğinde 12 13 litre yakar doğrudur ama normal şehir içi trafiğinde sürekli dur kalkta değiliz sonuçta illaki düşer 8-10 litrelere 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

12 litrede çok fazla gibi ya genelde benzinli arabalar bu kadar yakıyor o açıdan tereddütteyim. Mesela köprü trafiğinde 12 13 litre yakar doğrudur ama normal şehir içi trafiğinde sürekli dur kalkta değiliz sonuçta illaki düşer 8-10 litrelere 

İnşallah kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Günde 40 45 km yol yapıp 10 lt mazot tüketen arabaya binmem. Koltuk ısıtmada deri döşemede altı üstü 1500 - 2000 tl ye yapılacak şeyler. 

Yorum bağlantısı
Naim Durmaz
Ali Gök

Günde 40 45 km yol yapıp 10 lt mazot tüketen arabaya binmem. Koltuk ısıtmada deri döşemede altı üstü 1500 - 2000 tl ye yapılacak şeyler. 

yaz sonuna o kadar yol yapmıyor olacağım büyük ihtimal  şuan geçiçi bir durum günde 40 km . yılda max 10 bin yaparım bundan sonra bir kısmıda şehir dışı bunun . deri döşeme vs  yapılırda rahat oturaklı bir araba olsun istiyorum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...